Pytanie:
Czy możesz pomalować sufit, który ma teksturę akustyczną?
Brandy Scott
2010-08-11 22:26:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Domyślam się, że rozpylacz farby może być najłatwiejszy, ale czy są inne sposoby, które nie usuwają tekstury?

Czy rozważałeś najpierw usunięcie popcornu i wykończenie sufitu gładkim lub teksturowanym? Jeśli zmienisz zdanie, po pomalowaniu będzie znacznie trudniej usunąć. http://diy.stackexchange.com/questions/431/what-is-the-best-way-to-remove-popcorn-from-the-ceiling
Zrobiłem. Właściwie to była pierwsza rzecz, którą chciałem zrobić. Po przeczytaniu na giełdzie o tym, co to zajmie, nie byłem pewien, czy poradzę sobie z pracą. Aha, i sprawa azbestu naprawdę mnie przeraża, ponieważ nieruchomość ma 27 lat. Po prostu widzę pieniądze lecące prosto przez okno.
Inną opcją jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego tynkarza, który przejrzy sufit po wierzchu popcornu - może być tańszy niż myślisz.
Cztery odpowiedzi:
#1
+10
Joe
2010-08-11 22:50:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz użyć wałka z bardzo grubym włosiem (1 "drzemka), ale pamiętaj, aby jechać bardzo wolno, w przeciwnym razie będziesz rozrzucać farbę wszędzie.

Noś okulary i ubrania, na których nie zależy ci - PIERWSZYsz rzucać farbę wszędzie, bez względu na to, co robisz w takiej pracy. Po prostu zaakceptuj to, przygotuj się (zakryj wszystko) i kontynuuj pracę.
@Michael: Zgadzam się z tym. Jeszcze gorzej, gdy toczy się po nowym suficie popcornowym. Bardzo niechlujne.
#2
+7
Brian
2010-08-12 20:23:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, musisz użyć segmentowego wałka piankowego. Nie musiałem rozcieńczać farby i nie sądzę, że jest to konieczne.

alt text

Zrobiłem to i musisz rozłożyć dużą ilość chusteczki, aby zapobiec spadaniu popcornu. Maluj tylko w jednym kierunku, w przeciwnym razie popcorn będzie się łuszczył.

#3
+5
Eric Petroelje
2010-08-11 22:38:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak jak powiedziałeś, najłatwiej będzie rozpylać farbę, ale możesz to zrobić również za pomocą wałka:

  1. Użyj wałka piankowego.
  2. Rozcieńczyć farbę trochę na zewnątrz, powiedzmy 80/20 farby / wody lub coś podobnego.
  3. Przeturlaj się tylko w jednym kierunku - jeśli będziesz toczyć się tam iz powrotem, prawdopodobnie zrzucisz popcorn. Jeśli jedna „rolka” jej nie przykryje, po wyschnięciu pierwszej nałóż drugą warstwę.
  4. Delikatnie obchodź się z wałkiem!
#4
  0
Phillip Ngan
2010-08-20 06:16:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz, ale ... to ulica jednokierunkowa. Po pomalowaniu nigdy nie będziesz w stanie go zeskrobać. Więc zastanów się dokładnie, zanim go pomalujesz.

-1 to nie jest dokładne. * Nigdy * nie będziesz w stanie go zeskrobać? Z pewnością * trudniej * będzie go usunąć, ale można to zrobić przy użyciu niewielkiej ilości wody.
Nie zgadzam się z plakatem, który mówił, że nie można usunąć pomalowanego popcornu. Zrobiłem i jestem majsterkowiczem. Po prostu schodzi w prześcieradłach, które wyglądają jak koronki. Nie jest bardziej niechlujny niż nie pomalowany. Nadal pozostaje niedokończony sufit, który wymaga taśmy i tynkowania.
Myślę, że miał na myśli to, że nigdy nie będziesz w stanie zeskrobać farby i zostawić popcorn na miejscu. Mimo to nie jest jednokierunkowy, można go pomalować innym kolorem.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...