Pytanie:
Jakie są wskazówki dotyczące montażu podłóg laminowanych?
gnome
2010-08-10 10:35:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam zamiar zamontować drewnianą podłogę laminowaną w naszym pokoju rodzinnym. Podłoga jest betonowa. Jeśli nie zrobiłem tego wcześniej, jakie narzędzia i wskazówki możecie wszystkim zaoferować, zanim zacznę?

Byłoby miło, gdyby ktoś napisał na blogu post o tego typu projekcie - coś takiego: http://diy.blogoverflow.com/2012/09/installing-laminateengineered-wood-floating-floors/
Cztery odpowiedzi:
#1
+10
Tester101
2010-08-10 17:12:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kup zestaw taki jak ten z lokalnego sklepu z narzędziami, będzie zawierał wszystko, czego potrzebujesz.

Upewnij się, że mierzysz pomieszczenie i upewnij się, że ostatni rząd jest nie będzie najmniejszym, lepiej zacząć od cieńszego pierwszego rzędu, niż dojść do końca i zdać sobie sprawę, że ostatni rząd będzie naprawdę cienki.

Zachowaj również ostrożność podczas stukania w deski razem, jeśli zajdziesz za daleko, zmiażdżysz / zmiażdżysz deskę, do której się zbliżasz. Podczas stukania desek uważaj, aby nie pozwolić dobijakowi ześlizgnąć się, ponieważ to również może wyszczerbić deskę.

Och, i nie zapomnij usunąć listew przypodłogowych przed rozpoczęciem, a następnie zmierzyć ponownie bez płyty bazowe.

Kupując materiał podkładowy, upewnij się, że jest on wykonany z betonu, nie chcesz, aby wilgoć przedostawała się przez beton do nowej podłogi.

To także dobra pomysł, aby zabrać dodatkowe pudełko lub dwie podłogi, może zaoszczędzić Ci podróży do sklepu w połowie projektu, jeśli nie docenisz lub uszkodzisz niektóre deski podczas montażu. Po zakończeniu zawsze możesz zwrócić nieotwarte pudełka.

Pilarka ukośna jest również bardzo przydatna.

EDYCJA:

Zachowaj ostrożność podczas wbijania desek na miejsce, jeśli nie masz ciężaru na podłodze lub nie używasz podkładek dystansowych, cała podłoga może się przesunąć i wygiąć (nauczyłem się tego na własnej skórze). Byłem mniej więcej w połowie pokoju, kiedy zdałem sobie sprawę, że deski, które wcześniej zainstalowałem, zostały przesunięte, gdybym ich nie złapał, skończyłbym z bardzo krzywą podłogą.

+1 za świetną odpowiedź, ale także upewnij się, że deski leżą wewnątrz w pobliżu miejsca, w którym mają być zainstalowane, przez co najmniej 24 godziny, aby zaaklimatyzowały się do temperatury / wilgotności. upewnij się również, że pozostawiłeś 1/4 "dookoła, aby dostosować się do rozszerzania podłogi.
Pilarka ukośna jest poręczna, ale będziesz musiał zrywać deski podczas poruszania się po ścianach, więc bardziej przydała mi się piła stołowa z prowadnicą, której mógłbym również użyć do przycięcia desek na długość. Możesz również potrzebować piły do ​​przewijania / wyrzynarki, jeśli masz jakieś dziwne przeszkody, które będziesz musiał wyciąć.
@joe: Pilarka stołowa jest świetna, ale może być trochę droga i może zająć sporo miejsca. Ale jeśli masz na to pieniądze i miejsce, na pewno ułatwi to pracę. Kiedy to zrobiłem, zrobiłem przyrząd z prowadnicą / ogrodzeniem, który pozwolił mi wsunąć deski i użyć mojej piły tarczowej, aby rozerwać deski na odpowiednią szerokość. Jeśli chodzi o przycinanie desek na długość, okazało się, że ukośnica jest szybsza, ponieważ nie musiałem niczego dostosowywać.
Możesz dostać przyzwoitą małą piłę stołową (gdzie musisz ją przykręcić do stołu, nie ma stojaka) za mniej niż 200 USD, np .: http://www.amazon.com/Factory-Reconditioned-Skil- 3305-01-RT-120-Volt-10-Inch / dp / B001V9K680 / ... lub możesz je wypożyczyć.
Uważam, że stukanie młotkiem jest raczej niepotrzebne - po prostu utrzymuj stawy w czystości. Ale jeśli musisz stukać, poświęć jedną deskę, odcinając około 4 "tylnego końca, iz tego kawałka pozbądź się przedniej krawędzi. Ten kawałek staje się teraz twoim" Perswazerem ". Przypnij go do planszy, i odwal się.
#2
+8
Joe
2010-08-10 20:28:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robiąc to już kilka razy, chciałbym podkreślić znaczenie kredek - są one dostępne w wielu kontrastowych kolorach, dzięki czemu można je łatwo zobaczyć, a wygładzają się, aby nikt nie widział śladów, gdy ty gotowe.

