Pytanie:
Obracasz trudno dostępną nakrętkę?
UuDdLrLrSs
2019-03-17 19:09:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Praca nad konwersją propanu w mojej kuchence gazowej. Jeden z wymienianych otworów znajduje się w bardzo trudno dostępnym miejscu - pokazane na zdjęciu. Otwór jest „nakrętką”, o której mówię, do której można dopasować klucz.

Chociaż można na niego dostać klucz, istnieje bardzo ograniczony zakres ruchu z powodu otaczającego aparatu. Próbowałem zaznaczyć to na zdjęciu czerwonymi liniami. Bardzo krótki łuk, w który klucz może się obracać, oznacza, że ​​nigdy nie ugryzie się w kryzę / nakrętkę i nie mogę jej nawet poluzować.

Rozmontowanie drugiego wymagałoby znacznie więcej części w tym obszarze, więc mam nadzieję na rozwiązanie do usunięcia, a następnie ponownego zainstalowania tylko części z kryzą. Może jest jakiś specjalny typ klucza ... lub coś innego, o czym nie myślę.

Hard to reach

Czy przed zakupem nowego narzędzia próbowałeś odwrócić klucz?Zdarzały mi się miejsca, w których musiałem przekręcać klucz, aby dostać się do nakrętki.
@UnhandledExcepSean tak, nie spowoduje to obrócenia okucia w żaden sposób.Zbyt duży luz między kluczem a powierzchniami stykowymi.
Czy to zawór gazowy?Czy możesz go odpiąć i odchylić z tego obszaru, wygląda na to, że linka jest elastyczna.
„Zdobądź tani i paskudny klucz sklepowy za dolara, złóż go i zgnij tak, aby pasował”.:)
Oczywiście potrzebujesz większego młotka!
Ach, witaj w zgubie życia każdego mechanika samochodowego!
@DaveInCaz `Zbyt duży luz między kluczem a powierzchniami stykowymi. 'W takim przypadku klucz prawdopodobnie nie jest odpowiedniego rozmiaru.Wygląda na to, że używasz danych;spróbuj imperialny.Należy również uważać (ogólne zagrożenie gazem), że zbyt mocne dokręcenie może być równie złe, jak dolne, ponieważ złączka może pęknąć i przeciekać.Według „Why Buildings Fall Down” (czytanego jako nastolatek, pamiętam, że było to dość interesujące), to właśnie doprowadziło do upadku Ronana Point.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+24
Jerry_Contrary
2019-03-17 21:02:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Crowfoot Wrench działałby dobrze. 10-elementowy zestaw kosztuje tylko 15,00 USD

enter image description here

Istnieje podtyp łomotu zwany kluczem łomotym.Może (ale nie musi) działać lepiej w tej aplikacji.
#2
+16
Joe Fala
2019-03-18 07:28:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem instalatorem gazu i technikiem serwisowym. Moja torba ma narzędzia do wykonania tej pracy. Czasami te ciasne miejsca wymagają trochę skrętu jednym narzędziem i trochę skrętu innym. Wiele z dostępnego łuku można przeżuć przez bicie, skręcanie i zginanie elementów. Pierwsze narzędzie, po które sięgnę, to klucz liniowy. Dostałbym 12-punktowy enter image description here Amazon

W końcu jest to narzędzie stworzone do tego zadania

Jeśli to nie zadziałało, to 6 "lub 8" Knipex Cobra enter image description here Home Depot

Są niesamowite i mają na celu uniknięcie rozbierania i niszczenia.

#3
+15
Harper - Reinstate Monica
2019-03-17 22:04:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, czego możesz przeoczyć lub czego nie może być na Twoim kluczu, to fakt, że klucz otwarty nie jest ustawiony prostopadle do trzonu. Pochylony jest o 1/24 okręgu (15 stopni).

enter image description here

W rezultacie różnica między kluczem (normalnym) a (odwróconym) wynosi 30 stopni.

enter image description here

Oznacza to, że potrzebujesz tylko 30 stopni ruchu, a nie 60 stopni. Kiedy skończy Ci się podróż, wyjmij klucz, odwróć go, podnieś o 1/12 koła (30 stopni), a zmieści się na następnym płaskim.

Jeśli zakres ruchu jest zagrożony przez to, że klucz jest luźno gęsi na nakrętce (to termin techniczny), to masz klucz o złym rozmiarze . Nie przechodź dalej, ponieważ uszkodzisz narożniki sześciokątów, co znacznie pogorszy problem z rzęsami. W szczególności zwróć uwagę na angielski i metryczny. Jedyne pasujące rozmiary kluczy to 3/4 = 19 mm, wszystkie inne będą niechlujne.

