Pytanie:
Dlaczego w mojej suszarce występuje kondensacja?
Steve Jackson
2010-08-11 23:31:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam w Houston w Teksasie (Very Hot, Very Humid). Latem moja suszarka kapie wodą, gdy nie jest używana. Nie mam zbyt długich czasów suszenia.

Moja suszarka jest odpowietrzana przez niefortunny przebieg ponad 25 stóp dwoma łokciami. Wydobywa się przez dach. Suszarka znajduje się pośrodku pierwszego piętra, więc wywietrznik wychodzi na drugie piętro, przechodzi przez sufit / podłogę, wychodzi na strych i przez dach. Strych jest niedokończony, z temperaturami znacznie przekraczającymi 120 F w przeciętny letni dzień w Houston.

Domyślam się, że gorące wilgotne powietrze wlewa się do kanału suszarki, uderzając w moją przyjemną chłodną klimatyzowaną suszarkę i skraplając się.

Pierwsze wyszukiwania w Google wskazały mi Fantech DBF110, który jest wentylatorem wspomagającym, który instalujesz na swoim kanale. Nie jestem pewien, czy rozwiąże to mój problem, ponieważ nie działa ona stale, tylko wtedy, gdy działa suszarka.

Czy dostałbym więcej za swoje pieniądze, izolując kanał i próbując zapieczętować to? Jakieś zalecenia dotyczące materiałów, jeśli tak jest (koc termiczny, po prostu owinąć włókno szklane, inne)?


Aktualizacja:

Jak podejrzewał Eric, nie miałem działającej klapki na wylocie mojej suszarki. Kupiłem więc jeden i przetestowałem go i nie byłem zadowolony z tego, jak mało klapka otworzyła się od ciśnienia w suszarce. Tak więc zainstalowałem wentylator wspomagający, zgodnie z sugestią Doresoom. Potem mieliśmy kilka gorących i wilgotnych dni, suszarka pozostała sucha. Czasy suszenia moich ubrań też są dość krótkie, 30-45 minut.

vent

fan

Zdjęcie od wentylatora, zanim wyczyściłem instalację elektryczną , wygląda teraz trochę schludniej. Idealny montaż dla tego wentylatora to wspornik na słupku, niestety nie było dobrego sposobu na przymocowanie kołka i uniknięcie wycięcia nowego otworu w dachu. Na szczęście wentylator jest dość lekki.

Jestem zmieszany. Twoja suszarka znajduje się na pierwszym piętrze, a otwór wentylacyjny idzie w górę, a następnie przechodzi przez pustkę? Masz na myśli przestrzeń na poddaszu?
Tak, przepraszam. Mam strych nad moim drugim piętrem, który nazywam strychem, i niewielki nawis (od skosu dachu), który znajduje się na drugim piętrze, na które muszę się wczołgać. Nic pod domem :)
Dwa odpowiedzi:
#1
+13
Eric Petroelje
2010-08-11 23:39:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zazwyczaj odpowietrznik suszarki ma sprężynową klapę w miejscu wyjścia z domu, aby zapobiec przedostawaniu się powietrza z zewnątrz (i owadów, gryzoni itp.) przez rurę. Jeśli przez rurę wentylacyjną dopływa powietrze z zewnątrz, wydaje się, że albo jej nie ma, albo się nie zamyka. Najpierw to sprawdzę.

+1 Jest bardzo prawdopodobne, że nie zamyka się poprawnie. Czasami osy lubią budować gniazda w tym osłoniętym miejscu.
Weszłam na dach zeszłej nocy. Żadnej klapy, tylko coś w rodzaju budki dla ptaków, które chroni przed deszczem. Zamawiam jeden z nich i mam nadzieję, że moje umiejętności dachowe są na wyczerpaniu. http://www.bathroomfanexperts.com/product.php?product=174479
#2
+6
Doresoom
2010-08-11 23:58:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W zależności od typu kanału, 25 stóp i dwa kolanka mogą znajdować się w pobliżu lub powyżej limitu długości dla otworów wentylacyjnych suszarki bez wentylatora wspomagającego. Ta witryna zawiera listę ograniczeń.

Dzięki, prawdopodobnie zrobię to później, jestem pewien, że rodzina nie będzie narzekać, jeśli ubrania wyschną szybciej.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...