Pytanie:
Czy to przenosi obciążenie ściany? Załączone plany i zdjęcia
Daniel Caviedes
2019-04-12 18:25:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

enter image description here enter image description here

Chciałbym usunąć podświetloną ścianę z drugiego piętra mojego domu, aby stworzyć powierzchnia strychu.

Pomóż mi określić, czy mam do czynienia ze ścianą nośną.

Sama ściana może nie istnieć, ale na pewno są co najmniej dwie rzeczy.
Zgoda, są wskaźniki, że wytrzymuje obciążenie, bądź mądry i poproś inżyniera konstrukcji o potwierdzenie ....
ściana jest nośna belki stropowe ustawione pod kątem 90 stopni do okładziny sufitu
Jaki jest twój cel końcowy?Jeśli z jakiegoś powodu planujesz usunąć ścianę, może lepszym rozwiązaniem będzie okno wewnętrzne z ramą?Mógłby wybrać przeszkloną lub otwartą ramę lub coś pomiędzy.
Pięć odpowiedzi:
#1
+23
ratchet freak
2019-04-12 19:51:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zastrzeżenie: nie jestem inżynierem konstrukcyjnym i nie powinieneś wierzyć słowom nieznajomego w Internecie. Skontaktuj się z lokalnym inżynierem budowlanym, aby przyjrzeć się, aby nie burzyć domu.

Kilka szczegółów wskazuje na ścianę widoczną na zdjęciu jako nośną:

  • W otwartym kawałku obok ściany jest belka. Oznacza to, że warto tam coś podeprzeć.
  • Nachylony sufit oznacza, że ​​dach znajduje się tuż nad nim. Dachy wymagają wsparcia.
  • Plany wspominają o kolumnie w rogu, zamiast po prostu wpinać się w siebie. Jest to potrzebne tylko wtedy, gdy ta kolumna podtrzymuje obciążenie.

  • Wreszcie plany mają tę ścianę zacieniowaną, tak jakby miały ściany zewnętrzne, podczas gdy inne ściany wewnętrzne są puste. Ściany zewnętrzne prawie zawsze przenoszą obciążenia, podczas gdy ściany wewnętrzne rzadko je przenoszą.

Ściany wokół szafy raczej nie są nośne.

Dziękuję bardzo za miłą odpowiedź.Więc uważasz, że ściana jest zacieniona, ponieważ ściany zewnętrzne oznaczają, że jest nośna?Zauważyłem również, że pionowa kolumna w rogu, planowałem usunąć ściany, ale pozostawiając tę kolumnę nietkniętą.
Kolejna wiązka zgodna z istniejącą byłaby przynajmniej w porządku.(choćby wizualnie).Jednak nie jestem pewien, czy można uzyskać wystarczającą powierzchnię nośną na tym słupie, aby podeprzeć drugą belkę.Co byłoby pytaniem dla inżyniera.
@DanielCaviedes Zdecydowanie jest to ściana nośna.Sekcja „zawijana” może nie być, ale długa ściana prawie na pewno tak.Pomyśl o otwartej kuchni.To moda i ludzie już się zastanawiają, że to często zły pomysł.
@J To, że to długa ściana, to kolejna wskazówka.Zwykle jest tak, że legary / krokwie przebiegają przez krótszy bok pomieszczenia, a dłuższa ściana jest stroną, na której spoczywa spoczynek.
Inną kwestią jest to, że długi odcinek podświetlonej ściany znajduje się w jednej linii z inną ścianą.To wzór powszechnie występujący w ścianach nośnych.
Prawdopodobnie mógłbyś otworzyć coś w rodzaju baru śniadaniowego w dużym otworze typu „okno” w tej ścianie - lub mieć duże przejście łukowe, jak szersze drzwi.Ale ta ściana jest w 100% nośna iw zależności od tego, co znajduje się na górze, prawdopodobnie przenosi również część obciążenia podłogi - więc będziesz dość ograniczony, jak duży otwór jest możliwy.Z całą pewnością nie będziesz w stanie się go całkowicie pozbyć za rozsądną cenę.
#2
+7
Fresh Codemonger
2019-04-12 21:36:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Założę się, że to znosi.

Zdjęcie przedstawia ścianę z dużym otworem i drzwiami. Zakładam, że rzut jest rzutem drugiego piętra.

Na zdjęciu widać sękatą sosnę biegnącą równolegle do ściany. Zwykle oznacza to, że są one przymocowane do krokwi i są prostopadłe. Następnie krokwie opierają się jednym końcem o tę ścianę. Dlatego też widzisz belkę obejmującą otwór - do podparcia krokwi.

