Pytanie:
Czy jest jakiś powód, by uważać na okna winylowe?
Doug T.
2010-09-07 03:50:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według raportów konsumenckich „przewodnik zakupu” okien na wymianę zaleca okna z włókna szklanego lub drewna zamiast winylu. Słyszałem również z różnych źródeł, że niektóre okna winylowe mogą z czasem ulegać rozszerzaniu i kurczeniu się.

Zastanawiam się, czy ogólnie powinienem unikać wymiany okien winylowych? Czy złe doświadczenia ludzi z winylem wynikają z tańszego końca spektrum? Czy istnieją marki okien winylowych wysokiej jakości?

Wydaje się, że w Interwebs jest dużo potencjalnej propagandy / podsycania strachu / szaleństwa na temat okien winylowych. Na przykład tutaj. Te strony powodują, że mój wykrywacz BS wyłącza się ... Wydaje się, że trudno jest znaleźć nieobiektywną opinię na ten temat.

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Joe
2010-09-07 18:27:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest problem, o który należy się martwić na obszarach o wysokiej przestępczości - są one plastikowe, więc mogą się stopić. Ktoś zainteresowany włamaniem może wziąć latarkę, podgrzać ramę okna i wcisnąć okno lub całe skrzydło. Niektóre okna winylowe nie są w całości winylowe i mają aluminiowy lub stalowy rdzeń, który może zmniejszyć to może się zdarzyć.

Poza tym winyl nie nadaje się do miejsc o wysokiej temperaturze. Okno wychodzące na południe lub zachód w gorącym klimacie może nagrzewać się na tyle w ciągu dnia, że ​​się wypaczy. Sytuacja jest jeszcze gorsza w suchych obszarach, gdzie każdego dnia występują duże / niskie zmiany.

W chłodniejszych klimatach winyl staje się kruchy, co oznacza, że ​​jeśli jesteś w wietrznym miejscu, gdzie wieją silne wiatry, może spowodować wrzucenie do okna gruzu, który może spowodować pęknięcie całej ramy; iw przeciwieństwie do innych konstrukcji, nie możesz po prostu wymienić szyby, musisz wymienić całe skrzydło.

Sam winyl nie jest aż tak mocny - więc w grę wchodzi dużo winylu - Jeśli próbujesz wpuścić dużo światła do pomieszczenia, będziesz w stanie wprowadzić więcej szkła do tego obszaru za pomocą dowolnego innego materiału.

Nie można ich również łatwo pomalować. Bez względu na to, jaki jest kolor, taki właśnie będzie, chyba że je zastąpisz. Zwykle nie jest to jednak problemem dla większości ludzi, ponieważ większość okien winylowych jest biała - ale z biegiem lat będą powoli żółknąć, w zależności od dokładnej mieszanki winylu. Jest to bardziej widoczne na obszarach o wyższych indeksach UV. (np. wysokie elewacje bez zacienionych drzew)

Winyl również odgazowuje. Jeśli masz w rodzinie kogoś wrażliwego na chemikalia, może to stanowić problem.

...

To nie znaczy, że nie ma różnych cech okien winylowych, ale nie kupuj tylko po cenie - spójrz na wewnętrzne usztywnienie metalu, jeśli jest spawane lub skręcane (chcesz spawane), jeśli jest w pełni zamknięte w winylu (żeby się nie utleniał), a teraz są certyfikaty dla okien winylowych ... ale myślę, że to wysiłek branży, więc nie wiem na pewno, na ile jest niezawodny.

Jeśli ktoś chce się włamać, czy i tak nie może po prostu rozbić szyby?
Również Joe, czy znasz przesuwne szklane drzwi ze wzmocnieniem strukturalnym z włókna szklanego? Jak wypadłoby to w porównaniu z aluminium / stalą. W szczególności patrzymy na okna Sunrise.
@Doug: w przeciwieństwie do stłuczenia szkła, jest cichy, a włamywacze mają mniejsze ryzyko zranienia. Jeśli chodzi o okna z włókna szklanego, przepraszam, nie mam z nimi doświadczenia. (Chociaż w przeszłości zajmowałem się układaniem włókna szklanego, więc wiem, że jest wystarczająco mocne, jeśli zrobione dobrze; mocniejsze niż aluminium objętościowo i stal według wagi ... i słabe, jeśli zrobione źle)
@Joe dobrze samo okno nie jest z włókna szklanego, jest to wzmocnione włóknem szklanym PCV. Zobacz pytanie, które właśnie opublikowałem tutaj: http: //diy.stackexchange.com/questions/1665/fiberglass-reinforced-pvc-windows-better-worse-same-as-being-reinforced-with-a
Bezpieczeństwo: nie sądzę, aby ogrzewanie okna i pchanie go było wyborem wejścia każdego przestępcy - klucz uderzeniowy (patrz http://en.wikipedia.org/wiki/Lock_bumping) będzie DUŻO łatwiejszy i mniej podejrzane niż noszenie przy sobie latarki. Bezpieczeństwo nie jest tutaj prawdziwym problemem.
@Michael: nie wszystkie zamki można uderzyć; ludzie częściej mają światła bezpieczeństwa przy drzwiach niż przy oknach. Tak, zderzanie się to problem, ale nadal istnieje sporadyczna przewaga wejścia przez okno w porównaniu z drzwiami.
#2
+4
ChrisF
2010-09-07 14:55:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak ze wszystkim, liczy się jakość.

Zaletą winylu (lub PCV, jak się je nazywa w Wielkiej Brytanii) jest to, że wymagają mniej konserwacji niż okna drewniane.

Jednak prawidłowo konserwowane okno drewniane przetrwa okno z PCV - jest to po prostu trudniejsze i bardziej czasochłonne (szlifowanie, malowanie itp.).

Słyszałem historie o ramach z PCV, które zostały wykonane bez metalu (zwykle aluminiowy) rdzeń - który by się bardzo odkształcił - ale nie mam pod ręką żadnych dowodów.

#3
+4
duffbeer703
2010-09-08 04:55:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kup wysokiej jakości okna z nazwami marek.

Poprzedni właściciele mojego domu instalowali okna winylowe w 2002 roku. Wszystkie psują się w takiej czy innej formie. Albo z wypaczonych, połamanych zatrzasków, przeciekających uszczelek, albo z około pół tuzina innych problemów.

Dodatkowe 50 dolarów za okno dałoby oknom Andersena, Pelli lub Marvina 10-15-letnią gwarancję, która nadal działałby świetnie.

Mamy nowo zainstalowane okna winylowe w naszym domu, który wynajmowaliśmy około 3 lata temu. Jeden zatrzask się zepsuł (nie pozostanie odblokowany, więc musisz bawić się nim za każdym razem, gdy otwierasz okno) prawie natychmiast, a dwa inne również teraz wykazują takie zachowanie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...