Okazało się, że 3-osobowa załoga była prawie odpowiednia do pracy - dwie osoby zajmowały się układaniem pełnych desek (jedna wbijała, a druga upewniała się, że deska jest dociśnięta, aby usiąść poprzedni i powiedzieć młotkowi, jak daleko musieli iść), a trzecia osoba była odpowiedzialna za znakowanie i cięcie desek na koniec biegu.

Próbowaliśmy znakowania przez jedną osobę, i jedno cięcie, ale zauważyłem, że ludzie zaznaczają inaczej. (przecięcie na linii? trochę za linią? Ile pozostawiłeś śladu itp.?) Po prostu łatwiej było mieć tę samą osobę, która wycina & układającą tę deskę, więc wiedzieli, jak dostosować swoje oznaczenia.

Ponieważ chcesz użyć boku szczeliny do uderzenia bloku, pod koniec biegu będziesz potrzebował elementu z końcem tabulatora; aby to zaznaczyć, wykonaj następujące czynności:

 1. Zakończ bieg desek, aż nie będzie można zmieścić kolejnej pełnej planszy.
 2. Umieść pełną deskę na górze przerwy, stroną z języczkiem skierowaną w stronę ściany (tj. tyłem do kierunku montażu).
 3. Zaznacz kredką miejsce, w którym tablica zachodzi na ostatnią deskę w biegu.
 4. Zabierz deskę do swojej piły, narysuj linię kredką i szybkim kwadratem i wytnij.

Po 1-2 deskach dowiesz się, jaką lukę masz. czerpiesz z rysowania swoich linii; w zasadzie chcesz tylko na tyle, aby wrzucić deskę i włożyć tam mały metalowy drążek. Po umieszczeniu tablicy na miejscu, będziesz mieć dobry 1 cm odstęp ze względu na miejsce na umieszczenie paska oraz długość łącznika / szczeliny.

Jeśli czytasz narożnikami i bardziej skomplikowane przeszkody, zwykle stosowałem następującą kolejność:

 1. Rozerwij deski, jeśli jest to część biegu startowego. (robiąc je wszystkie naraz, więc raz ustawiłem płotek, a wszystkie pasowałyby).
 2. Przytnij deski na odpowiednią długość.
 3. Wytrzyj deskę, jeśli ma być pod końcową ścianą. (nasz pokój nie był kwadratowy, więc musiałem lekko zwężać deski)
 4. Określ inne przeszkody w ścianie (np. narożniki, ponieważ próbuję dostać się do wnęki) i przytnij je tak, aby pasowały.
 5. Mark & wyciął wszelkie inne przeszkody (rury do zlewów, w moim przypadku grzejniki &).

Podczas pracy będziesz zmęczony i zaczniesz się spieszyć, bardziej prawdopodobne jest, że uderzysz w deski mocniej lub pójdziesz na skróty (np. użycie metalowego drążka po stronie ze szczeliną; jeśli naprawdę musisz, gdy stoisz pod ścianą, najpierw odłóż plastikowy blok, a następnie użyj metalowego drążka na plastikowy blok; metalowy pręt powinien być używany tylko na obciętym końcu, a nawet wtedy nie chcesz go mocno trzaskać, bo spowodujesz drzazgi w drewnie .)

Mieliśmy też w paczce kilka uszkodzonych desek, więc gdy dwaj układający pełne deski je znaleźli, oznaczali je kredką, a ja spróbuję użyć ich tam, gdzie Potrzebowałem ciętych desek. (lub te, które zniekształciły, ponieważ John za bardzo się spieszył i zaznaczył, która krawędź została uszkodzona).

3 osoby? myślałem, że to zrób to sam :)
@dotjoe: jeśli chcesz, aby trwało to tak długo, że twoje kolana wychodzą i nie możesz nigdzie chodzić przez tydzień, to jasne.
Dziękuję Joe, zanim zacznę, będę musiał zagłębić się w kredensie mojej córki.
#3
+2
MarkD
2010-08-10 19:18:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Największym problemem, z jakim się spotkałem, jest ułożenie listew przejściowych na betonowej podłodze. Listwy przejściowe składają się z plastikowego lub metalowego kanału, który jest przymocowany do podłogi, w który zatrzaskuje się element wykończeniowy. W przypadku podłóg betonowych zwykle zaleca się umieszczenie na opakowaniu kleju budowlanego do mocowania korytka do podłogi. Okazało się, że jest to dość zawodne, nawet przy stosowaniu klejów przeznaczonych do betonu. (z biegiem czasu kanały bezbłędnie oddzieliły się od kleju, może być tak, że zamiast metalu miałem plastikowe kanały).

Udało mi się użyć kleju, ale także wiertarki udarowej zainstalować kilka małych śrub do betonu, aby utrzymać kanał przymocowany do podłogi.

#4
+2
Paul Michaels
2010-08-11 11:44:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robiłem to sam w przeszłości i poza tym, co już zostało opublikowane, mogę udzielić tylko trzech rad:

 1. Dokonuj dokładnych pomiarów (i pamiętaj o deski).
 2. Pozostaw szczelinę dylatacyjną wokół krawędzi.
 3. Kup wyrzynarkę i stół warsztatowy, jeśli takiego nie masz. Spędziłem zbyt dużo czasu na piłowaniu!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...