Pytanie:
Jak należy oprawić w duży otwór okienny, aby zainstalować mniejsze okno?
Niall C.
2010-09-10 00:27:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wymieniam część okien w moim domu. Oryginalne otwory okienne były duże dla pokoi, więc wybrane przeze mnie okna zamienne są mniejsze, co oznacza obramowanie w tej części otworu, której nie będę używał.

Pierwsze okno, które wybrałem Będzie wymiana znajdowała się poza środkiem ściany, więc zainstaluję nowe okno z jednej strony otworu, aby było bliżej środka ściany. Jak widzę, muszę stworzyć dwa elementy obramowania - jeden z boku okna, a drugi pod spodem (myślę, że pojedynczy element w kształcie litery L byłby strukturalnie słabszy). Są dwa sposoby na zbudowanie tych elementów: jeden, w którym element boczny wypełnia otwór pionowo, a dolny element znajduje się z boku (Rysunek 1); druga, gdzie dolna część wypełnia otwór poziomo, a część boczna i okno spoczywają na górze (rysunek 2).

Right part fills opening
Rysunek 1: Obramowanie boczne wypełnia otwór

Bottom part fills opening
Rysunek 2: Dolny element ramy wypełnia otwór

Czy rozważałem wszystkie opcje tworzenia nowej ramy , i czy jedna metoda ma przewagę nad drugą?

Trzy odpowiedzi:
#1
+12
Ed.T
2010-09-10 00:41:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdybyś tworzył kadrowanie tego otwarcia od początku, rysunek 1 przedstawia sposób, w jaki by to zrobiono. Poszedłbym w tym kierunku, aby w przyszłości miało to sens dla każdego, kto będzie pracował w tym obszarze Twojego domu.

Czy rozważałeś możliwość poziomego wyśrodkowania nowego okna w istniejącym otworze? Może to skutkować lepszą proporcją. W takim przypadku nadal używałbym podejścia z rysunku 1 z nowymi pionowymi sekcjami po obu stronach, rozciągającymi się na całą wysokość otworu.

Oryginalne okno znajdowało się poza środkiem, więc umieszczenie nowego okna z jednej strony otworu powoduje umieszczenie go bliżej środka ściany. Ale wymienię inne okna, w których będę potrzebować nowych ramek po obu stronach, tak jak zasugerowałeś.
#2
+3
shirlock homes
2010-09-10 03:56:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sugerowałbym użycie metody z rysunku 1. Jest konwencjonalna, łatwiejsza i wymaga mniej materiału.

#3
  0
Jimmy
2015-01-13 03:16:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłbym rys. 1. Dałoby to ścianie większą wytrzymałość po stronie (stronach). Gdy nowe okno zostanie zainstalowane, będzie to bardziej stabilna instalacja dla bocznicy zewnętrznej.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...