Pytanie:
Napraw płytę gipsowo-kartonową i zabezpiecz przewody z tyłu panelu elektrycznego
Christian K
2019-10-12 23:35:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój elektryk musiał ciąć płytę gipsowo-kartonową z tyłu ściany, na której zamontowano nowy panel elektryczny. Tylna strona to kuchnia (panel skierowany w stronę salonu). Podajnik i kilka istniejących obwodów przyszedł z góry. Elektryk chciał wyciąć go z belki konstrukcyjnej, ale ja nie chciałem aż tyle uszkodzić belki.

Zobacz zdjęcia poniżej, aby zobaczyć, jak to wygląda teraz. Nie chcę tutaj po prostu umieszczać płyt kartonowo-gipsowych, ponieważ ktoś w przyszłości może w to wkręcić i uderzyć w podajnik 100 A lub którykolwiek z innych obwodów. Zastanawiam się nad położeniem drewnianej osłony na pionowym elemencie ściany i płytą kartonowo-gipsową na sufit. Pomyślałem, że jeśli pozostawię śruby odsłonięte, może być jasne, że jest to panel dostępu z czymś za nim i nie powinni w nim wkręcać. Myślałem też o umieszczeniu za nim jakiejś blachy, ale nie jestem pewien, jaka musiałaby być gruba, aby gwoździe i śruby nie wbijały się w nią i nie uderzały o przewody.

Dwa pytania: - co powinno Robię dla pionowej części ściany - Jak mogę zrobić dobre przejście od płyty gipsowo-kartonowej w suficie do pionowych drzwi wejściowych.

Overview

Vertical wall Ceiling close-up Side view

Co to u licha za te czarno-białe skrętki bez osłony?Wyglądają, jakby wychodziły ze skrzynki zasilającej.
Pięć odpowiedzi:
#1
+8
Machavity
2019-10-13 07:58:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że twój pomysł na panel drewniany nie jest zły, ale poszedłbym tutaj o krok dalej:

  1. Kup ładniejszą deskę, kilka podstawowych zawiasów i gałkę
  2. Pomaluj zamontowany otwór na biało i zamocuj płytę gipsowo-kartonową
  3. Wytnij deskę tak, aby była wystarczająco duża, aby zakryła otwór i pomaluj ją na biało
  4. Przymocuj pokrętło i zawiasy następnie zamontuj do otworu po stronie najbliższej ściany

Wygląda jak szafka, ale jeśli nakleisz na nią prostą etykietę „Elektryczne”, nikt nie będzie próbował jej użyć wieszać rzeczy itp. Zwykłą deskę można pomylić z grodzią.

#2
+4
Harper - Reinstate Monica
2019-10-13 02:05:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiktoriańska konstrukcja zazwyczaj umieszcza drzwi w stylu szafki za bateriami wannowymi, dzięki czemu można je łatwo wymienić. Ale potem baterie wannowe pojawiły się w epoce wiktoriańskiej.

Pasowałyby do ślicznych małych drzwiczek szafki na pionie, z zatrzaskiem. Zawias znajdowałby się po lewej stronie, aby umożliwić otwieranie tych drzwi i dostęp do otworu w suficie.

Całkiem prawdopodobne, że zrobiliby to samo z otworem w suficie.

#3
+3
ThreePhaseEel
2019-10-12 23:50:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Reguła dla blach stalowych to 1/16 "(1,6 mm)

Ogólna zasada NEC dotycząca blach stalowych używanych do ochrony przewodów przed uszkodzeniem jest taka, że ​​muszą one mieć 1/16" ( 1,6 mm) lub grubsze. Innymi słowy, potrzebujesz kawałka blachy stalowej o grubości 15 lub grubszej, aby zapewnić odpowiednią ochronę tych kabli. Ta zasada jest określona w NEC 300.4, a konkretnie w 300.4 (D) w Twoim przypadku (wyjątki pominięto, ponieważ nie mają one zastosowania):

(D) Kable i tory równoległe do kadrowania Pręty i listwy okratowane. Zarówno w miejscach odsłoniętych, jak i ukrytych, gdzie metoda okablowania typu linka lub bieżnia jest instalowana równolegle do elementów szkieletu, takich jak belki stropowe, krokwie lub słupki, lub jest instalowana równolegle do listew okratowanych, lina lub bieżnia powinny być zainstalowane i podparte w taki sposób, aby najbliższa zewnętrzna powierzchnia kabla lub bieżni znajdowała się nie mniej niż 32 mm (1¼ cala) od najbliższej krawędzi elementu szkieletu lub pasów przewierconych, w które mogą wniknąć gwoździe lub śruby . Jeżeli nie można zachować tej odległości, kabel lub bieżnię należy zabezpieczyć przed przebiciem gwoździami lub śrubami za pomocą stalowej płyty, tulei lub odpowiednika o grubości co najmniej 1,6 mm (1/2 cala).

te druty nie są równoległe
@Jasen - „równolegle do elementów szkieletu” jest tutaj dominującym przypadkiem, a inne sekcje 300.4, które wymagają płyt ochronnych, również wymagają tej samej minimalnej grubości
Z pewnością wygląda na prostopadłe do mnie.czy brakuje mi jakiejś specjalnej definicji równoległości?
Mam na myśli, że wiązka przechodzi w poprzek, a przewody idą w górę.
@Jasen to nie jest inne (dla mnie) niż okablowanie, które przecina krzyżak między kołkami
#4
+1
JACK
2019-10-13 02:13:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przypuszczam, że nie chcesz usuwać pierwszej warstwy 1x2, mocować sufit tak jak zwykle, a następnie dodać otwór wentylacyjny (tak, kolejny), aby zakryć część ściany?

Tak jak ten, który ci pokazałem wczoraj ... lol:

enter image description here

Nie użyłbym do tego kratki rejestrowej - byłoby to bardziej zagmatwane niż cokolwiek innego
@ThreePhaseEel LOL Ale nikt by tego nie zrobił. Miłego weekendu.
#5
+1
Lino
2019-10-14 01:42:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obramuj go i zbuduj małą przegrodę, a następnie dodaj drzwi dostępowe tam, gdzie Ci się spodoba. W ten sposób, nawet gdyby ktoś wkręcił się w płytę gipsowo-kartonową, nie byłoby go w pobliżu urządzeń elektrycznych. Możesz oprawić go z lekkiej stali lub po prostu przykleić 2x4. W ten sposób unikniesz również potrzeby naprawy sufitu.

Witam i witamy w Home Improvement.Dziękuję za odpowiedź;niech nadchodzą.I prawdopodobnie powinieneś [wybrać się na naszą wycieczkę] (// diy.stackexchange.com/tour), aby wiedzieć, jak najlepiej w tym pomóc.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...