Pytanie:
Jakie są alternatywy dla kotew ściennych?
milesmeow
2010-08-31 08:19:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używałem tych kotew w przeszłości ... Bardzo lubię je do mocnego montażu w płycie gipsowo-kartonowej (na przykład pionowe stojaki na półki), ale robią one dość duże otwory w płycie gipsowej. W końcu, jeśli je zdejmiesz, umieścisz nowe w różnych miejscach, zasadniczo dodadzą wiele małych otworów w płycie gipsowo-kartonowej. Możesz to naprawić, ale poprawione miejsca nie będą miały takiej samej siły wstrzymania.

Jakie mam alternatywy, jeśli w ogóle?

alt text

Trzy odpowiedzi:
#1
+7
Jeff Widmer
2010-08-31 14:53:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alternatywą dla używania dużej kotwy ściennej do mocnego mocowania jest zawsze znalezienie słupka ściennego dla dowolnego przedmiotu, który wieszasz na ścianie. Następnie można użyć mniejszej śruby (lub gwoździa) bez żadnego rodzaju kotwy. To pozostawi mniejszą dziurę w płycie gipsowo-kartonowej i zapewni Ci całą potrzebną siłę, ale ograniczy Cię do miejsc, w których możesz umieścić przedmiot.

Nie jestem pewien, jaka jest waga przedmiotu chcesz powiesić na ścianie, ale inną alternatywą może być użycie wkrętów do płyt kartonowo-gipsowych bez kotwy ściennej. W moim domu robię to często za pomocą jasnych zdjęć itp. Śruba do płyt kartonowo-gipsowych umieszczona pod niewielkim kątem w dół ma dużą siłę trzymania, zwłaszcza jeśli jest to coś, co nie będzie często używane, ale po prostu tam usiądź ( Nie polecam tylko wkrętu do płyt kartonowo-gipsowych do czegoś takiego jak wieszak na płaszcz).

A potem zawsze możesz użyć takich wieszaków na zdjęcia, które zrobiłyby tylko mały otwór na paznokieć: alt text

Lub nawet te przyklejone paski do zawieszania obrazów, takie jak ten:
alt text

Istnieje duża różnorodność produktów 3M Command.
+1 za sugestię użycia ćwieków. Myślę, że to jest droga. Nawet jeśli wyjmiesz śrubę, prawdopodobnie nadal możesz zamontować coś w tym samym otworze, ponieważ wkręciłeś śrubę w kołek, aby nadal się trzymał.
#2
+3
tnorthcutt
2010-08-31 18:16:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proponuję wypróbować wieszaki OOK . Są łatwe w montażu, nie robią dużych otworów i wytrzymują zaskakującą wagę.

Używałem już wieszaków na tarcze i użyłbym ich ponownie do jakichkolwiek zdjęć / zegarów / luster ... wszystkiego, co wymaga haczyka do zawieszenia. Nadal używałbym kotwy ściennej do półek i tym podobnych, zwłaszcza tam, gdzie nie wiesz, co ktoś może tam umieścić, więc nie mogę z góry oszacować wymaganej pojemności.
Uwielbiam wieszaki OOK od lat do zdjęć itp. Działają świetnie i zostawiają małe dziurki. Jedyny zarzut, jaki mam do nich, to to, że same wieszaki są trochę duże, więc czasami mogą przeszkadzać w tym, co wieszam.
#3
  0
Paused until further notice.
2010-09-01 02:26:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mam z nimi żadnego doświadczenia, ale zawsze wydawały mi się interesujące.

Haczyki na małpy / Haczyki na goryle „Jak widać w telewizji "

Monkey Hooks

[Ta strona] (http://www.dannylipford.com/testing-wall-anchors-and-picture-hangers/) testuje różne kotwy do płyt kartonowo-gipsowych, w tym powyższe. Drutowy haczyk, który testowali, miał najmniejszą wagę ze wszystkich opcji.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...