Pytanie:
Jak zainstalować kanał skokowy?
Michael Moussa
2010-08-21 18:16:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nasza główna sypialnia jest znacznie cieplejsza niż salon / jadalnia / kuchnia w naszym domu, dlatego ustawiliśmy termostat na znacznie niższą wartość niż byśmy chcieli, aby sypialnia była wystarczająco chłodna w nocy, aby w niej spać . Po wyjściu z sypialni rano praktycznie musimy się spakować ze względu na to, jak zimna jest reszta domu.

Jedną z sugestii, które otrzymaliśmy, było zainstalowanie nawiewnika nad drzwiami, co nie chcemy tego robić z powodu utraty prywatności. Inną sugestią było zainstalowanie kanału skokowego w suficie wewnątrz i na zewnątrz sypialni, który przemawia zarówno do mojej żony, jak i do mnie.

Jaki jest właściwy sposób i jakie materiały są potrzebne do zainstalowania kanału skokowego tak, aby zmaksymalizować cyrkulację powietrza, jednocześnie nie wpuszczając zimnego powietrza na strych?

śpisz przy otwartych drzwiach? jeśli tak, bardziej prawdopodobne jest, że masz zapadnięty przewód. lub po prostu możesz potrzebować wyważenia powietrza, aby uzyskać więcej CFM powietrza w sypialni.
Czy drzwi są otwarte czy zamknięte podczas snu? Czy w pomieszczeniu są już jakieś kanały wentylacyjne? A co ze zwrotami powietrza?
Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Mike Powell
2010-08-24 19:44:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Idź do dowolnego sklepu z dużymi pudełkami i kup jakiś elastyczny, izolowany przewód o średnicy 6 cali (na tym zdjęciu widać czarne poszycie na zewnątrz, ale często jest ono wykonane z błyszczącego, odblaskowego mylaru):

flexible duct

I kilka butów 6 ", po jednym na każdy koniec:

boot

Użyj aluminiowej taśmy HVAC lub dużego zacisku taśmowego lub opaski zaciskowej, aby połączyć wewnętrzną rękawa kanału do butów, a następnie użyj kolejnej warstwy taśmy, aby uszczelnić warstwę izolacyjną i zapobiec jej przesuwaniu się. Wytnij otwory w suficie tak, aby pasowały do ​​prostokątnego otworu bagażnika, tak aby jedna długa krawędź każdego otworu była wyrównana z belką stropową. Następnie zabierz zespół kanału na strych i włóż buty do każdego otworu. Możesz po prostu zostawić elastyczny przewód leżący na belkach stropowych. Z powrotem na dół, użyj małych gwoździ (z łbami, a nie gwoździami wykończeniowymi), aby wbić gwoździe przez wnętrze otworu bagażnika w bok przyległej belki stropowej. Następnie zainstaluj kilka kratek rejestrowych i gotowe!

#2
+1
nstenz
2010-08-22 21:21:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy sypialnia znajduje się na tym samym poziomie, co reszta pokoi, czy też jest powyżej, a ciepło rośnie?

Tak czy inaczej, nie chcesz wchodzić na nieizolowany strych, i w kierunku przeciwnym do tego, gdzie znajduje się piec. Chcesz zejść.

Sypialnia znajduje się na tym samym poziomie co reszta pomieszczeń. Nie rozumiem drugiej części twojej odpowiedzi ... czy mógłbyś to rozwinąć? Tak naprawdę jesteśmy na Florydzie i nie mamy pieca ... naszym zmartwieniem jest stuprocentowe chłodzenie - w ogóle nie przejmuj się ogrzewaniem.
Tylko klimatyzacja nadal sprawi Ci problemy, strych to najgorętsza część Twojego domu (tak samo latem, najzimniej zimą). Jeśli poprowadzisz kanał przez strych, nagrzeje się bardziej niż gdyby przechodził przez piwnicę / przestrzeń czołgową. Jednak przejście przez strych jest zdecydowanie łatwiejsze. Jeśli tak, zakop kanał w tonach izolacji - najlepiej kilka stóp (najłatwiej jest wdmuchać celulozę). Ten elastyczny przewód ma bardzo małą izolację i znacznie się nagrzewa.
Nstenz na Florydzie nie ma piwnic, przejść czołgowych ani podłóg. Jedynie podwyższona konstrukcja ma przyczółki i jest to niezwykle rzadkie, tutaj cały czas prowadzimy przewody klimatyzacyjne na naszych strychach.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...