Pytanie:
Jak wymienić dźwignię wyzwalającą spustu wanny?
Dan Moulding
2010-08-30 19:54:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dźwignia wyłączająca odpływ w mojej wannie jest bardzo stara (przypuszczam, że ponad 30 lat) i zaczęła korodować i rdzewieć. Zdecydowanie czas go wymienić. Planuję wymienić całą dźwignię wyzwalającą wraz z listwą ozdobną, łącznikiem i korkiem spustowym.

Jakieś wskazówki dotyczące wymiany na nową? Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie części zamiennych? Czy wszystkie są standardowe, czy też muszę szukać konkretnego rozmiaru, aby pasował do istniejącej wanny? Jakieś problemy, o których powinienem wiedzieć podczas usuwania starego lub instalowania nowego?

Martwię się, czy będę musiał wyjąć wannę lub część ściany, aby nad tym popracować.
Trzy odpowiedzi:
#1
+4
Mike B
2010-09-25 21:07:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wprawdzie wcześniej tego nie robiłem, ale jakiś czas temu natknąłem się na instrukcje (dzięki uprzejmości eHow i Google). Może będą pomocne.

http://www.videojug.com/film/how-to-fix-a-broken-tub-trip-lever

http://www.ehow.com/how_3391064_replace-triplever-bathtub-drain.html

-M

Skończyło się na tym, że wyjąłem stary i zabrałem go ze sobą do sklepu. Przewodnik „eHow” prawie to obejmuje. Części są dość standardowe, więc znalezienie zamiennika było łatwe. Instalacja była również łatwa. W końcu to wszystko było naprawdę proste.
#2
+2
Papo
2010-08-31 04:13:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

lepiej zdjąć stary, a potem zabrać go ze sobą na zakupy, a następnie pokazać miejsce, w którym zamierzasz go kupić, lub udać się do sklepu z używanymi renowacjami i może mają zapasowy stary wanna. Ale wierzę, że gdzieś jest. I myślę, że nadal są standardowe ...
Powodzenia :)

#3
  0
molecules
2010-09-29 19:01:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź Mike'a B. jest prawidłowa. Ale może też nie być konieczna wymiana.

Po obejrzeniu pierwszego filmu w odpowiedzi Mike'a B, rozebrałem swój. Wideo pokazało spiralną sprężynę. Moja sprężyna była właściwie wygiętym kawałkiem blachy (coś w rodzaju litery U z wgłębieniem po jednej stronie). Po prostu się poluzował i trzeba było go ponownie założyć.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...