Klucz nastawny (potocznie zwany „małpim kluczem”, niedokładnie) to jedna z odpowiedzi, ale trzeba to zrobić mocno i być może trzeba będzie dokręcać go z każdym obrotem.

enter image description here

Z pewnością wygląda na to, że masz tam więcej niż 30 stopni ruchu (chociaż może nie całkiem 60 stopni). Jeśli masz mniej niż 30 stopni, najpierw zatrzymaj się i zastanów się, jak producent zamierzał to serwisować, bo nie mniej ważne, musieli to zbudować i na pewno nie chcieli, aby pracownicy fabryki wydawali 10 minut mocowania tej jednej rzeczy. Jeśli zakres ruchu jest po prostu niemożliwy, potrzebujesz ekstremalnych opcji oferowanych przez innych lub być może "krótkiego" (krótkiego) klucza, który pozwoli ci pracować wewnątrz przeszkód ...

enter image description here

Może to być również tani klucz, który nie jest zbyt precyzyjny pod względem rozmiaru.Zamierzam wypróbować inne klucze i inne rozmiary, aby sprawdzić, czy któryś z nich będzie lepiej trzymał.Nie jestem pewien, czy jest wystarczająco dużo miejsca na regulowaną, ale zobaczymy.
Ciekawostka: Niemiecka nazwa klucza nastawnego to * der Englander *, co tłumaczy się jako „Anglik”.Włoski jest taki sam!
@MartinBonner Ponieważ klucze nastawne działają na angielskich łącznikach :)
@DaveInCaz, moim innym zmartwieniem byłoby to, czy używasz klucza SAE do nakrętki metrycznej, czy odwrotnie, ponieważ wspomniałeś o poślizgu.Niektóre rozmiary w SAE / metryce są * bardzo * bliskie sobie, ale jeśli użyjesz niewłaściwego, będzie prawie tak, jakby pasował, z wyjątkiem tego, że jest trochę niechlujny.
@Harper Ciekawe, może teraz powinien nazywać się Americaner;)?
„… to termin techniczny…” +2!
#4
+15
Michael Karas
2019-03-18 05:21:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepszym narzędziem, jakie znalazłem dla danego typu aplikacji, jest 12-kątny klucz dzielony. Są one również dostępne w wersji 6-punktowej.

enter image description here

(Źródło zdjęcia: http: //constructionmanuals.tpub.com/14256/css/Types-and-Uses-Continued-156.htm)

Dzielony koniec pozwala kluczowi uzyskać na złączkę, nawet gdy rurka jest w linii. Konstrukcja pudełkowa zapewnia również lepszą przyczepność do złączki niż próba użycia konwencjonalnego płaskiego klucza płaskiego. 12-punktowa konstrukcja i możliwość odwrócenia klucza w razie potrzeby z suwu na skok sprawia, że ​​jest to narzędzie z wyboru, jeśli kąt roboczy względem złączki jest mały.

Miałem zamiar zasugerować, że wyglądało to bardziej tak, jakby wymagało klucza do nakrętek kielichowych
Nigdy nie widziałem 12-punktowego klucza oczkowego.Muszę znaleźć kilka i dodać je do mojego pudełka z zabawkami, eee ... skrzyni z narzędziami!
Widziałem, jak robiono je w domu ze standardowego klucza oczkowego, używając wielofunkcyjnej tarczy tnącej do odcięcia części pierścienia.Krótkie klucze są łatwiejsze, wystarczy pociąć standardowy klucz z 2 końcówkami na dwie części, z których jeden ma dokładnie odpowiednią długość dla każdego ograniczonego dostępu, jaki masz.
#5
+5
UnhandledExcepSean
2019-03-17 19:31:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Klucz płaski z grzechotką jest prawdopodobnie najlepszym narzędziem do tego zadania.

Coś takiego: enter image description here

#6
+3
Solar Mike
2019-03-17 19:28:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedno rozwiązanie, które mam, to zestaw kluczy z zagiętymi główkami - widać, że jeden koniec ma większy kąt niż drugi, bardzo przydatny w wielu sytuacjach:

enter image description here

Pamiętaj, zestaw kosztował mnie sporo ... Ale to było dawno temu.

