Pytanie:
Wykonawca montuje winylowe ogrodzenie i słupki, ale nie używa wody do betonu. Czy on to robi dobrze?
Agoor
2020-06-05 08:13:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zatrudniłem renomowaną lokalną firmę, która zainstalowała 6-metrowe ogrodzenie winylowe wokół mojego podwórka. Sprzedawca opowiadał mi, jak będą używać cementu do utrzymania tego stanowiska. Ku mojemu zdziwieniu widzę, że pracownicy używają suchej mieszanki cementowej bez wody, piasku ani niczego w otworach na słupy. Zapytani o to odpowiadają, że „woda z ziemi i deszcz” aktywują cement i lepiej zrobić to w ten sposób niż wylewanie mokrego cementu. Czy to jest poprawne? Zadzwoniłem nawet do firmy i powiedzieli, że tak to robią dla wszystkich.

Ile deszczu zwykle dostajesz w miejscu zamieszkania?W wilgotnym miejscu bardzo łatwo mogłem zobaczyć, jak sama sucha mieszanka cementowa może z łatwością zebrać wystarczającą ilość wody, aby uzyskać działającą W / C - zbyt dużo wody w betonie jest * bardzo złą rzeczą *, ponieważ powoduje to słaby betonmieszać
Ludzie montują słupki ogrodzeniowe bez betonu i ogólnie ogrodzenia są w porządku.Beton bez wody jest lepszy niż wypełnienie przestrzeni żwirem.To jest ogrodzenie, więc nie potrzebujesz mieszanki 6000 psi.Wydaje się dziwne, że użyliby mieszanki betonowej i nie zawracali sobie głowy wodą.Jaka jest oczekiwana żywotność ogrodzenia winylowego, czy słupki są wykonane z winylu / metalu czy drewna?
Aby uspokoić Twój umysł, prawie 25 lat temu zbudowałem ogrodzenie wokół mojego podwórka.Położyłem trochę żwiru na dnie każdego otworu, położyłem słupki 4x4 PT na żwirze, a następnie wrzuciłem do każdego worka suchej mieszanki betonowej.Dwukrotnie wymieniliśmy drewniane ogrodzenie, ale wszystkie słupki są oryginalne i tak proste, jak przy ich ustawianiu.Żyjemy na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych i padają tam spore ilości deszczu - na farmach wokół nas jest _bardzo_ mało systemów nawadniających - uprawy rosną w oparciu o opady deszczu i rosną całkiem dobrze.
@ThreePhaseEel w okolicach Nowego Jorku, więc nie za dużo deszczu, ale dostajemy to co tydzień.
Nie potrzebujesz nawet deszczu.W glebie jest dużo wilgoci potrzebnej do utwardzania cementu, nawet tutaj, gdzie jestem na pustyni Mojave.Jeśli na noc położysz arkusz plastiku na ziemi, rano na spodzie plastiku pojawi się kondensacja.
Bardziej martwiłbym się o głębię całości, to sprawia, że słupek jest stabilny.
Pięć odpowiedzi:
#1
+15
Solar Mike
2020-06-05 11:29:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Włożyłem kilka słupków do betonu - zrobiłem suchą mieszankę i ubiłem ją.

Następnego dnia było już prawie gotowe - mieszanka wchłonęła wilgoć z otaczającej gleby i była w porządku.

Jeśli potrzebujesz naprawdę gładkiej powierzchni górnej, możesz dodać bardziej mokry jastrych.

#2
+12
Tonny
2020-06-05 21:56:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O ile nie jesteś w wyjątkowo suchym miejscu, to jest w porządku.
Mieszanka betonowa wchłonie wilgoć z powietrza i otaczającej gleby i będzie powoli twardnieć. Zwykle wystarczy kilka dni.
Trochę deszczu lub wiadro wody przyspieszy ten proces, ale nie jest to naprawdę potrzebne.

W rzeczywistości wylany beton jest bardziej zagrożony nadmierne nasycenie wodą, która zbytnio rozcieńcza mieszankę lub wypłukuje część mieszanki.

Jeśli spodziewasz się dużego nacisku bocznego na słupki podczas utwardzania (np. wiatr) możesz nieco przyspieszyć utwardzanie, aby zapobiec wypychaniu słupków z pionu, zanim beton będzie wystarczająco związany. Ale tymczasowe usztywnienie pod kątem równie dobrze służy.

Nawet na wyjątkowo suchych obszarach gleba jest zaskakująco wilgotna.Może to zająć dodatkowe 48 godzin, ale wyleczy.Chciałbym również zauważyć, że ciężka mieszanka kruszywa może wytrzymać umiarkowany nacisk boczny, gdy jest jeszcze sucha.
#3
+11
jwh20
2020-06-05 17:01:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to powszechna technika umieszczania słupków w ziemi.

