Pytanie:
Dlaczego mój stary przełącznik zasilania piły stołowej tnie zarówno pod napięciem, jak i neutralnie?
Jimmy Fix-it
2019-12-31 00:27:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odnawiam starą 10-calową piłę stołową Craftsman, która od lat zbiera kurz w tylnej części mojego sklepu.

Nie pamiętam dokładnie, jak ją zdobyłem, ale pamiętam Pewnego razu próbowałem go uruchomić iskry wyleciały z włącznika / wyłącznika. Przełącznik steruje zintegrowanym gniazdem 110 V, do którego podłączany jest silnik. Wszystko jest fabrycznie oryginalne.

Silnik testowałem podłączając zasilanie silnika przewód bezpośrednio do gniazdka ściennego i działa prawidłowo. Chciałbym wznowić korzystanie z fabrycznego wyłącznika (ponieważ jest to wyłącznik bezpieczeństwa - włącz, wciśnij), ale najpierw chciałem to sprawdzić.

Otwierając skrzynkę elektryczną stwierdzam, że przełącznik jest dwubiegunowy, tj. Otwiera i zamyka zarówno przewody pod napięciem, jak i neutralny , które prowadzą do gniazda silnika.

  • dlaczego czy producent zainstalował przełącznik, który otwiera / zamyka zarówno neutralny, jak i gorący?
  • czy mogę bezpiecznie używać przełącznika tylko do otwierania / zamykania gorącego (strona neutralna jest martwa / otwarta)? neutralny t o pomiń przełącznik ...
Czy jest jakaś duża szansa, że właściciel piły stołowej może podłączyć własną wtyczkę (lub gniazdo) i przypadkowo zamienić L i N?
Ta sama myśl: w przypadku zamienionych L i N zapewnia to, że silnik nie jest zasilany po wyłączeniu.
Właśnie to sprawdziłem.Jest to technika bezpieczeństwa zwana podwójnym przełączaniem.Zobacz odpowiedź i link poniżej.
Siedem odpowiedzi:
#1
+23
jbeldock
2019-12-31 01:29:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Technika ta nazywa się podwójnym przełączaniem . Zgodnie z tym artykułem, w urządzeniach AC technika ta jest stosowana w celu uniknięcia niebezpiecznych warunków, w których występuje odwrócenie stanu gorącego i neutralnego, jak to często ma miejsce w przypadku gniazd, które zostały nieprawidłowo podłączone. Jest to dozwolone przez ten wyjątek w NEC 404.2 (B):

404.2 (B) Uziemione Przewody . Przełączniki lub wyłączniki automatyczne nie mogą odłączać uziemionego przewodu obwodu. Wyjątek : wyłącznik lub wyłącznik automatyczny powinien mieć możliwość odłączenia uziemionego przewodu obwodu, w którym wszystkie przewody obwodu są odłączone jednocześnie, lub gdy urządzenie jest tak rozmieszczone, że uziemionego przewodu nie można odłączyć przed wszystkimi nieuziemionymi przewodami obwodu zostały odłączone.

Dzięki, miałem wrażenie, że to związane z bezpieczeństwem.Ominę neutralną stronę przełącznika DP i będę polegać na przełączaniu strony gorącej tylko, ponieważ jestem jedyną osobą używającą maszyny i upewnię się, że H&N jest prawidłowo podłączony.
* Jestem jedyną osobą używającą maszyny i upewnię się, że H&N jest prawidłowo podłączony * - nowe przełączniki są dostępne dla tych pił w serwisie eBay i od innych dostawców.Może warto go wymienić, a nie ominąć funkcji bezpieczeństwa, aby następny użytkownik nie spotkał jakiejś złej niespodzianki.
@dwizum, dobry telefon;Zamówię zamiennik włącznika.W międzyczasie potrzebowałem piły i działała dobrze z obejściem neutralnym.Dzięki za wkład.
#2
+14
JRaef
2019-12-31 00:32:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobny powód: zrobili JEDEN zespół piły i użyli silnika, który mógł być skonfigurowany jako 110 lub 220. Dla 220 przerwałbyś obie linie, za 110 nie musisz, ale nic nie mówi, że nie możesz (o ile twój przełącznik zrywa obie linie razem), więc po prostu łatwiej jest mieć wszystko tak samo.

