Pytanie:
Jak mogę zbudować tani parkiet taneczny zrób to sam?
D W
2010-09-11 06:39:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym zrobić tani parkiet taneczny DIY i otrzymałem rolkę winylowego linoleum o wymiarach 3,5 stopy x 6 stóp za darmo. Czy mogę tego użyć do zrobienia parkietu? Czy ktoś zbudował własne tanie majsterkowanie i jakich materiałów użył? Czy komuś się to nie udało i czego powinienem unikać? Czy są jakieś dobre przewodniki na ten temat w Internecie?

Jaka jest oryginalna powierzchnia, która będzie podtrzymywać parkiet? Czy ma to być tymczasowe (usuwalne) czy trwałe?
Powinna to być zdejmowana podłoga. Jest kilku moich znajomych zainteresowanych tym pytaniem w ogóle (na tanią podłogę do majsterkowania bez darmowego linoleum) i będą mieli różne podłogi. Kilka sugestii dotyczących dywanu byłoby świetne. Jeśli masz sugestie dotyczące różnych pięter, również je podziel.
Jaki rodzaj tańca?
@Tester101, Jestem ciekaw, dlaczego to ma znaczenie. Wydaje mi się, że to był taniec rzeczny lub tupot, to byłoby trudniej na podłodze. W każdym razie będziemy robić salsę, lindy hop i bluesa.
@Tester101 Stoję poprawiony co do rodzaju tańca. Ta strona zawiera tabelę podłogi, której potrzebujesz w zależności od rodzaju tańca: http://stagestep.com/floortools_styleuse.php
Dwa odpowiedzi:
#1
+4
Joel Spolsky
2010-09-17 09:00:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy bambusowy dywan będzie działał?

alt text

Łatwo byłoby go zwinąć, gdy nie jest używany. Nie wiem jednak, czy to świetna powierzchnia do tańca.

To może po prostu zadziałać z linoleum. Głosowałbym za tobą, ale nie mam jeszcze wystarczającej liczby punktów. Przyjrzę się temu dokładniej.
#2
+4
Jeff Widmer
2010-09-17 14:27:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto artykuł ( Jak zrobić tymczasowy parkiet do tańca) o tym, jak wykonać parkiet taneczny z płyty pilśniowej o średniej gęstości (MDF) i trochę starej wykładziny. Home Depot sprzedaje również wykładziny w rolkach i jest to całkiem niedrogie (wtedy można było uzyskać odpowiedni rozmiar pasujący do płyt MDF, a także powierzchni parkietu).

Kup MDF i dywan z odpadów w sklepie ze sprzętem dostosowanym do Twoich wymiarów. Standardowa płyta MDF będzie miała 3/4 cala grubości i zostanie pocięta na kawałki o wymiarach 4 stopy na 8 stóp. Powinieneś pociąć płytę MDF na kawałki, które z łatwością zmieszczą się w Twojej przestrzeni. Kup taką samą ilość odpadów dywanowych, aby umieścić je pod płytą MDF.

Przyklej resztki wykładziny do spodu płyty MDF. Zapobiegnie to zarysowaniu podłogi i zapewni amortyzację dla stóp i kolan.

Świetny link, dzięki. Głosowałbym za tobą, ale jeszcze nie mam takiej możliwości.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...