Pytanie:
Fugowanie lub uszczelnianie między wanną akrylową a płytkami?
Uncle Meat
2013-11-30 07:39:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wykonawca przebudowy łazienki zastosował nieszlifowaną fugę pomiędzy wanną (akryl) a pierwszą warstwą płytek. Powiedział, że zaleca, aby zamiast uszczelniać, ponieważ uszczelniacz będzie zatrzymywał wilgoć, a fuga jest lepsza przeciwko pleśni. Teraz, rok później, widzę fugę wzdłuż pęknięcia wanny i pojawiającą się w niej pleśń. Więc co mam zrobić? Myślę o wyszorowaniu luźnej fugi i ponownym napełnieniu. Ale czy powinienem ponownie użyć fugi, czy powinienem tym razem użyć uszczelniacza? Jeśli uszczelniam, jakiego rodzaju powinienem użyć?

Pięć odpowiedzi:
#1
+8
Jack
2013-11-30 08:51:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

We wszystkich instalacjach pryszniców, które nadzorowałem, firma, dla której pracowałem, utrzymywała, że ​​uszczelka ma być stosowana we wszystkich wewnętrznych narożnikach, z wyjątkiem miejsc, w których występuje nadmierna / stojąca woda. Na przykład uszczelnij narożniki, w których stykają się wanna i ściany, oraz pionowe narożniki wewnętrzne, w których łączą się ściany. NIE uszczelniać w miejscu styku podłogi i ścian, osobiście widziałem, jak uszczelka wypływała ze spoiny po tygodniu użytkowania w domu, w którym pracowałem, kiedy kończyłem listę ciosów.

Znajdź znaną pleśń / pleśniowcide, aby wyczyścić fugę po usunięciu całej starej fugi, a następnie pozostawić do wyschnięcia tak długo, jak to możliwe i użyć pasty w kolorze. Jest to dostępne w Home Depot lub w sklepach z płytkami. Jest dostępna w wersji szlifowanej lub nieszlifowanej.

Teoretycznie może zatrzymywać wilgoć, ale po ułożeniu płytki i uszczelnieniu fugi, co powinno mieć miejsce, między płytką wodoodporną a zaprawą został uszczelniony przed infiltracją wilgoci, ilość wody, która przedostaje się przez oba te punkty jest moim zdaniem bardzo niewielka, czytałem to w innym miejscu.

Dodatek 11-30-2013

Aby wyczyść fugę ze starej fugi, zabezpiecz wannę niebieską taśmą malarską, może kilka warstw i użyj żyletki, aby rozpocząć wycinanie fugi, ponownie uważaj, bok żyletki będzie bardzo mocno ocierał się o wannę / taśmę i można ją łatwo przetrzeć. W sklepach ze sprzętem jest dostępna piła do fug, ale będą one wycinać fugę o szerokości około 1/8 cala, większość płytek jest umieszczona bliżej. Jeśli tego użyjesz, użyj metalowej osłony, aby zabezpieczyć powierzchnię wanny. A duży nóż do płyt kartonowo-gipsowych (12 cali) będzie działał lub odcinek bardzo cienkiego metalu zakupiony w sklepie z narzędziami, w którym sprzedają małe kawałki płaskiego metalu. Ostrożnie z tym, należy go zabezpieczyć przed przemieszczaniem, w przeciwnym razie metal odłoży szare ślady na akrylu. Przyklej go taśmą do wanny na końcach i pozwól metalowi zbliżyć się do powierzchni płytki, aby nowe uszczelnienie pokryło wszelkie zadrapania.

Aby uszczelnić, najpierw spoina MUSI być czysta i sucha, przyciąć końcówkę do rozmiaru spoiny i nałożyć kit. Spójrz, jak uszczelka wychodzi z końcówki, aby upewnić się, że trafia DO złącza, to jest miejsce, w którym uszczelka jest wykonywana, dlatego musi być czysty. Tak, do pewnego stopnia będzie uszczelniony WSZĘDZIE. Dlatego trzymam 5 galonów. Wiaderko poręczne do połowy wypełnione wodą i gąbką o zaokrąglonych krawędziach do czyszczenia powierzchni. Ręczniki papierowe nie wytrzymają procesu czyszczenia i mogą wyłupić uszczelkę, jeśli zagięty róg ręcznika papierowego ulegnie uszkodzeniu.

Aby wyczyścić nadmiar uszczelniacza zwilżoną gąbką, wyciśnij światło dzienne wyciągnąć z niego większość wody. Konieczne jest, aby nie osadzać zbyt dużo wody na powierzchni płytki, ponieważ osłabi to uszczelnienie. Można całkowicie wyczyścić kit z powierzchni, pozostawiając ją tylko w spoinie, a przy dobranym kolorze będzie wyglądać jak pozostałe spoiny na ścianie. Te uszczelki są przeznaczone do wanien i pryszniców.