Nie rozumiem, jak to w ogóle wpływa na twój zakres ruchu.Zakładam, że konstruktorzy tego narzędzia byli sprytni i zrobili te dwie głowy 1/12 koła (30 stopni) od siebie.Ale to po prostu oznacza, że musisz odwracać końcówkę narzędzia od końca co 1/12, podczas gdy normalnym kluczem po prostu go odwracasz.
Jeśli ich nie masz, nie wiesz ...
Może mógłbyś wyjaśnić, jak używasz tego typu klucza do rozwiązania problemu „Nie mam 30 stopni łuku”, czyli OP.Ponieważ dołączenie do następnego heksa w rzeczywistości nie robi nic dla tego problemu.Czy używasz na przemian tego i zwykłego klucza?
#7
+2
Criggie
2019-03-18 00:20:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

EDYTUJ to nie zadziała, ponieważ w tym przypadku łącznik jest zablokowany przez rurę. Pozostawiając dla kompletności.


Wydaje się, że szczelina ma dużą szerokość. Co powiesz na gniazdo z długim przedłużaczem i przegubem uniwersalnym?

enter image description here

Dodają niechluj, ale to nic więcej niż denerwujące. Potrzebowałbyś też głębokiego gniazda, aby przejść przez każdą śrubę.

Ale to nakrętka z linią wychodzącą z lewej strony.Jest trochę zasłonięty, ale klucz na zdjęciu, ale gniazda nie działają.
@UnhandledExcepSean Słuszna uwaga - przegapiłem to na zdjęciu.
Przepraszam, że zdjęcie nie było bardziej wyraźne, ale to była dobra sugestia.Odchylenie przegubu w kształcie litery U mogłoby zapewnić większy zakres ruchu.
#8
+1
R.. GitHub STOP HELPING ICE
2019-03-18 07:02:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbuj klucz płaski z grzechotką. Oto film pokazujący, jak działają po około 30 sekundach; demonstracja producenta i nie jest przeznaczona jako zachęta:

https://www.youtube.com/watch?v=QWBlQdporxE

Wydaje się, że wymaga to przesunięcia o 60 stopni między ponownym uruchomieniem mechanizmu zapadkowego.
W takim przypadku płaski 12-punktowy klucz z grzechotką może działać lepiej, jeśli możesz go włożyć, ale nie byłem pewien, czy to możliwe.
#9
  0
nigel222
2019-03-19 16:16:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym spróbować z moim zestawem nasadek i grzechotką. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, aby wsunąć nasadkę i zapadkę nad nakrętką, wystarczy tylko kilka stopni poruszenia pod kątem prostym do nakrętki, aby odblokować jedno kliknięcie zapadki na raz. (Możesz też być pewien, że włożysz nakrętkę z powrotem, ale jeśli zdejmiesz ją za pomocą dowolnego klucza otwartego, może to okazać się problem!)

Widziałem odpowiednik klucz oczkowy z wbudowanym mechanizmem zapadkowym, który nie jest ani trochę grubszy niż jakikolwiek standardowy klucz. Jeszcze nie muszę go kupować, ale to chyba ostateczne rozwiązanie takiego problemu. Oto przykład:

Zanim ktokolwiek zwróci na to uwagę: mechanizmy zapadkowe są „słabe”. Nie pozwalają one na wywieranie naprawdę dużego momentu obrotowego i zwykle zawodzą, jeśli spróbujesz wyrwać naprawdę upartą nakrętkę, na przykład uderzając w rękojeść młotkiem. Jeśli jest to problem, zacznij od standardowego klucza, aby trochę poluzować nakrętkę. Następnie przełącz się na mechanizm zapadkowy.

Gdyby można było założyć nasadkę na „nakrętkę”, mogłoby to zadziałać, ale „nakrętka” ma wychodzącą z niej rurkę (na zdjęciu widoczna tylko za kluczem).
Dzielę Twój ból.Czasami myślę, że założeniem projektowym jest uczynienie sprzętu tak trudnym do naprawy, jak to tylko możliwe (wbudowane starzenie się kosztem naprawy).Wyszukałem w Google „otwarty klucz z grzechotką” i wydaje się, że coś takiego istnieje, na przykład https://www.audel.com.au/toptul-aeat2222-open-end-ratcheting-wrench-22mm/ ... aleNic dziwnego, że takie specjalistyczne narzędzie nie jest tanie!
#10
  0
BigPete
2019-03-20 00:00:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sugeruję, że klucz ma niewłaściwy rozmiar, aby idealnie pasował do nakrętki. Armatura hydrauliczna jest zwykle wykonywana w osobnych seriach rozmiarów. Już małe niedopasowanie nakrętki powoduje dużą utratę ruchu na rączce. Zaproponuj zbadanie dopasowania. Jeśli jest to zdesperowane, możesz być w stanie dopasować klucz, aby dokładnie dopasować nakrętkę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...