Dziękuję za odpowiedź, rozumiem twój punkt widzenia.Jednak wydaje się dziwne, że mieliby kłopoty z fabryczną instalacją przełącznika dwubiegunowego, który prowadzi bezpośrednio do * zintegrowanego fabrycznego gniazda 110 V *, do którego jest włożony przewód zasilający silnika wyposażony w standardową wtyczkę 110 V.
@JimmyFix-it mogliby użyć jednobiegunowego przełącznika do pił 120 V i zaoszczędzić 2 centy na przełączniku, * ale wtedy musieliby utrzymywać dwa różne SKU *.Czy rozważałeś po prostu uderzenie w SearsPartsDirect, Galco lub Grainger i uzyskanie kolejnego przełącznika?
Innym powodem są Filipiny, gdzie trzeba przełączyć się na gorący + neutralny, ponieważ około połowa Filipin znajduje się pośrodku ziemi.(północnoamerykańska dwufazowa z wyeliminowaną neutralną).
Witaj @Harper - Przywróć Monikę.Użycie przełącznika dwupołożeniowego w grupie do utworzenia przełącznika jednopołożeniowego, umożliwiającego przełączanie wyższego napięcia 230 V, jest mało prawdopodobne.Oba styczniki w grupie widzą wyższe napięcie 230 V i dlatego muszą być zaprojektowane tak, aby izolować ten wyższy poziom różnicy potencjałów.Dlatego przełącznik dolnego napięcia działa poza specyfikacją, nawet jeśli jest sprzężony.Jeśli część zostanie zmodernizowana w celu przełączania wyższego napięcia, wówczas stycznik będzie widział tylko połowę prądu przy 230 V niż przy 110 V, a więc podwójny rzut nie będzie wymagany.Wszystkiego najlepszego.
Izolacja @vk5tu nie jest problemem (mam na myśli podwójny * biegun *).Na filipińskim lub północnoamerykańskim obciążeniu 240 V *, jeśli nie rzucisz obu nóg, nie udało Ci się wyłączyć zasilania maszyny * i śmiertelne napięcia są obecne nawet przy wyłączonej maszynie.To nie jest dozwolone.
#3
+2
JACK
2019-12-31 01:25:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, aby ktokolwiek mógł odpowiedzieć, dlaczego jest to przełącznik dwubiegunowy lub jak pierwotnie była okablowana piła.

Możesz usunąć przewody neutralne z przełącznika i połączyć je ze sobą. Upewnij się, że przenosisz neutralną integralność do źródła zasilania, aby uniknąć przełączania na gorąco. Ponadto, czy ustaliłeś, dlaczego latały iskry, kiedy próbowałeś go wcześniej włączyć? Sprawdź dokładnie ten wyłącznik.

Dzięki, myślę, że iskry pochodziły z neutralnej strony przełącznika.Jest * otwarty * na tym biegunie, sprawdzony testerem ciągłości.
... co nie wróży dobrze gorącej stronie włącznika trwającej znacznie dłużej.Zrób sobie przysługę i wymień ją.
#4
+2
Stephen Bailey
2019-12-31 15:43:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozumiem, że w przypadku zwarcia po obu stronach silnika, wyłącznik bezpieczeństwa odcina obie strony, ponieważ mamy tutaj do czynienia z napięciem 110 V AC.

Jeśli gdziekolwiek wystąpiło zwarcie do masy , silnik może nadal obracać się (z połową prędkości), ponieważ prąd przemienny zmienia kierunek w każdym cyklu.

