Pytanie:
Jak usunąć mosiężną rurę, która utknęła w większej żelaznej rurze?
Peter Grace
2014-04-28 03:18:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dziś po południu wymieniłem zlew, gdy zauważyłem, że pułapka nie dochodzi do rury odpływowej. No biggie, prawda? Po prostu kupię kilka rozszerzeń z lokalnego dużego pudełka i będę w drodze.

Próbuję zdjąć rurę odpływową, aby dopasować przedłużenie i to, co widzę, wydaje się być kimś, kto wziąłem rurkę 1,25 ", wepchnąłem ją do otworu 1,5" (z gwintami "trzymają ją"), a następnie dokręciłem wszystko.

Teraz próbuję odkręcić ten bałagan (dosłownie) i Nie mogę wyjąć rury ze spustu 1,5 cala. Zastanawiam się, czy powinienem spróbować podgrzać system palnikiem acetylenowym, aby wszystko było bardziej giętkie, czy też nie mam innego wyjścia niż aby zatrudnić hydraulika, który przyjechał i ponownie uruchomił odpływ z tyłu ściany.

Wkład tej społeczności byłby bardzo mile widziany.

Oto kilka zdjęć:

enter image description hereenter image description hereenter image description here

Po raz kolejny udowadniając, że wszyscy, którzy mieszkali w Twoim domu, byli szaleni. Mam tylko nadzieję, że nie będę wariatem kolejnego właściciela.
Zastanawiam się tylko: dlaczego żadna z odpowiedzi nie sugeruje użycia małego LiquidWrench lub podobnych reduktorów rdzy / smarów? Prawie zawsze najlepsze rezultaty uzyskuje się łącząc ataki chemiczne i mechaniczne (duży klucz lub dłuto :-)).
Zastanawiam się, czy jest przylutowany.
W końcu musiałem wezwać hydraulika - po prostu nie wychodziło tak, jak bym się spodziewał. Płakał na nim prawie 20 minut - piła, dłuto + młotek, całe dziewięć metrów. Kiedy go wyciągnął, nie była przylutowana, ale po prostu zwapniała tak całkowicie, że związała się niezwykle mocno.
Osiem odpowiedzi:
#1
+6
Comintern
2014-04-28 03:31:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wsuwałbym pasek do odpływu i sprawdzał, czy można go poluzować, obracając go w prawo (aby nie odkręcać końcówki). Jeśli uda ci się go obrócić bez skręcania, powinieneś być w stanie go wyciągnąć. Jeśli nie możesz i zacznie skręcać rurę bez jej poluzowywania, odetnij ją piłą do metalu blisko końcówki, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na zewnątrz, aby można było chwycić ją za pomocą imadła. Następnie weź brzeszczot do metalu i ostrożnie przeciąć rurę od wewnątrz. Powinieneś wtedy móc użyć imadła lub szczypiec, przetoczyć go na mniejszą średnicę i wyciągnąć ostatni kawałek.

Zasadniczo to właśnie zrobił hydraulik. Nie miałem odwagi, żeby samemu to zobaczyć.
#2
+3
wallyk
2014-04-28 03:41:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie używaj palnika acetylenowego! Spowoduje to stopienie rury i zrobienie w niej dziur, pęknięć itp.

Proponuję obracać z dużą siłą. 18+ calowy klucz do rur zastosowany do wkładki prawdopodobnie odkręci ją i po prostu wysunie.

W przeciwnym razie poluzuje zewnętrzną rurę od tego, do czego jest podłączona. Jeśli zewnętrzna rura została dobrze wykonana, jest mocowana do ramy konstrukcyjnej, która z łatwością utrzyma ją na miejscu. Po prostu odkręć cały zespół i albo wymień rurę 1,5 cala, albo rozdziel dwie i wymień 1,5 cala.

Jeśli jest to standardowa ściana, kolanko znajduje się zaledwie kilka cali wewnątrz ściany, więc będzie dość łatwa do ponownej instalacji.

Nie jestem pewien, czy odkręcenie końcówki i ponowna instalacja to najlepszy pomysł. Nie tylko nie możesz sprawdzić, czy nie ma przecieków bez usuwania kawałka ściany, ale jeśli gwinty są zardzewiałe, może to nie dać się dokładnie odkręcić wewnątrz ściany. Niestety, wygląda na to, że nie wystaje wystarczająco dużo, aby wkręcić klucz do rur, aby zapobiec obracaniu się bez uszkodzenia gwintów złącza ślizgowego.
#3
+3
Fiasco Labs
2014-04-28 06:38:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Różnych metali, wnętrze żelaznej rury zardzewiało tak mocno, że do mosiężnej rury będzie potrzebne półokrągłe dłuto do peleryny i cierpliwość, aby ją wyjąć.

