Pytanie:
Jak mogę wypełnić szczeliny w płytach ściennych na nierównym tylnym panelu?
Jonas
2013-10-28 02:15:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Budujemy nowy dom, a ściana kuchenna, która właśnie została zainstalowana, to spadający kamień, który wygląda świetnie, ale nie jest płaską powierzchnią. W rezultacie płyty ścienne gniazdek elektrycznych, przełączników i gniazd telefonicznych nie są dość wyrównane. Czy jest coś, co można z tym zrobić, aby wypełnić luki jakimś uszczelnieniem lub czymś takim, czy jest to po prostu coś, co muszę zaakceptować?

Pięć odpowiedzi:
#1
+6
bib
2013-10-28 02:35:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją uszczelki izolacyjne do przełączników i gniazd, takie jak te

switch gasket

Pomogłyby one uszczelnić przed wyciekami powietrza, ale mogą nie wizualnie wypełnić szczeliny na krawędziach płytki przełączającej.

Istnieją również głęboko ukośne płyty przełączające, takie jak te, które znajdują się tutaj. Możesz oszlifować je na zamówienie za pomocą narzędzia typu dremel, aby dopasować wzloty i upadki powierzchni, ale byłoby to dość czasochłonne zadanie.

Chociaż prawdopodobnie możesz uszczelnić szczeliny, powinieneś być uważaj, aby nie dostać się do puszki i okablowania. Ponadto uszczelnienie utrudni nieco usunięcie pokrywy.

Tak właśnie pomyślałem ... Nie wiedziałem jednak o uszczelkach i naprawdę nie chciałem dremelować pół tuzina talerzy. Dzięki!
#2
+2
Jeff Beeba
2013-10-28 06:45:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ZŁABIĆ TO !!! Pracuj jak artysta, a nie wykonawca. NIE „rozmywaj uszczelki wszędzie, a potem zastanawiaj się, dlaczego po skończeniu wygląda jak tyłek. Używaj TYLKO tego, czego potrzebujesz i„ wygładź / wyrównaj ”wilgotnym palcem, często przecierając. Znany jest z maskowania prostokąta wokół płyt ściennych przed rozpoczęciem (taśma klejąca działa bardzo dobrze na kamieniu). Zalecam znalezienie Polyseamseal w kolorze pasującym do kamienia. Istnieje również wiele kolorów do wyboru (nie Polyseamseal, ale nadal dobry materiał) z powrotem przy płytce i fugach sekcję HD & Lowes. Właśnie przypomniałem sobie inną pracę, którą wykonałem, która dała cudowne rzeczy. Użyłem przezroczystego uszczelnienia (NIE sillyconu ani butylu !!! Użyj tylko lateksu / akrylu). Ponownie zamaskowałem prostokąt + dodałem drugą warstwę wyczyść uszczelniacz, aby zrekompensować początkowy skurcz, a następnie pomalowałem uszczelkę DOKŁADNIE dopasowaną farbą, którą wymieszałem (będziesz potrzebować tylko łyżki stołowej) za pomocą jednego z pędzli artystycznych mojej córki.

#3
  0
Michael Karas
2013-10-28 06:29:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz dowiedzieć się, jakie uszczelki są z tego wykonane w odpowiedzi @ bib.

Może istnieć możliwość zakupu podobnego materiału z miejsca takiego jak McMaster-Carr, który można przyciąć do rozmiaru większego niż płyta pokrywająca. Następnie zainstaluj nakładki z materiałem na miejscu. Po zainstalowaniu użyj bardzo ostrego noża typu brzytwa, aby usunąć nadmiar materiału, używając krawędzi płytki jako prowadnicy. Uważaj, aby nie wbijać się w materiał rozpryskujący się na plecach.

Innym pomysłem, który przychodzi na myśl ... jeśli używasz białych nakładek, możesz iść do sklepu z narzędziami i kupić kilka rolek samoprzylepnej taśmy pogodowej, która jest o pół cala szerokości. Można to przykleić do tylnej części płyty pokrywającej, tak że wystaje poza pokrywę do pewnego stopnia. Spróbuj zainstalować nakładkę i zobacz, czy możesz usunąć nadmiar, jak opisałem powyżej.

Każdy z tych schematów może nie działać zbyt dobrze, jeśli osłony są zbyt elastyczne.

#4
  0
Anne Herrera
2016-10-19 05:08:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Łatwe do zrobienia:

  1. Ściągnij nierówne płytki wokół wylotu
  2. Wybierz płytki o tej samej grubości lub przycięte tak, aby pasowały
  3. Zresetuj
#5
-3
Kenny
2014-06-06 05:35:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyciągnij kawałki obwodowe wokół płytki i ponownie ustaw je wszystkie na tę samą grubość

Jest to raczej nieprzydatne. Przydałyby się szczegółowe informacje na temat wykonywania tych czynności.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...