Zerwanie obu biegunów w tym samym czasie oznacza, że ​​żadna energia elektryczna nie może płynąć w żadnym kierunku.

Witam i witamy w Home Improvement.Dziękuję za odpowiedź;niech nadchodzą.I prawdopodobnie powinieneś [wybrać się na naszą wycieczkę] (// diy.stackexchange.com/tour), aby wiedzieć, jak najlepiej w tym pomóc.
Jeśli twój dom jest prawidłowo podłączony, przewód neutralny powinien zawsze znajdować się w zakresie kilku woltów od potencjału ziemi, więc zwarcie z przewodu neutralnego do masy w pilarce nie spowoduje obracania się silnika, więc nie byłoby powodu do odcięcia przewodu neutralnego za pomocąprzełącznik
Witamy w Stack Exchange.Piszesz: „Gdyby gdziekolwiek wystąpiło zwarcie do masy, silnik nadal mógłby się obracać (z połową prędkości), ponieważ prąd zmienny zmienia kierunek w każdym cyklu”.- Myślę, że to nie w porządku.Czy myślisz, że AC oznacza, że prąd jest dostarczany przez połowę czasu do gorącego przewodu, a do przewodu neutralnego przez połowę czasu?To nie;w normalnych warunkach zasilanie jest zawsze dostarczane do gorącego przewodu, a nigdy do przewodu neutralnego (z wyjątkiem być może niewielkiego napięcia błądzącego)
#5
+2
George Anderson
2020-01-02 00:35:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy przewód ma wtyczkę z uziemieniem (3 bolce?) czy 2 bolce? Jeśli 2 bolce są spolaryzowane (jeden bolec jest nieco szerszy niż drugi, który jest bolcem neutralnym). Jeśli piła jest na tyle stara, że ​​nie może być uziemiona ani nie ma spolaryzowanej wtyczki, bardzo ważne jest, aby mieć podwójne odłączenie, jeśli piła jest podłączona odwrotnie, bardzo łatwe i „normalne”, jeśli nie jest uziemione lub spolaryzowane. Zgadzam się więc z powyższym postem, że jeśli piła jest podłączona odwrotnie, za pomocą wyłącznika jednobiegunowego, to odcinasz neutralny, a nie gorący, co NIGDY nie jest dobrym pomysłem.

Zwróć uwagę, że przewód neutralny ma potencjał uziemienia, co oznacza, że ​​w normalnych warunkach pracy między przewodem neutralnym a uziemieniem nie powinno być napięcia.

Gdybym odbudowywał piłę, biorąc pod uwagę jej wiek, Wymieniłbym przewód na przewód 3-żyłowy z wtyczką z uziemieniem (można kupić te z wtyczką wstępnie okablowaną w Home Depot lub Lowes, wymienić przełącznik na inny przełącznik dwubiegunowy i podłączyć przewód uziemiający (zielony) do jakiegoś miejsca metal na ramie, aby zapewnić prawidłowe uziemienie. Upewnij się, że zwracasz uwagę na pobór prądu przez silnik oraz że przewód i przełącznik mają odpowiedni rozmiar. Powinieneś być w stanie znaleźć to na tabliczce znamionowej na silniku. Nie wiedząc o tym dobrze teraz proponuję co najmniej przewód 14ga i przełącznik dwubiegunowy 15–20 A. Nie zaszkodzi przejść na przewód 12ga, który jest oceniany na 20 amperów (może być trudny do znalezienia wstępnie okablowanego, być może trzeba będzie kupić własną wtyczkę). Mam nadzieję, że to pomoże.

