Pytanie:
Zasoby geotermalne
Mark Norgren
2010-08-04 18:40:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem bardzo zainteresowany dowiedzeniem się więcej o rozwiązaniach geotermalnych w moim domu.

Jakie są najlepsze zasoby do nauki i planowania systemów geotermalnych dla domu mieszkalnego?

Czy ktoś zna też jakieś zasoby dotyczące rozwiązań geotermalnych DIY? Miałem nadzieję, że zacznę od majstrowania przy mniejszym systemie, który może być używany razem z moim obecnym systemem HVAC.

Prosząc użytkowników o współtworzenie listy odpowiedzi, pytanie należy oznaczyć jako [wiki społeczności] (http://meta.stackexchange.com/questions/11740/what-are-community-wiki-posts). Przekonwertowałem ten post.
Trzy odpowiedzi:
#1
+6
aphoria
2010-08-04 19:13:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najpierw porozmawiaj z lokalnymi instalatorami.

Jeśli nie masz doświadczenia w HVAC, powiedziałbym, że instalacja geo NIE jest opłacalnym projektem DIY.

#2
+2
JD Long
2010-08-04 23:04:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zacząłbym od artykułu w Wikipedii na temat Geotermalnych pomp ciepła, który jest całkiem dobry w przedstawieniu ogólnego przeglądu.

Trochę trudno jest stworzyć system „na małą skalę”, który możesz później rozbudować, jeśli układasz rury w ziemi lub w stawie. Prawdopodobnie nie chcesz tego robić dwa razy. Ale otwarty system może dać ci szansę na zabawę z pomysłami. Jeśli szukasz w Internecie, istnieje wiele projektów DIY, które pozwalają eksperymentować z geotermią. Wbrew komentarzom innych, to nie jest operacja rakietowa;) Możesz zbudować mały wymiennik ciepła lub umieścić mały system z otwartą pętlą przed istniejącym HVAC i pozwolić, aby system geo z otwartą pętlą wykonał większość pracy i miał istniejący system uruchamia się tylko wtedy, gdy temp wyjdzie poza granice.

Trudne jest zindywidualizowanie systemu, który będzie wydajny i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Eksperymentowanie i zrozumienie, jak działa geoterma, to świetny projekt, w którym możesz się wiele nauczyć. Trudno jednak pobić wydajność systemów komercyjnych.

Warto porozmawiać z lokalnymi instalatorami, ale uważaj, z którymi rozmawiasz. Jeśli nie są specjalistami w dziedzinie geotermii, mogą nie mieć dobrych informacji. Upewnij się, że mają doświadczenie w projektowaniu i instalowaniu, a następnie uzyskaj informacje odpowiednie dla Twojej lokalizacji.

Nie powiedziałem, że to niemożliwe, po prostu nierealne jako projekt DIY. Jak wspomniałeś, musisz wziąć pod uwagę wydajność, którą możesz osiągnąć, w porównaniu z kosztem systemu DIY. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest odsprzedaż. Bardzo bym się bał, gdybym kupił dom z domowym systemem geotermalnym.
Nie przeszkadzałoby mi to zbytnio ... chyba że dom byłby w pobliżu czynnego wulkanu;)
@aphoria - punkt odsprzedaży jest bardzo dobry.
#3
  0
Chris W. Rea
2011-01-31 07:18:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zajrzałem do geotermalnych pomp ciepła kilka lat temu, chociaż ostatecznie wykluczyłem tę technologię w moim obecnym domu ze względu na wysokie koszty kopania w pętli pionowej (jesteśmy w domu podmiejskim z niewielką powierzchnią, więc Pętla pozioma nie wchodziła w grę.)

Jedną z firm, na które natknąłem się i rozważałem wyposażenie, była WaterFurnace International, gdy badałem geotermalne pompy ciepła. WaterFurnace ma w swojej witrynie internetowej dobre centrum wiedzy dla właścicieli domów mieszkalnych. Proponuję to sprawdzić.

(Na marginesie: jestem zafascynowany technologią i mam nadzieję, że któregoś dnia zaimplementuję ją w przyszłej nieruchomości. W międzyczasie zdecydowałem się na hybrydowy system Carrier łączący wydajny piec na gaz ziemny i powietrzną pompę ciepła z inteligentnym sterowaniem elektronicznym.)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...