Pytanie:
Jak rozwiązywać problemy z zakłócającymi liniami zasilającymi w sieci energetycznej?
indiv
2010-09-02 10:46:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam kilka adapterów sieci Ethernet, które działały świetnie w moim poprzednim domu. W moim nowym domu nie mogą uzyskać więcej niż kilka KB na sekundę, ponieważ według statystyk urządzenia jest za dużo szumów w linii. Jak mogę rozwiązać problem powodujący hałas i jakich narzędzi potrzebuję?

Dwa odpowiedzi:
#1
+9
Niall C.
2010-09-02 17:42:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz zacząć od wyłączania poszczególnych obwodów na panelu serwisowym, aż poziom hałasu spadnie. Po odizolowaniu go od określonego obwodu wyłącz lub odłącz urządzenia, aż znajdziesz przyczynę. Typowymi podejrzanymi podejrzanymi o zakłócenia elektryczne w domach są silniki - lodówki, pralki itp. - i świetlówki, ogólnie rurki o długości 4 'lub 8' ze statecznikami magnetycznymi, mniej w przypadku świetlówek kompaktowych (patrz komentarz Briana poniżej), należy najpierw zacząć od tych obwodów.

Jeśli nie możesz wyodrębnić problemu w ten sposób i jeśli możesz zasilać sprzęt sieciowy z baterii (laptopów, UPS itp.), możesz wyłączyć główny wyłącznik do domu i sprawdź, czy problem jest nieodłącznie związany z okablowaniem lub środowiskiem.

Chociaż świetlówki kompaktowe nie są * tak * złe jak stare świetlówki z długimi lampami, to one (zwłaszcza tańsze marki) generują dużo haszyszu EM w porównaniu z innymi popularnymi urządzeniami elektrycznymi. Wiadomo, że zastąpienie świetlówek / świetlówek kompaktowych światłem naprzemiennym naprzemiennie rozwiązuje wiele problemów związanych z zakłóceniami.
#2
+1
Craig
2015-02-18 11:00:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Warto również wziąć pod uwagę, że jeśli podłączysz dwa z tych urządzeń sieciowych do obwodów na różnych biegunach (co drugi wyłącznik w skrzynce bezpieczników), wówczas urządzenia będą musiały dosłownie komunikować się ze sobą poprzez wewnętrzną cewkę w dużym transformator obniżający napięcie na biegunie zasilania na zewnątrz, co prawdopodobnie nie pomaga.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...