Jest to normalna instalacja, rura 1 1/4 "ma raczej luźno wsunąć się w większą rurę z gwintowanym pierścieniem i gumową uszczelką, aby była wodoszczelna. Lata korozji zwyciężyły .

Byłem tam na tym; jeśli zalecenia już przedstawione przez wallyk i Comintern nie działają, to wszystko, co pozostaje, jest dłutowaniem.

Dobrze byłoby wiedzieć, co znajduje się wewnątrz ściany, np. czy żelazna rura wkręca się w żelazny trójnik, a reszta systemu jest żelazna, aż dotrze do rury o większej średnicy? Wspomniane metody będą musiały wziąć pod uwagę, że w przeciwnym razie radzenie sobie z następstwami może być trochę denerwujące.

Przy okazji, widziałem 1/2 rdzy wewnętrznej rury żelaznej, aż kanał wodny był mniejszy niż średnica ołówek, coś do zobaczenia.

Widziałem też te starsze rury, złe rzeczy. Ocynkowana rura zwykle rdzewieje na gwintowanych częściach złączek, z których usunięto cynkowanie. Warto to sprawdzić samodzielnie ...
#4
+1
Dutch Jeff
2014-04-28 11:33:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@Martin James
Zgoda. Ponieważ wolumetryczny współczynnik rozszerzalności cieplnej mosiądzu jest prawie dwa razy większy niż stal w temperaturze pokojowej, ale ilość ciepła potrzebna do uzyskania wystarczającego efektu może uszkodzić istniejącą instalację (lub Ciebie), chłodzenie rur byłoby prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem.

Uwolniłem zablokowane prasy krawędziowe z dużą ilością zwykłego lodu, a różnice w metalach są niewielkie. Ale skontaktuj się z lokalnym dystrybutorem gazu spawalniczego - może mieć suchy lód. Pamiętaj tylko, że ciebie też może spalić. A jeśli wcześniej z nim nie pracowałeś, możesz być zaskoczony, jak szybko może zniknąć, więc pamiętaj, aby być gotowym do użycia, gdy tylko dostaniesz go do domu.

Prosimy również o zapoznanie się z radami Fiasco Labs dotyczącymi pręta młota.

+1 Chciałem skomentować współczynnik rozszerzalności cieplnej. Ogrzewanie i chłodzenie drugiego spowodowałoby, że odrywaliby się od siebie.
#5
  0
Martin James
2014-04-28 06:42:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz spróbować obkurczyć rurę wewnętrzną za pomocą chłodniejszego sprayu. To tymczasowo zapewni odrobinę luzu i zendry / rdzy. Jeśli możesz najpierw rozgrzać zespół, jeszcze lepiej, ale jeśli używasz do tego topora gazowego, użyj trochę gazu BEZ TLENU. Zwykła lampa butanowa byłaby bezpieczniejsza :)

#6
  0
iLikeDirt
2014-04-28 08:43:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem dokładnie, czego tutaj potrzebujesz:

enter image description here

Tutaj! Tutaj! Pomysłowość Yankee !!
To słaby młotek. Nie robisz tego dobrze, jeśli nie używasz [młota] (http://en.wikipedia.org/wiki/Sledgehammer).
#7
  0
sborsher
2014-05-01 01:07:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłbym ściągacza do piasty

Czy możesz wyjaśnić, czym jest „ściągacz piasty” i jak pomógłby w tej sytuacji.
Ściągacz piasty służy do demontażu koła pasowego wału korbowego lub kierownicy w samochodzie. Rozdziela dwie części. W tym przypadku musiałbyś inaczej ustawić. Niedawno musiałem rozerwać dwie sekcje słupka głównego słupka bramki do koszykówki, które źle się układały podczas montażu. Używając łańcuchów, przymocowałem jeden koniec do słupka w moim garażu, a drugi koniec do mojego pickupa, między którymi znajdował się wciągnik linowy. Naciągnąłem system, po czym uderzyłem go gumowym młotkiem. Wibracja natychmiast je rozdzieliła.
Oto kilka narzędzi do ściągania piast: http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&keywords=front+hub+puller&tag=googhydr-20&index=aps&hvadid=25959990277&hvpos=1t1&hvexid=&hvnetw=g&hvrand=12697317572420wo75=21&hqvt = c & ref = pd_sl_8bfip0xjiq_b
Zmień informacje w swojej odpowiedzi.
#8
-3
user21279
2014-04-28 23:41:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

otwórz ścianę, usuń stare rury, zainstaluj termostat

Jak termostat pomoże w hydraulice?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...