Pytanie:
Jakiego materiału użyć na niestandardowe biurko do domowego biura?
Tom Anderson
2010-07-31 11:48:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie przebudowuję swoje biuro, przerobioną formalną jadalnię i utknąłem na tym, jakiego materiału użyć na biurko.

Obecnie mam 1-calową płytę wiórową z forniru wiśniowego, czyli 6 'szeroki x 30 "głęboki.

Chcę nieznacznie zwiększyć głębokość (lubię oprzeć łokcie na biurku podczas gry) i trudno jest mi wybrać dobry materiał na 36". z atrakcyjnym wykończeniem. Byłbym najszczęśliwszy z czarną okleiną na wierzchu (bez połysku).

Wszelkie sugestie, a nawet miejsca do zakupu lub zamówienia w Orange w Kalifornii byłyby niesamowite.

Nie wstydzę się też go budować, jeśli ktoś ma jakieś sugestie dotyczące budowy mocnego blatu.

Być może najlepszym wyborem będzie blat kuchenny - wiele opcji wykończenia, grubości i rozmiaru.
@Jeremy, powinieneś umieścić to w odpowiedzi, ponieważ to naprawdę dobry pomysł.
Jak powiedział @Jeremy, blat kuchenny będzie działał świetnie. Jeśli twoje biurko jest wystarczająco mocne, wybrałbym ciemny granit. Producent blatów przyjdzie nawet do Ciebie, aby zmierzyć Twoje biurko i pozwoli Ci wybrać dokładnie taki kawałek kamienia, jaki chcesz.
@Jeremy, proszę o odpowiedź
Sześć odpowiedzi:
#1
+9
Jeremy McGee
2010-08-01 11:28:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Być może najlepszym wyborem będzie blat kuchenny - wiele możliwości wyboru wykończenia, grubości i rozmiaru. Trwałe i wytrzymałe.

#2
+8
Bernhard Hofmann
2010-07-31 19:17:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Płyta wiórowa lub jakaś forma płyty pilśniowej lub sklejki wyeliminuje problemy, które mogą wystąpić w przypadku wypaczania się litego drewna. Jeśli okleinujesz górną powierzchnię, powinieneś licować również spód, aby okleina nie wypaczała płyty, jeśli kurczy się lub rozszerza tylko na jednej powierzchni. Pamiętaj, aby traktować górę i dół jednakowo (lakier, olej itp.).

Kolejną rzeczą, która pomaga zmniejszyć wypaczenia, są paski lub pałki. Po przykręceniu przez szczeliny w pałkach do spodu pulpitu, blat będzie się rozszerzał i kurczył, ale nadal będzie trzymany płasko.

to „listwa”, a nie „pałka” :) http://en.wikipedia.org/wiki/Batten
#3
+5
Vebjorn Ljosa
2010-08-02 16:27:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ikea sprzedaje blaty biurka oddzielnie od nóg, doskonale nadające się jako materiał do budowy super biurka DIY. Są niedrogie i dostępne w wielu rozmiarach i wykończeniach. Jest kilka sklepów w większym obszarze Los Angeles.

Wybierz coś z serii blatów stołowych Ikea (wypróbuj ich blaty kuchenne). Bardzo tani, śmiertelnie łatwy i znacznie lepszy wynik niż robienie tego samemu.
#4
+3
Michael Kohne
2010-07-31 17:21:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy zastanawiałeś się nad samodzielnym wykonaniem grubej płyty wiórowej i laminowaniem forniru? Będzie to mniej ograniczające wybór kolorów niż próba znalezienia gotowych bluzek.

#5
+2
Jeff Widmer
2010-07-31 19:03:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz zbudować własne, musisz użyć twardego drewna, takiego jak dąb, wiśnia lub orzech. Następnie łączysz ze sobą wszystkie elementy o odpowiedniej długości, aby uzyskać żądaną szerokość (36 cali, co pozwala na trochę więcej do frezowania). Następnie przycinasz go na wymiar, szlifujesz i wykańczasz. Chociaż wymagałoby to trochę nauki / wiedzę, a także sporo nowych narzędzi :).

Nie pukaj kupując nowe narzędzia! :-)
Nowe narzędzia, z którymi mogę żyć, łatanie wszystkiego razem, naprawdę nie chcę tego robić.
#6
+2
tooshel
2010-08-03 01:48:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem wielkim fanem płyt wiórowych. Nie jest aż tak mocny i musisz go pomalować i upewnić się, że jeśli zostanie zarysowany, napraw go od razu, zanim woda będzie mogła wniknąć. Plastikowa okleina na płycie wiórowej z IKEA jest mocna i działałaby, ale robienie tego samemu nie jest łatwe ani przyjemne.

Lubię sklejkę z ładną okleiną klonową lub dębową z obramowaniem z litego drewna do dowolnej grubości, jaką chcesz zobaczyć. Możesz pomalować go na czarno, ale byłoby to morderstwem drewna. Jeśli chcesz pomalować, weź tańszą sklejkę i wykończ ją topolą (sosna też się sprawdzi, ale nie jest dużo tańsza i jest to drewno iglaste).

Malowanie jest złe / zgadzam się. Czarny, o którym myślałem, bardziej przypominał czarny dąb lub podobną okleinę.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...