Pytanie:
Czy wewnętrzna pralnia bez wentylacji HVAC stanowi naruszenie przepisów?
Mike Cornell
2010-08-31 22:32:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie szukam domu z ładną pralnią na drugim piętrze. Suszarka z wentylacją, ładny wieszak na ubrania itp.

Jednak znajduje się w centrum domu i nie zawiera otworu wentylacyjnego HVAC (centralnego powietrza). Ma otwór wentylacyjny dla suszarki. Czy jest to problem z kodem, czy po prostu kiepski projekt? Obawiam się, że ubrania mogą nie wysychać prawidłowo bez cyrkulacji powietrza podczas wieszania ... a także w suszarce.

Siedem odpowiedzi:
#1
+5
MickeyfAgain_BeforeExitOfSO
2010-09-01 00:13:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż większość z nich jest oparta na National Building Code, kod powinien zawsze być zakładany jako lokalny. Prawie każdy lokalny organ regulacyjny ma swoje własne zmiany. Jeśli naprawdę zależy Ci na przestrzeganiu przepisów, skontaktuj się z lokalnym inspektorem budowlanym lub odpowiednim działem.

Internet NIGDY nie jest miejscem na poprawną odpowiedź na pytanie „czy ten kod jest zgodny?”, chyba że dołączysz lokalną witrynę internetową.

Świetna uwaga ... Myślę, że zastanawiałem się, czy to „zabrzmiało” jak naruszenie wystarczające do przeprowadzenia badań. Wygląda na to, że to nie jeden, ale wkrótce się dowiem.
Co wielokrotnie powtarzał Mickeyf. Istnieje również pytanie, kiedy Twój dom został zbudowany (lub przebudowany). Dom musi być zgodny z kodem, gdy był budowany i sprawdzany, a nie kod, jak jest obecnie. Chcemy, żebyś był bezpieczny. „Kod” spotkania to kwestia prawna. Bezpieczeństwo, ochrona i spokój - to są prawdziwe problemy.
#2
+3
Brian
2010-08-31 23:17:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dość łatwo można włożyć wentylator sufitowy. Nie sądzę, żeby to było naruszenie kodeksu lub moja pralnia w garażu na Florydzie nie byłaby zgodna :) [nie jest klimatyzowana]. Jestem prawie pewien, że wystarczy klimatyzować pomieszczenia mieszkalne.

#3
+1
Dominik Weber
2010-08-31 22:36:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest problem z kodem. Masz również problem z gorącym, wilgotnym powietrzem (PLEŚĆ?) I kłaczkami (NIEBEZPIECZEŃSTWO POŻARU).

A może źle to przeczytałem - czy jest otwór wentylacyjny, ale po prostu nie ma centralnego otworu wentylacyjnego?

Wylot suszarki tak ... centralne powietrze nie. Przepraszam, moje pierwotne pytanie nie było jasne ...
Możesz dostać odpowietrznik suszarki, który odpowietrza się do pudełka z wodą. Są używane w niektórych mieszkaniach. Bardzo częste.
@0A0D - Myślę, że te są w porządku dla suszarki elektrycznej, ale prawdopodobnie nie dla suszarki gazowej.
@Eric: Nie, możesz go użyć do suszarki gazu. Po prostu musisz go utrzymywać w czystości, w przeciwnym razie będziesz mieć problemy z tlenkiem węgla.
@Brian - kiedyś miałem jeden z nich. OK w zimie. Okropne latem - po prostu dodaje więcej ciepła do wnętrza domu. Kiedy po wielu latach wymieniłem suszarkę, dostałem elektryka, który przestawił wylot, aby móc prawidłowo wietrzyć na zewnątrz, co powinienem był zrobić lata wcześniej.
#4
  0
shawn
2017-06-05 03:02:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wentylator HVAC to nie, nie chcesz, aby spaliny z pralni przemieszczały się po całym domu. Wylot pralki i suszarki do odprowadzania spalin poza dom, tak.

Pytanie mówi, że suszarka jest wentylowana na zewnątrz. Pytanie tylko, czy pod względem wymagań HVAC należy traktować go jak pomieszczenie mieszkalne i czy bez cyrkulacji powietrza ubrania wiszące do wyschnięcia będą problemem.
#5
  0
Lee Sam
2017-06-05 04:50:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziałbym: „Nie, otwór wentylacyjny nie jest wymagany”.

Kodeks (IBC, sekcja 1201.1) mówi, że pomieszczenia powinny być wentylowane w sposób „czynny lub bierny”. Można jednak argumentować, że otwierane okna w pozostałej części domu mogą stanowić „pasywną wentylację” tej wewnętrznej przestrzeni. (Słabe, ale do zaakceptowania.)

Kod (sekcja 1204.1 IBC) mówi, że ogrzewanie pomieszczenia jest wymagane, z wyjątkiem sytuacji, gdy „przeznaczenie przestrzeni nie jest związane z komfortem”. Powiedziałbym, że celem pralni nie jest wygoda.

Dlatego jest to po prostu zły projekt, a nie naruszenie kodu.

#6
  0
Machavity
2017-06-05 06:19:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym z powodów, dla których możesz go nie chcieć, jest pleśń. Ciepłe, wilgotne pomieszczenie z potencjalnie zimną wentylacją. Kiedy ostatnio sprzedałem swój dom, inspektor wymienił na wymianę otwór wentylacyjny w pralni. Po zdjęciu był całkowicie pomalowany na czarno. Gdybym wiedział, wyczyściłbym go dużo wcześniej, ale skoro prowadziliśmy sprzedaż, zobowiązaliśmy się do jego wymiany (nowe nawiewniki są tanie).

#7
  0
Jack
2018-04-29 02:20:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziałbym nie! Nie jest potrzebny żaden otwór wentylacyjny, szczególnie w środku domu. Trzymam nasze zamknięte, a nawet stawiam na nim kosz na pranie, ponieważ suszarka wysysa całe powietrze z pomieszczenia i wysyła to wszystko na zewnątrz, to jest powietrze, za które zapłaciłem, aby je kondycjonować. I tak wentylacja bierna będzie odbywać się pod drzwiami.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...