W rzucie widać, że najbardziej prawdopodobne położenie belek stropowych do rozpięcia to od ściany zewnętrznej do ściany dzielącej sypialnie i ponownie od ściany działowej do ściany, którą chcesz usunąć. Możesz sprawdzić, czy masz dostęp do strychu.

Zobaczę, czy uda mi się dojść tak daleko przez strych.Dziękuję za wskazówki.Bardzo to doceniam.
#3
+4
William Payne
2019-04-13 00:27:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby określić, czy są one nośne, potrzebny jest rozkład belek stropowych. Jednak bardzo skłaniałbym się ku przekonaniu, że jest to konstrukcyjna ściana nośna. Odsłonięta belka, która biegnie w przęśle obok niej, jest dobrym wskaźnikiem.

Licencjonowany projektant domów AL HBLB nr 25782

Bardzo dziękuję za pomoc, Williamie.
#4
+4
spolite
2019-04-13 10:04:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak większość już mówiła, uważam również, że jest to ściana nośna. Więc jeśli chodzi o wszystkie wskazówki, o których wspominali inni, że jest to ściana nośna, chcę również dodać, i może to mieć zastosowanie lub nie, ale że typowe jest kreskowanie ścian usztywnianych po przekątnej, jak pokazują rysunki, więc ta ściana jest nie tylko częścią systemu nośnego, ale może również być częścią systemu bocznego. Nie tknąłbym tego haha. Jeśli nie możesz się doczekać otwarcia tej ściany, to sądzę, że nadal można to zrobić, wykonując podparcie i nieco przedłużając tę ​​belkę oraz dodając kolejną kolumnę. Jednak wysokość tych kolumn jest dość wysoka, nie sądzę, żeby ściany były tym, co je podtrzymuje przed wybiciem, myślę, że dlatego trochę "usztywniają" je metalowymi kołkami, jak zaznaczono na rysunkach, ale jeśli tak jest w istocie jako część systemu bocznego, to byłoby naprawdę trudne. Poszukaj jednak licencjonowanego inżyniera konstrukcji, który powie Ci wszystkie możliwości i związane z tym koszty! Inżynierowie konstrukcyjni pracują dla właściciela i architekta, a ich praca polega dosłownie na tym, aby wszystko działało. Jeśli obcy internet mówią, że to ściana nośna, niekoniecznie oznacza to czerwone światło. Dobry inżynier konstrukcyjny prawdopodobnie powie ci to samo, ale również poda rozwiązania. Budowa nie będzie jednak tania.

Dziękuję za poświęcenie czasu na podzielenie się swoją opinią.Bardzo to doceniam.
#5
+3
Mark O
2019-04-13 12:23:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obserwacje badające rysunek, 100% nośność.

Część A potwierdzi dalsze informacje. Inżynierowie budowlani zawsze pokonują najkrótszą odległość w przypadku belek drewnianych. Usunięcie tej ściany jest fizycznie niemożliwe bez stali (mam na myśli rozpiętość podłogi), a ponadto usunąłbyś częściowe podparcie podestu do szczytu schodów.

Mógłbyś, aby być bardziej pewnym ... Sprawdź ścianę u podstawy, przeciągając z powrotem tynki / wykończenia do muru ... I sprawdź, czy dpc. Jeśli ma, oznacza to, że wymaga podparcia podkonstrukcji ... Aka ... Fundament = nośny.

Jeśli zdecydujesz się usunąć, przygotuj się na pozostawienie części ściany najbliżej ściany zewnętrznej ... 2-3 stopy ... lub umieszczenie słupka wiatrowego, aby podeprzeć ścianę zewnętrzną.

Bardzo wykształcony przypuszczenie (dyplom inżyniera konstrukcji ... 15 lat w branży). Wszystkiego najlepszego. Ale zdecydowanie poproś inżyniera budowlanego, który jest lokalny, aby potwierdzić i sprawdzić stabilność ściany zewnętrznej, jeśli będziesz kontynuować prace remontowe.

Czy mógłbyś zdefiniować „DPC”?
@PatrickM zgadywanie „Warstwa odporna na wilgoć” lub „maltoid” to papier w kolorze ciemnoszarym / smolistym do oddzielania i ochrony drewna od betonu / muru.Obecność tej bariery bitumicznej / papy oznacza, że drewno mocno naciska na beton i wilgoć może się przenikać.Gdyby nie było nośne, nie byłoby dużego obciążenia do udźwignięcia, więc byłby pozbawiony powietrza od fundamentu.
Dziękuję za życzliwe wskazówki i cenny wkład, Mark.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...