Pytanie:
Wyłączanie klimatyzacji na dłuższy czas poza domem
mohlsen
2011-07-21 16:45:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość ludzi żyjących w zimnym klimacie wie, że nie należy wyłączać ogrzewania, gdy wyjeżdżasz na dłuższy czas. Po prostu ścisz go, aby rury nie zamarzły. A co na odwrót? Jeśli wyjeżdżasz w wakacje, czy zostawić włączoną klimatyzację, po prostu ją trochę podkręć?

Jestem pewien, że najlepsze odpowiedzi zależą od twojego klimatu, jeśli mieszkasz w Arizonie i temperatura sięga 115 stopni F (46C) każdego dnia, prawdopodobnie powinieneś zostawić ją włączoną. Więc ze względu na dobre pytanie i odpowiedź, gdzie jest granica? Średnie temperatury na zewnątrz w latach 90-tych, 80-tych 70-tych, co należy zrobić?

Jeśli je wyłączysz, a temperatura w środku osiągnie, powiedzmy, 100 stopni F przez dłuższy czas, co może się stać domu i jego zawartości?

Myślę, że klimatyzacja jest tylko dla wygody mieszkańców, nie jestem pewien, czy w domu kiedykolwiek dojdzie do temperatury, która byłaby szkodliwa. Być może lodówka musiałaby pracować nieco ciężej, ale prawdopodobnie nie do punktu awarii (chyba że jest już na ostatniej nodze). Jeśli się nad tym zastanowić, to na pewno są ludzie w innych częściach świata, w których temperatury są podobne lub wyższe, a w ich domach w ogóle nie ma klimatyzacji.
Jak powiedziałeś, zależy to od klimatu. W wilgotnych miejscach (gdzie mieszkam) pleśń zaczęła rosnąć bardzo szybko w zamkniętym domu bez klimatyzacji.
@TNT: To argument przemawiający za osuszaczem, a nie za klimatyzacją.
Sześć odpowiedzi:
#1
+6
myron-semack
2011-07-21 18:24:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widzę kilka problemów z pozostawieniem klimatyzacji wyłączonej na chwilę, w zależności od klimatu.

  1. Klimatyzacja zapewnia osuszanie. Jeśli więc mieszkasz w wilgotnym klimacie, wyłączenie klimatyzacji może powodować problemy w domu (pęcznienie drzwi i ram okiennych, pękanie tynku, pleśń itp.). Zwykle wolisz, aby w Twoim domu wilgotność wynosiła 50% lub mniej.

  2. Obciążenie lodówki. Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt gorąco, lodówka będzie miała problemy z utrzymaniem chłodu. Może to skrócić żywotność lodówki lub spowodować psucie się żywności. (Nie jestem pewien, jaka jest górna granica temperatury roboczej lodówki.)

  3. Zwierzęta pozostawione na wakacjach. Nawet jeśli zabierzesz psa lub kota do budy, co z akwarium? Czy twoja ryba będzie szczęśliwa w wodzie> 100F? Nie pozwól, aby temperatura w Twoim domu była wyższa, niż tolerują Twoje zwierzęta!

Typowy max. temperatura otoczenia domowych lodówek wynosi około 95–100 ° F (~ 35 ° C).
Prawdziwe; wiele osób ma drugą lodówkę (często starszą, którą wymieniali w kuchni, ale nadal działa) w garażu do dodatkowego przechowywania żywności, nawet tutaj w Teksasie. Jednak inne punkty są nadal bardzo dobre, a nawet kwestia lodówki jest nadal aktualna; lodówka będzie pracować ciężej w cieplejszym otoczeniu.
Kolejna rzecz, o której należy pamiętać: korki w butelkach wina mogą i wychodzą, jeśli wino wystarczająco się nagrzeje. Jeśli butelka jest przechowywana na boku, powoduje to okropny bałagan.
#2
+4
Stephen
2011-07-21 18:18:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pytanie na czasie, ponieważ obecnie w miejscu, w którym jestem, jest fala upałów :-)

Przez lata postępowałem zgodnie z kilkoma strategiami.

  • Generalnie i bez lepszego powodu wyłączam klimatyzację, jeśli mam wyjść z domu na więcej niż krótką wycieczkę. Po powrocie do domu ochłodzenie się nie zajmie dużo czasu.

  • W łazience i niektórych innych miejscach, w których nagromadzona wilgoć może stać się problemem, uruchamiam wyciąg wentylator lub mały osuszacz. W moim przypadku osuszacz zużywa mniej energii niż AC (lokalne rozwiązanie specjalistyczne w porównaniu z rozwiązaniem uogólnionym).

