Pytanie:
Jak zawiesić krzesło na betonowym suficie za pomocą jednego haka?
henriksen
2010-09-09 01:27:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ustawiam „wiszące krzesło” w piwnicy, które ma wisieć na jednym haku w suficie. Sufit jest żelbetowy.

Teraz mam około 125 kilogramów (275 funtów), więc uważam, że haczyk powinien z łatwością wytrzymać dwa razy tyle dla bezpieczeństwa. Czy to wystarczający margines?

Jaki byłby najłatwiejszy i najlepszy sposób na zamontowanie haka w suficie, który wytrzyma około 250 kg (550 funtów)?

Margines 2x wydaje się niski. Ludzie za dużo wiszą / huśtają się na różnych rzeczach. Co też kryje się za betonem? Czy jest to wylewany sufit, czy jest tam konstrukcja, belka itp.?
Myślę, że to po prostu wylany beton ze zbrojeniami.
Pięć odpowiedzi:
#1
+18
ChrisF
2010-09-09 01:48:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twój margines błędu wydaje się nieco niski - jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że chociaż statyczna siła twojego krzesła jest o połowę mniejsza od wartości znamionowej haka, szczytowa siła będzie większa, gdy „spadniesz” krzesło. Jeśli możesz kupić większy hak, może być tego wart.

Jeśli masz hak na płycie, rozłożysz obciążenie na więcej śrub, dzięki czemu każdy z nich nie będzie musiał dźwigać całego ciężaru .

Dobry pomysł. Chciałem powiedzieć, że słabym ogniwem będzie też hak.
Dzięki za wkład. Jaki rodzaj marży powinienem wybrać? 3x, 4x? Podoba mi się pomysł Mike'a, by zatopić standardową śrubę oczkową, będzie ładniej wyglądać.
@henrikson - nie wiem na pewno, możesz być ograniczony tym, co faktycznie możesz kupić. Być może powinieneś wybrać największy, na jaki Cię stać.
+1 for spreading the weight around with a plate
+1.Punktem wyjścia powinna być „podwójna” waga;) i zastosowany do tego współczynnik bezpieczeństwa x4.
#2
+5
Mike Powell
2010-09-09 07:41:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poleciłbym betonową żywicę epoksydową do tego zastosowania. Jest drogi i kosztuje 19 USD, ale jest mocniejszy niż kotwica mechaniczna i można tam zatopić standardową śrubę oczkową, aby uzyskać ładny, czysty wygląd. Poleciłbym ciężki 1/2 "o długości do 6", ale jeśli sufit jest wystarczająco gruby, większość można zakopać w otworze, aby odsłonić tylko oko.

#3
+4
Hightower
2012-09-13 15:51:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że wspomina się o kotwach mechanicznych, ale do tego zadania użyłbym po prostu kołka rozporowego o odpowiedniej średnicy.

Zależałoby to od jakości / wytrzymałości betonu.

enter image description here

#4
+2
Jerry_Contrary
2019-02-03 21:52:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy myślałeś o użyciu stojaka na krzesło…

enter image description here

Jeśli zamierzasz wykonać wiercenie w betonowym suficie; Najsłabsza część sufitu to punkt środkowy, w którym grawitacja jest największa. Unikaj umieszczania haków w tym miejscu. Umieść je jak najbliżej ścian nośnych. Wiercenie otworów w betonowym suficie prawdopodobnie nie spowoduje problemów konstrukcyjnych, ale może zwiększyć ciężar za pomocą haka. Pamiętaj, że prawdopodobnie w betonie jest zbrojenie. Jeśli napotkasz to, będziesz potrzebować wiertła do cięcia prętów zbrojeniowych .

enter image description here

#5
  0
Bob Paige
2019-02-03 21:27:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbuj sklep morski, taki jak West Marine, aby uzyskać śrubę w kształcie litery U ze stali nierdzewnej lub ocynkowany pierścień dokujący na płycie podstawy z 2, 3 lub 4 otworami. Istnieją różne rozmiary i obciążenia. Śruba w kształcie litery U jest przyspawana do płyty, a ograniczenia obciążenia, w zależności od rozmiaru, mogą wynosić od 500 funtów. do 2000 funtów.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...