Czy możesz polecić dobrą pleśń / pleśń? Poza tym, czy uszczelnienie silikonowe można myć wodą? Uszczelniałem toaletę silikonem i woda w ogóle jej nie zmyła.
Użyłem X-14 do oczyszczenia ścian piwnic z pleśni. Patrząc online, wyniki wskazują na rozcieńczony wybielacz jako produkt do użycia, który, jeśli dobrze pamiętam, to w większości X-14. Sugerowany jest również amoniak.
Kilka razy przeczytałem pierwszy akapit i nadal nie jestem pewien, czy Jack mówi, że powinien użyć uszczelki lub fugi między wanną a płytkami.
Mówi się, że należy użyć uszczelnienia w miejscu styku wanny i płytki oraz fugi, gdy podłoga prysznica styka się ze ścianami.Uszczelka jest w stanie poradzić sobie ze sporadycznym zwilżaniem wodą górnej części wanny, ale nie poradzi sobie z nasyceniem wody na poziomie podłogi prysznica, czyli tam, gdzie zalecana jest fuga.
#2
+4
TrekMom
2016-12-12 09:08:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój wujek był hydraulikiem, więc zadzwoniłem do niego przed ponownym uszczelnieniem mojej nowej wanny po raz trzeci. Powiedziałem mu, że bez względu na to, jak dobrą robotę wykonałem, zeskrobując &, czyszcząc stary uszczelniacz, rozpylając wybielacz & wodny roztwór do szczeliny, aby zabić pleśń, który może być obecny, a następnie wytrzeć go czystą, wilgotną szmatką, po wyschnięciu, a następnie położyć uszczelniacz, zwilżając palec i wygładzając go do perfekcji, że w ciągu kilka miesięcy miałam przerwy między wanną a płytkami ściennymi i powracał mączniak pomarańczy. Powiedział mi, że większość ludzi zapomina o Wadze. Kiedy kładziesz uszczelniacz, musisz mieć przybliżoną wagę osoby, która będzie korzystać z wanny lub prysznica, W wannie lub pomimo pięknej pracy, którą wykonałeś, w momencie, gdy ktoś wejdzie, aby go użyć, dodany ciężar do wanny oddzieli uszczelnienie od złącza. Powiedział mi, że w zależności od tego, jak dobra jest uszczelka wanny, po prostu napełnia wannę wodą co najmniej 1 / 2-3 / 4 lub jeśli uszczelka wanny nie zatrzymuje wody, wkłada co najmniej 4 worki suchej mieszanki cementu (być może można użyć piasku do zabawy) w wannie, aby zwiększyć wagę.
Ponieważ nasza wanna była nowa, uszczelka doskonale trzymała, zatrzymywała wodę, NASTĘPNIE położyliśmy ładną, grubą, gładką kulkę uszczelniacza , zostawiłem wodę na dwa dni, a następnie opróżniłem i voila, nie ma już przerw, które są już prawie 2 lata.

#3
+2
getterdun
2013-11-30 11:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam nadzieję, że te wskazówki z mojego doświadczenia, dotyczące uszczelniania wanien i pryszniców, pomogą:

  • Nie spiesz się. Nie spiesz się, bo za rok lub dwa będziesz to robić ponownie. Całkowite usunięcie starego uszczelnienia może zająć dwie noce. Więc co. Chcesz pracy, która będzie trwała.
  • Wyczyść wszystkie stare uszczelki. Użyj 1-calowego skrobaka do farb, skrobaka z żyletką, noża, może papieru ściernego o dużej ziarnistości, o ile szlifowana część będzie zaklejona.
  • Kup najdroższy uszczelniacz do tub i płytek, jaki możesz znaleźć. Wolę GE . Nie chcesz wykonywać tej pracy ponownie, a 10-15 USD to niewiele, jeśli weźmiesz pod uwagę utrudnienia związane z ponownym wykonaniem.
  • Tuż przed uszczelnieniem nasącz porcję czystej szmatki alkoholem. i wcisnąć ją w złącze. Wytrzyj ją raz z każdego kierunku, aby upewnić się, że jest czysta. Następnie pozwól jej wyschnąć.
  • Wytnij średnicę rury uszczelniającej do szerokości przeciętnej szczeliny.
  • Uszczelnij szczelinę, a nie zewnętrzną powierzchnię wanny lub płytki. Uszczelka musi stykać się z obiema wewnętrznymi powierzchniami, ale ze względów estetycznych nie nakładaj na dwie zewnętrzne powierzchnie więcej niż około 1/8 cala.
  • Mają poręczna rolka papieru toaletowego
  • Po uszczelnieniu szczeliny wzdłuż jednej ze ścian zanurz w nim najmniejszy palec, który będzie wypełniał lukę, w tartym alkoholu i szybko i mocno zetrzyj prosto w dół szczeliny. Jeśli nie jest odpowiedni, wytrzyj palec kawałkiem papieru toaletowego, złóż, wyrzuć, ponownie zanurz palec w alkoholu i powtórz.
  • Wyrób sobie nawyk utrzymywania rąk w czystości przez cały czas, inaczej skończysz z uszczelnieniem w miejscach, których nie chcesz.

Dobre uszczelnienie: -)

Proszę bardzo ostrożnie zeskrobać to połączenie z wanny! Powierzchnie akrylowe bardzo łatwo zarysowują się.
#4
+2
C Bates
2014-10-17 04:12:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze słyszałem, że między płytką a wanną powinna być mała szczelina, którą należy wypełnić silikonową masą uszczelniającą. ten film okazał się bardzo pomocny w uzyskaniu idealnej warstwy uszczelnienia wokół wanny. Polega ona na założeniu taśmy do użycia jako prostej krawędzi i użyciu plastikowej łyżki do wygładzenia uszczelnienia (zamiast zwykłej metody palcami).

Użyłem tej metody i uszczelnienie wyszło idealnie.

#5
+1
Shimon Rura
2013-11-30 09:44:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twój wykonawca się myli. To połączenie powinno być zawsze uszczelnione silikonową uszczelką odporną na pleśń do kuchni / kąpieli, podobnie jak pionowe wewnętrzne narożniki ścian wanny. Upewnij się, że całkowicie wyczyściłeś fugę i pozostaw ją do wyschnięcia, aby mieć czystą powierzchnię, do której można przymocować fugę.

Następnie przygotuj się do ignorowania go przez około 15 lat ...To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...