Oto film wideo firmy Quickcrete, który wyjaśnia, jak to zrobić:

Ustawianie wysypki Quickcrete na sucho

Nie, to nie to samo - w przypadku Quickcrete najpierw wlewasz suchą mieszankę, a następnie * podlewasz otwór *, aby zastygł.Ale wydaje się, że to pytanie dotyczy * tylko * wlewania tej suchej mieszanki i nie dodawania wody, co jest o wiele bardziej niezwykłe (przynajmniej nigdy wcześniej tego nie widziałem).
To nie jest dokładnie to samo, ale idea jest taka sama.Różne produkty betonowe mają różne zalecenia.Nie wiemy, jakiego dokładnie produktu używał instalator. Ale jeśli spróbujesz umieścić Quickcrete w otworze na słupek bez dodatkowej wody, zobaczysz, że tak samo twardnieje.
@berry120, szybkowiążąca mieszanka wstępna używana przy wielu okazjach, wymaga napełnienia otworu wodą, a następnie wlania mieszanki - w przeciwnym razie zmywa drobne cząstki i nie pozostawia nic dobrego.
#4
+6
MTA
2020-06-06 02:47:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest w porządku, chyba że mieszkasz na pustyni, na której nigdy nie pada.

Widziałem pracowników robót publicznych na Florydzie budujących betonowy zbiornik ściekowy dla dużej rury przechodzącej pod drogą, a oni używane pełne, szczelne worki mieszanki betonowej i po prostu układaj je w stos w układzie stopniowym. Kiedy skończyli i wszystko było starannie ułożone, wybili dziurę w każdej torbie narzędziem - to wszystko - i wyszli. W tej części Florydy codziennie przez pół roku pada, a zbiornik wodny stał się wkrótce solidną masą. Rok później papier i plastik, z których były zrobione torby, wyraźnie się zepsuły, a dwa lata później zniknął cały papier i plastik, a miska ociekowa wyglądała, jakby była wykonana z betonowych poduszek. To pisanie minęło już co najmniej 20 lat, a zbiornik nadal wygląda dobrze.

Widziałem to samo na Krecie 22 lata temu, choć niezamierzone.Był tam opuszczony plac budowy, który wyglądał, jakby właścicielowi skończyły się pieniądze.(Nie jest to rzadki przypadek w Grecji, nawet wtedy.) Z boku domu znajdowała się dziwna, prawie „rzeźbiona” betonowa konstrukcja i zajęło mi trochę czasu, zanim zrozumiałem, co to było: to było to miejscegdzie ułożyli worki z mieszanką betonową do wykorzystania na budowie.Najwyraźniej, kiedy miejsce zostało zamknięte, po prostu je tam zostawili, a beton w workach utwardził się sam, aw pewnym momencie torby całkowicie zniknęły.
#5
+1
Greg Hill
2020-06-05 22:48:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Beton twardnieje w procesie zwanym hydratacją. Jak można się domyślić po nazwie, woda jest wymagana. Powszechną praktyką jest umieszczanie suchej mieszanki na słupku z kałużą wody stojącą na górze. Nie widziałem nikogo, kto wlewa suchą mieszankę i odchodzi, ale myślę, że jeśli klimat jest wystarczająco wilgotny i / lub wilgotny, to może… W każdym razie ostatecznie ten beton wystarczająco dużo wody, aby utwardzić się do pewnego stopnia.

Beton powstały w wyniku nakładania na sucho jest słabszy niż mokra mieszanka z odpowiednią ilością wody. Łatwo jest odróżnić odłamywanie betonu od słupa młotkiem - to, co zostało zrobione na sucho, często rozpada się jednym uderzeniem. Dopóki gleba jest stabilna (bez rozszerzania / kurczenia się), prawdopodobnie w porządku jest mieć słaby beton otaczający słupek.

Moim zdaniem jedynym powodem, dla którego „lepsze” byłoby wykonanie betonu w ten sposób, jest że oszczędza instalatorowi kłopotów z mieszaniem betonu, układaniem go przed związaniem zbyt mocno, czyszczeniem narzędzi i utylizacją nadmiaru / odpadów betonu. Innymi słowy, jest „lepszy”, ponieważ jest szybszy, tańszy, łatwiejszy dla wykonawcy.

Jest też „lepszy”, ponieważ działa wystarczająco dobrze w wielu sytuacjach.Z pewnością nie jest to droga do 8-calowego ogrodzenia prywatności.Jak na 6-calowe (to znaczy lekkie) ogrodzenie winylowe, jest _ prawdopodobnie_ dobrze w wilgotnym lecie Nowego Jorku, a nie tak bardzo w jałowej Arizonie ... Twój komentarz dotyczący usuwania betonu jest interesujący i zachęcający - mam post lubdwa, które się rozszczepiają i rozważałem ich wymianę, ale nie chciałem zajmować się betonem.Wygląda na to, że nie będzie tak źle!
Odkryłem, że ciężka stalowa belka do kopania z łatwością rozbija beton w otworze po słupku ogrodzenia.Słabe punkty to miejsca, w których znajdują się lub były rogi słupka.
to dobrze, jeśli musisz wymienić post.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...