  • Na większych obszarach uruchamiam wentylator, aby utrzymać cyrkulację powietrza, ponownie zamiast uruchamiać klimatyzację. Jeden z moich nowszych klimatyzatorów ma bardzo energooszczędny tryb wentylatora, więc w tym urządzeniu go używam.

Aby dać wam wyobrażenie o moim środowisku, w tym tygodniu temperatura utrzymywała się na stałym poziomie 30 stopni C lub powyżej, a wilgotność dodawała do tego 10.

W przypadku powietrza centralnego (którego nie mam), uważam, że niektóre mają programowalne termostaty, które mogą utrzymać otoczenie „chłodniejsze”, tj. 25 st. C, kiedy wychodzisz ... wydaje mi się to rozsądne.

Jak wspomniano tutaj, jeśli są zwierzęta, do których można zabrać rozważania lub z jakiegokolwiek innego powodu (np. robi się absurdalnie gorąco w miejscu, w którym się znajdujesz, a jedzenie w szafkach może się topić), to prawdopodobnie najlepszą odpowiedzią jest uruchamianie go na niskim poziomie.

rysowanie rolet na moich oknach i drzwiach, aby zmniejszyć efekt wpadającego i nagrzewającego się słońca. To naprawdę ma tutaj ogromny wpływ.

Inną rzeczą, o której nie wspomniałem, było to, że jeśli wyjeżdżasz i masz wysokie temperatury w ciągu dnia, ale umiarkowane względne temperatury w nocy, możesz połączyć wyłączenie klimatyzacji z zegarem elektrycznym, aby klimatyzacja była wyłączana na noc. Ponieważ nie będziesz w domu, komfort nie jest głównym problemem. Termostat kontrolowany temperaturą, jak wspomniałem na centralnym powietrzu lub nowoczesnych jednostkach klimatyzacyjnych, jest najlepszym rozwiązaniem IMHO i ustawiłbym go na wyższym niż normalnie, ale wciąż chłodnym zakresie (tutaj byłoby to 25-27 C , kiedy jestem w domu, wolę mieć około 22 ° C).

Mam nadzieję, że ta opinia pomoże.

Powinienem również wspomnieć, że mamy tutaj rozliczenia według pory dnia, co sprawia, że ​​obsługa klimatyzatora w ciągu dnia jest znacznie droższa. Więc różnica jest właściwie zauważalna
#3
+1
KeithS
2011-07-21 23:00:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Udowodniono skuteczność włączania termostatu, gdy nie ma Cię w domu. Jeśli jednak Twój dom jest dostatecznie dobrze zaizolowany, klimatyzacja nie działa przez cały czas; po prostu włącza się co około godzinę na około 15 minut, aby utrzymać ustawioną temperaturę. Całkowite wyłączenie klimatyzacji i pozostawienie domu do ogrzania będzie wymagało ciągłej pracy klimatyzacji przez kilka godzin, aby przywrócić w domu komfortową temperaturę. Jeśli są obszary w Twoim domu, które szybko się nagrzewają, sytuacja jest jeszcze gorsza.

Ogólnie rzecz biorąc, największą wydajność uzyskuje się, utrzymując włączony klimatyzator, ale ustawiając go na 78-80.

Pomyśl o tym jak o swoim samochodzie. Jeśli jedziesz płynnie, powoli przyspieszając i hamując oraz utrzymując prędkość 55-65 mil na godzinę, Twój samochód zwykle uzyskuje maksymalne zużycie paliwa. Natomiast gwałtowne przyspieszanie i hamowanie oraz jazda 70-80 drastycznie zredukują Twój przebieg na gazie. To samo dotyczy twojego AC; im trudniej sprawisz, że będzie działać, tym więcej energii zużyjesz.

W przeciwieństwie do samochodu, klimatyzacja działa z takim samym wysiłkiem, gdy jest włączona, jedyną różnicą jest to, jak długo jest włączona. Twój dom nie nagrzewa się nieustannie do nieskończoności, więc im bliżej temperatury wewnętrznej zbliża się do temperatury zewnętrznej, tym bardziej zużycie prądu zbliża się do 0. Im dłużej możesz to robić (mówię o dniach lub tygodniach), tym więcej oszczędzasz.
#4
+1
Scott Bruns
2011-07-22 01:11:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam w Phoenix i kilka razy podkręciłem termostat podczas wakacji w lecie. Posiadam również pensjonat, z którego wychodzimy na 99 stopni (maksimum na termostacie) przez większość lata. Oto moje doświadczenia.

