Pytanie:
Jak mogę znaleźć dopasowanie dla ~ 100-letniej listwy drzwiowej / okiennej?
richardtallent
2010-08-05 12:17:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nasz dom ma około 100 lat, a podczas demonstracji łazienki wykonawca nieodwracalnie złamał część wykończenia okna.

Oczywiście duże składy i lokalne składy drewna są całkowicie bezużyteczne za znalezienie dopasowania. Wyobrażam sobie, że projekt był powszechny i ​​prawdopodobnie nadal jest dostępny luzem. Widziałem również program HGTV, w którym miejsce używało narzędzi, które podążają za krzywymi przykładowego elementu, aby stworzyć dopasowanie.

Problem w tym, że nie mam pojęcia, od czego zacząć moje wyszukiwanie. .. jakieś pomysły?

Pomogłyby zdjęcia przycięć i uszkodzeń.
Sześć odpowiedzi:
#1
+5
aphoria
2010-08-05 16:38:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poszukaj lokalnego sklepu meblowego lub stolarza i zapytaj, czy mogą to zrobić

#2
+5
Bryce
2013-12-04 23:23:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli uszkodzenie jest niewielkie: tynk, szpachlówka do drewna, elastyczna żywica epoksydowa Smitha lub bondo mogą zdziałać cuda. Zauważ, że Bondo śmierdzi naprawdę źle.

Ale dla ostatecznego efektu, zrób odpowiedni model. Okazuje się, że obecnie istnieje kilka fabryk, które automatyzują odtwarzanie historycznych sztukaterii. Wysyłasz im 6-calowy odcinek, budują nóż do dopasowania i tną tyle, ile chcesz:

custom copy of historic window trim from 1938

Na zdjęciu moja oryginalna listwa z 1938 roku jest włączona po lewej stronie nowe rzeczy mają zielony koniec. Zapłaciłem 150 $ za konfigurację plus 1,30 $ za stopę liniową. Zamówiłem przez lokalny punkt sprzedaży detalicznej „The Molding Company” w rejonie zatoki San Francisco. Zrobiłem też część zapasową, więc przynajmniej ten dom jest objęty ubezpieczeniem od wszelkich przewidywalnych wypadków.

To właściwie bilet. Znałem starego młynarza, który na emeryturze ostrzył ostrza strugarki. Lokalna formierka zachowała jego usługi i mógł wykonać niestandardowy zestaw ostrzy (zwykle 3) do prawie wszystkiego. Lepsze niż nowe, dokładne dopasowanie.
#3
+3
JohnFx
2010-08-05 18:18:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Houston w Teksasie jest naprawdę dobre miejsce. Uwielbiam zakupy w tym miejscu ze względu na wszystkie interesujące stare, odzyskane materiały budowlane, które mają, zwłaszcza stare instalacje hydrauliczne, drzwi, okna i klamki.

Sprawdziłem ich witrynę internetową i wygląda na to, że możesz robić zakupy online: Adkins Architectural Antiques & Treasures

Jeśli nic innego nie jest w stanie skierować Cię do kogoś lokalnego.

#4
+2
Vebjorn Ljosa
2010-08-05 18:18:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Internecie jest dostępnych wiele różnych routerów.

Ręczne routery można kupić za mniej niż 200 USD. Niektóre kosztują nawet mniej niż 100 USD, ale te, które widziałem, mają trzpienie ¼ cala. Niektóre z „interesujących” frezów są dostępne tylko dla-calowych chwytów.

Uwielbiam mój router, użyłem go już do odtwarzania listew przypodłogowych, ale projekt wykończenia drzwi / okien jest nieco bardziej skomplikowany niż moje umiejętności pracy.
Czy znasz dobre internetowe źródło nietypowych bitów routera? Zaintrygowałeś mnie.
@JohnFx - Google wyszukuje liczne sklepy. Niestety nie robiłem zakupów w żadnym z nich; Na razie stolarkę zostawiłam tacie.
#5
+2
funkisockmunki
2014-12-29 22:16:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli w Twoim mieście znajduje się „ReStore” lub inny sklep z odzyskiwaniem budynków, być może uda Ci się znaleźć tam oryginalne opcje wykończenia w stylu vintage.

Na przykład w Seattle w stanie Waszyngton w USA jest ich kilka: Earthwise, Ballard ReUse i SecondUse. Były nieocenione przy zbieraniu części do naprawy mojego ponad stuletniego domu. Znalezienie dokładnie tego, czego potrzebujesz podczas pierwszej podróży, może być trudne, ale jeśli to znajdziesz, zazwyczaj będzie to znacznie tańsze niż zakup nowego wykończenia. Bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz to, czego potrzebujesz, robiąc cotygodniowe wycieczki z dobrymi zdjęciami i notatnikiem potrzebnych części do naprawy / wymiany starego domu. Zapasy w tych sklepach są bardzo różne z dnia na dzień.

W witrynie Habitat for Humanity znajduje się wyszukiwarka lokalizacji ReStore. (To organizacja korzystająca z Habitat for Humanity). Wyszukaj „architektoniczne pozostałości” w swojej okolicy.

#6
  0
Scott W
2010-08-05 17:48:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dobra lokalna firma zajmująca się obróbką drewna powinna być w stanie powiedzieć, czy coś takiego jest dostępne. Nawet jeśli nie są normalnie w magazynie, jeśli są dostępne, powinni mieć możliwość zamówienia go specjalnie dla Ciebie.

Oni tego nie robią. Byłem tam, zrobiłem to, wszystko, co mogą dostać, to współczesne projekty.
Hmm ... może jest sposób, aby to „podbudować” używając surowej tarcicy? Ale to prawdopodobnie oznaczałoby pójście drogą sugerowaną przez aforę.
** Dobry ** sprzedawca drewna będzie miał maszynę do wykonania niestandardowych listew.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...