Pytanie:
Dlaczego tynk pęka pod parapetem?
Paul Michaels
2010-08-05 20:20:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przepraszam, jeśli to oczywiste pytanie.

Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego suchy tynk w naszym domu tak często pęka pod krawędzią okien?

Na początku pomyślał, że może to być związane ze zmianami ciepła lub czymś w czasie; jednak niedawno rozebrano pokój, włożyliśmy nową płytę gipsowo-kartonową i przeszlifowano, a trzy tygodnie później pękł tuż pod krawędzią okna.

Pęknięcia są ledwo widoczne i nie wydaje się, aby z czasem pogarszały się - po prostu pękają i pozostają pęknięte.

ktoś siedzi na parapetach? Zakładam, że pod spodem jest drewno z tynkiem na górze i marmurową płytą o szerokości 5/6 cala na górze?
Na pewno nikt na nich nie siedzi :-) Sam parapet to drewno.
Zmiana domu?
O ile wiem, nie!
Skąd biorą się pęknięcia i w jakim kierunku biegną?
Tuż pod parapetem i zbiegnij w dół
Prosto w dół czy pod kątem? Czy jest na rogu?
Nie są absolutnie prostą linią, ale kierują się w dół, a nie pod kątem, tak - od dołu do rogów okna.
Pięć odpowiedzi:
#1
+4
Eric Petroelje
2010-08-05 22:37:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem, jak często się to zdarza w rogach okien i drzwi. Moje pierwsze pytanie brzmiałoby - czy w płycie gk jest szew w miejscu pęknięcia? Jeśli nie, to czy pęknięcie przebiega tylko przez warstwę gładzi, czy też płyta pod spodem jest rzeczywiście pęknięta?

Jeśli tynujesz pęknięcie, z pewnością pęknie ponownie. Spróbowałbym albo przykleić pęknięcie taśmą siatkową i tynkować na taśmie, albo jeśli jest to tylko pęknięcie włoskowate, uszczelnić je i pomalować. Uszczelka powinna być na tyle elastyczna, aby nie pękać ponownie.

+1 za uszczelnienie, które naprawiło trwałe pęknięcie w oknie. Po nałożeniu matowej farby ledwo można powiedzieć, że tam jest.
Zastanawiam się, czy wycięcie części płyt kartonowo-gipsowych z obszaru wokół okna i wypełnienie tylnej części za pomocą uszczelki wystarczyłoby jako „odsprzęgnięcie” okna od ściany, aby zapobiec pękaniu.
#2
+1
Rod Fitzsimmons Frey
2010-08-05 21:51:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaka jest gleba, w której mieszkasz?

Dorastałem na prerii Cdn. Gleba była piaszczysta i gliniasta. Rozmawiałem z geologiem, który powiedział, że domy zbudowane w Edmonton faktycznie „pływały” - to znaczy zmieniały się sezonowo, kołysząc się w tę iz powrotem na ziemi.

Był bardzo rozbawiony tą długością do których ludzie chodzili, aby łatać pęknięcia w ścianach itp., tylko po to, aby pojawiły się ponownie następnego lata. Wszyscy zakładali, że domy się przemieszczają, a wykonawca fundamentów # $ @)) @ # $ nie wykonał wystarczająco dobrej roboty itp., Ale w rzeczywistości taka była natura gleby.

Jeśli ty Jeśli stoisz na takim gruncie, pęknięcia będą zawsze pojawiać się w rogach okien, drzwi itp., ponieważ są to naturalne punkty zgięcia, jeśli dom się trochę poruszy.

Tak - mamy glinę jak glebę. Ściana pod tynkiem nie miała jednak większych pęknięć.
Na niektórych obszarach, jeśli trwa długa susza, ludzie muszą ubiegać się o pozwolenie na podlewanie domu (aby glina była nawilżona, aby nie kurczyła się nieregularnie i nie pękała).
#3
+1
duffbeer703
2010-08-06 05:32:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nic wielkiego - po prostu podkreśl pęknięcia w tynku, które tworzą twój dom, lub gdy wilgoć i ciepło powodują rozszerzanie się i kurczenie drewna.

Jeśli przeszkadza Ci to kosmetycznie, możesz wystarczy przetrzeć pęknięcia tynkiem. Unikaj wstępnie wymieszanego tynku, który sprzedają w dużych sklepach, ponieważ trudno go rozprowadzić naprawdę cienko.

#4
+1
Doctor
2015-02-28 21:19:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Drewniane skrzydła wokół okien pęcznieją i kurczą się pod wpływem zmian pogody i wilgoci w domu. Powoduje to pękanie tynku w prawym dolnym i lewym dolnym rogu okien i wystrzeliwanie pęknięcia w dół. Czasami jest to linia włosów, a czasami mały kawałek. Tylko 2 sposoby, aby to zatrzymać, to albo wymienić całą drewnianą ościeżnicę okienną (okropny pomysł) lub usunąć tynk na rogach, wbić drewnianą ościeżnicę głębiej w ścianę, wypełnić obszar masą, a następnie siatkować i przesuwać po całej powierzchni. Maluj i uśmiechaj się.

#5
  0
Chad Cooper
2010-08-06 23:12:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem to na obszarach, gdzie fundamenty są zbudowane na pęczniejącej glinie lub powyżej formacji łupkowej. Otwory drzwiowe i okna to słabe punkty w ścianach, więc tam widać pęknięcia. Skontaktuj się z kimś z lokalnego biura USDA lub Okręgu Konserwacyjnego, który może ci powiedzieć, czy przyczyną może być rodzaj gleby.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...