Wyjście z pensjonatu o 99 wcale nie przeszkadza. Dom wydaje się gorący, gdy do niego wchodzisz, ale nic nie wydaje się zużywać / pleśnieć / rozpadać się. Pensjonat nie zawiera wielu rzeczy, tylko meble / pościel / przybory kuchenne. Ma lodówkę, która działa przez całe lato. Dom ma 1200 stóp kwadratowych, stare okna i niewystarczającą izolację, a na utrzymanie światła zużywa 50 dolarów miesięcznie. Zeszłego lata ktoś przyjechał do pensjonatu i musiałem go ochłodzić do 78 (typowe temp. W Phoenix). Chłodzenie domu zajęło prawie 24 godziny i tego dnia zużyło ponad 25 dolarów energii elektrycznej (oglądałem licznik, ponieważ byłem zaciekawiony).

Kiedy byłem na wakacjach w zeszłym roku, włączyłem klimatyzację w moim domu do 95 lat przez ponad tydzień. Na pewno zaoszczędziłem kilka dolarów dziennie na energii elektrycznej. Najgorsze, co się stało, to stopienie kilku świec i zakwitnięcie czekolady w szafce. Zrujnowana czekolada i świece kosztują więcej niż zaoszczędzone dolary.

Tego lata na tydzień podczas wakacji podkręciłem klimatyzację do 90 na tydzień. Oszczędzałem mniej, a niektóre różne cukierki czekoladowe, które były na wysokiej półce w kuchni, trochę zakwitły. Inne czekoladki na niskiej półce w spiżarni pozostały nienaruszone.

Znam ludzi, którzy wyjeżdżają z Phoenix na lato. Wszyscy zostawiają włączoną klimatyzację. Niektórzy trochę głośniej, inni trochę bardziej.

Czekolada kwitnie tak czy inaczej ... brzmi, jakbyś przed podróżą spakował cukierki i czekoladę do lodówki :)
Zgadzam się, to była jedyna rzecz, która wydawała się być dotknięta, więc o tym pisałem. Nie sądzę, żeby domy były gorsze z powodu upału.
#5
  0
GUEST3
2014-06-03 13:07:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ciepło może z czasem całkowicie ZNISZCZYĆ książki. Zamieni je w toast. Moja mama straciła ogromny księgozbiór, ponieważ podczas nieobecności wyłączyła klimatyzację. Ciepło może zniszczyć stare dokumenty, takie jak genealogia, zdjęcia, a także wszelkie witaminy i lekarstwa, których nie ma w lodówce, zostaną zniszczone. Krokiety czy karma w puszkach? Tak, oczywiście, ciepło psuje wartość jedzenia i jestem pewien, że zmienia krokietki w zgniłe bezużyteczne rzeczy, jeśli robi się gorąco. Żywność w puszkach ? Nie można wyłączyć klimatyzatora ani pozwolić mu się naprawdę nagrzać, nie zrujnując tego, myślę, ma sens tylko to, że prawie wszystko, co pozostało w ekstremalnych temperaturach, ucierpi z tego powodu, ale możesz tego nie zobaczyć od razu. Jak antyki. I jak dowiedziała się moja mama, jak powiedziałem, książki.

#6
  0
user39998
2015-08-01 02:33:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkamy w So California i mój mąż i ja cały czas dyskutujemy o tym, czy zostawić zamknięte okna w zakresie 90-100 stopni F, czy też zostawić otwarte okna w ciągu dnia, kiedy wyjeżdżamy. Mamy psa i kota, a jeśli wyjeżdżamy na weekend, to przyjaciel przychodzi kilka razy dziennie, żeby sprawdzić, co się dzieje ze zwierzętami. Nie zostawiamy klimatyzacji włączonej na weekend. Mój mąż uważa, że ​​w ciągu dnia powinniśmy zostawić otwarte okna, aby wpuścić świeże powietrze. Mam wrażenie, że dom nagrzewa się bardziej, pozwalając na cyrkulację całego gorącego powietrza. Uważam, że zamykanie okien jest lepsze, ponieważ nasz dom jest ładnie zaizolowany, a nasza przyjaciółka włącza na chwilę klimatyzację, kiedy przychodzi sprawdzić zwierzęta, a następnie ją wyłącza i zostawia zamknięte okna. Pozostawienie otwartych okien w nocy nie jest opcją ze względu na kwestie bezpieczeństwaTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...