Pytanie:
Jak daleko od zlewu możemy zainstalować zmywarkę bez gruntownej przebudowy?
ctrlShiftBryan
2011-03-11 13:56:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kupujemy stary dom zbudowany w 1935 roku. Nie chcemy przeprowadzać większej przebudowy kuchni, ale chcielibyśmy zastąpić starą zmywarkę przenośną (którą toczy się do zlewu i podłączania) zwykłą. Nie ma miejsca obok zlewu, a zmywarkę postawilibyśmy po drugiej stronie kuchni.

Czy to możliwe? Czy możemy jakoś poprowadzić instalację wodociągową pod kuchnią w piwnicy, aby dotrzeć do zlewu do utylizacji? Gdybym miał zgadywać, do zmywarki potrzeba około 10-15 stóp węża.

Większość zmywarek jest instalowana w pobliżu zlewu dla wygody, a nie dlatego, że muszą. na pewno możesz poprowadzić niezależną instalację wodociągową do zmywarki.
Pięć odpowiedzi:
#1
+10
shirlock homes
2011-03-11 17:49:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma przepisów kodowych dotyczących umiejscowienia zmywarki do naczyń. Jak wspomniał AWMoore, będziesz musiał zaopatrzyć się w gorącą wodę i odpływ z syfonem. Będziesz musiał zobaczyć, gdzie możesz podłączyć odpływ do systemu, upewniając się, że spełnia on stosunek kropli do pracy. Z całą pewnością miejsce na wykonanie tego połączenia znajdziesz w piwnicy. Aby zaoszczędzić miejsce w piwnicy, syfon można zainstalować nad podłogą za zmywarką, a wąż odpływowy zmywarki tam zamontować, podobnie jak w pralce.

upewnij się, że odpowietrzanie jest prawidłowe, niewentylowane dreny nie działają tak dobrze.
Brak przepisów nigdzie na świecie?A może po prostu żadnego w twoim kraju, gdziekolwiek to może być ...?Większość zmywarek w Wielkiej Brytanii jest zasilana zimną wodą, a AFAIK istnieją przepisy dotyczące połączeń, aby zapewnić, że brudna woda nie zostanie cofnięta;i aby zapobiec zasysaniu spuszczanej wody.YMMV.
#2
+2
AWMoore
2011-03-11 17:38:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziałbym, że powinno być dobrze. Zwykle przewody ciepłej wody i spustowe zmywarki są bezpośrednio połączone ze zlewem i przewodami odpływowymi, ale można zapewnić oddzielną ciepłą wodę i oddzielny odpływ. Jednak zwykle zmywarka znajduje się tuż obok zlewu, więc można spłukać w zlewie główne produkty spożywcze, a następnie włożyć naczynia bezpośrednio do zmywarki, więc po drugiej stronie pokoju może być trochę kłopotów. Nie wiem, czy są jakieś przepisy budowlane na ten temat, ktoś inny może to skomentować. Mam nadzieję, że to pomoże.

#3
+2
Bryan
2012-01-12 23:21:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz pompować wodę tak daleko, jak chcesz, pod i z boku na bok pompy. Twoim ograniczeniem jest to, jak wysoko możesz pompować. Większość zmywarek jest podłączonych do syfonu, więc są one zaprojektowane do pompowania o wysokości zaledwie 18-20 cali. Zrobiłem to w moim domu. Wymagało to 3 uniwersalnych sztywnych zestawów odpływowych zmywarki 6 'z 6 zaciskami węża i 1' długości 7 / 8 Rura PVC pocięta na 3 4 "długości. Potrzebujesz także 1 '1 1/4 "szpadla.

Nie zakładaj pułapki w piwnicy, chyba że umieścisz pętlę 16" -18 "na linii nad podłogą, w przeciwnym razie spuści wodę zbyt szybko, uruchomi pompę na sucho, wyda głośny, nieprzyjemny dźwięk i prawdopodobnie przegrzeje silnik. Zrobiłem to jako pierwszy. Ale nie smażyłem silnika.

#4
  0
Chris Cudmore
2011-03-11 20:29:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli twoja piwnica jest otwarta, jest to całkiem proste. Wytnij odpływ kuchenny w piwnicy i zainstaluj trójnik. Umieść miedź lub ABS w miejscu pod zmywarką. Podobnie należy postąpić z doprowadzeniem ciepłej wody. Mój ma 18-calowy pleciony wąż do piwnicy, który następnie jest podłączany do zasilania miedzianego.

#5
  0
Ogre Psalm33
2018-07-28 21:18:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ nie ma przepisów dotyczących bezpośrednio zmywarek, najlepszym miejscem do zapewnienia prawidłowego działania jest prawdopodobnie instrukcja instalacji zmywarki. Na przykład w przewodniku instalacji dla mojej konkretnej zmywarki wspomina się między innymi o:

  • użyj nowego węża spustowego o maksymalnej długości 12 3,7 m, który spełnia wszystkie aktualne standardy testów AHAM / IAPMO, jest odporny na ciepło i detergenty i pasuje do złącza spustowego zmywarki o średnicy 2,5 cm.
  • Upewnij się, że podłączony jest wąż spustowy do trójnika ściekowego lub wlotu rozdzielacza powyżej syfonu w kanalizacji domowej i minimum 20 "(50,8 cm) nad podłogą. Zaleca się, aby wąż odpływowy był zapętlony i bezpiecznie przymocowany do spodu blatu lub podłączony do szczeliny powietrznej.

Oczywiście Twój model zmywarki może mieć inne wymagania! Powiedziałbym, że jeśli uważasz, że linia odpływowa będzie znacznie dłuższa niż 10 '(w zależności od zmywarki), to odpowiedź zaworu powietrznego dotycząca instalacji nowa pułapka za zmywarką to prawdopodobnie najlepsza rada.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...