Pytanie:
Jakiego rodzaju zapięcia należy użyć, aby przymocować wspornik montażowy do metalowych kołków?
longneck
2010-09-08 19:01:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę powiesić 26-calowy monitor z płaskim ekranem na ścianie z metalowymi kołkami. Jakiego rodzaju łącznika należy użyć, aby przymocować wspornik montażowy do kołka przez płytę gipsowo-kartonową?

Dwa odpowiedzi:
#1
+11
Mike Powell
2010-09-08 19:47:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od typu montażu. Jeśli jest to przegubowy uchwyt ramienia, moment zginający na ścianie będzie znacznie wyższy niż w przypadku montażu płaskiego. W takim przypadku najbezpieczniejszą opcją byłoby otwarcie płyty gipsowo-kartonowej i umieszczenie 2x4s wewnątrz metalowych kołków i użycie dołączonych wkrętów do drewna, aby przymocować uchwyt do nowych 2x4.

Jeśli jest to ściana nośna i masz pewność, że kołki są cięższe, o średnicy 20 mm, możesz uzyskać, montując ramię przegubowe za pomocą śrub przegubowych, takich jak te. Jeśli ściana nie jest nośna, prawdopodobnie jest wykonana z lżejszych kołków o średnicy 25, które po prostu nie mają zlokalizowanej sztywności, aby wspierać ten typ mocowania, więc utkniesz wzmacniając 2x4, jak opisałem powyżej.

Jeśli wykonujesz montaż równy (lub prawie taki), możesz sobie poradzić ze śrubami przełączającymi, nawet jeśli masz lżejsze kołki.

Nie polecałbym żadnego rodzaju wkręty samogwintujące w zastosowaniach przenoszących obciążenia. Nie trzeba dużo przekręcać (szczególnie w przypadku kołków 25-ga), aby pozostawić je na skraju wyciągnięcia z powrotem.

+1 Dobra uwaga na temat możliwości mocowania na ramieniu przegubowym - to spowoduje o wiele większą siłę normalną zamiast ścinania górnych śrub.
to jest dokładnie to, co ostatecznie zrobiłem i działają świetnie.
#2
  0
Doresoom
2010-09-08 19:27:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyobrażam sobie, że wkręty do płyt kartonowo-gipsowych ze stalowymi kołkami powinny działać dość dobrze, jeśli masz kołki o rozmiarze 20. Mają cieńszy gwint niż zwykłe wkręty do płyt kartonowo-gipsowych i są samogwintujące. To forum zawiera również dyskusję na ten temat.

Zobacz odpowiedź @Mike Powell dotyczącą grubości szpilki. Zalecane tutaj wkręty do płyt kartonowo-gipsowych ze stalowymi kołkami wspominają o stali o grubości 14-20, która będzie działać dobrze, ale najpierw musisz upewnić się, że masz kołki o rozmiarze 20.
@Jeff: Prawda, wątpię, żeby OP chciał rozerwać ścianę i wziąć zaciski do swoich ćwieków.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...