Napięcie w przewodzie neutralnym może znacznie odbiegać od uziemienia, jeśli wiele urządzeń jest podłączonych do listwy zasilającej, która jest zasilana przez długi przedłużacz, a urządzenie o wysokim prądzie rozruchowym jest włączone.Gdyby np. Przedłużacz miał rezystancję 0,25 oma, a sprężarka powietrza wymagała 20 amperów prądu rozruchowego, ale w momencie uruchomienia śrubokręt ocierał się o masę i przewód neutralny drugiego urządzenia o rezystancji 0,25 oma,to zamiast prądu rozruchowego powodującego krótkotrwałe rozproszenie 10 watów w gorących i neutralnych przewodach zasilających, ...
... spowodowałoby rozproszenie 10 watów w gorącym przewodzie zasilającym, 6,6 wata w przewodzie neutralnym, 3,3 wata w ziemi i 3,3 wata w punkcie styku śrubokręta.Nawet jeśli nie byłoby to strasznie prawdopodobne, aby spowodować znaczne szkody lub bezpośrednie obrażenia, może to być bardzo zaskakujące, a to z kolei może spowodować obrażenia.
@George Anderson, dzięki za wkład.To wtyczka z uziemieniem i solidnym, zintegrowanym przewodem (podejrzewam, że SJO 12/3), więc nie ma (lub jest bardzo mała) szansa na przełączenie z neutralnego na gorący.Sprawdziłem też okablowanie gniazdka ściennego, którego zamierzam użyć.Przypuszczam, że przyszły użytkownik mógłby podłączyć się do źle okablowanego gniazda, więc zamawiam fabryczny zamiennik dwubiegunowy przełącznik.W międzyczasie działa świetnie!
Witam i witam w Home Improvement.Dziękuję za odpowiedź;niech nadchodzą.I rekwizyty za [wyruszenie w naszą wycieczkę] (// diy.stackexchange.com/tour) przed wysłaniem;niewielu nowicjuszy to robi.
#6
+1
Peter Green
2020-01-02 17:31:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pilarki stołowe potrafią bardzo szybko usunąć dużo materiału. To sprawia, że ​​są bardzo skuteczne, ale także bardzo niebezpieczne. To jest właśnie powód, dla którego twój producent zastosował w pierwszej kolejności specjalny przełącznik.

Dwubiegunowy przełącznik znacznie zmniejsza ryzyko nieoczekiwanego włączenia silnika z powodu usterki przełącznika lub okablowania.

To nie jest miejsce na tanie obniżanie ceny, próbowanie sprawienia, aby wadliwy oryginalny przełącznik działał, omijając jedną jego stronę lub montując niewłaściwy nowoczesny przełącznik. Zamontuj nowoczesny włącznik przeznaczony do tego celu. Najlepiej taki bez wyzwalania napięcia, aby piła nie uruchomiła się nieoczekiwanie po utracie i przywróceniu zasilania.

#7
  0
user110694
2020-01-01 16:19:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Silnik piły stołowej zawiera komponenty, takie jak kondensatory i przełącza się w tryb generatora, gdy nie jest zasilany. Może to pozostawić wystarczające napięcie, gdy piła się wyczerpie, powodując drganie lub wymachiwanie, a sąsiedztwo obracającego się brzeszczotu piły stołowej jest złym miejscem do drgań lub wymachów. Bez przewodu neutralnego, aby unieruchomić to napięcie, znacznie trudniej jest uzyskać to napięcie, aby spowodować uszkodzenie, ponieważ musisz dotknąć dwóch zamiast jednego przewodu.

Jest powód, dla którego piły stołowe zwykle mają podwójne przerywacze i nie jest to dobre miejsce, aby spróbować bezpiecznie handlować za kilka dolarów.

Teoria * generatora * jest interesująca i widzę, jak po wyłączeniu silnik elektryczny może / stanie się generatorem podczas zwalniania.Co konkretnie może spowodować ten zły kawałek prądu indukowanego w uzwojeniach silnika?Co to jest „drganie” i „wymachiwanie”?
@JimmyFix-it: Reakcja operatora dotykającego danych przewodów.Nie sądzę, aby cięcie na gorąco i neutralne było konieczne, aby rozwiązać ten konkretny problem, ale mimo wszystko może być dobre.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...