Pytanie:
Jakie wkręty wkręca się w sklejkę poddaną obróbce ciśnieniowej?
longneck
2010-08-18 22:50:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Panele huraganu wykonuję w moim domu techniką opisaną tutaj.

Sklejka, którą kupiłem, jest poddana obróbce ciśnieniowej. Śruby ślizgowe są cynkowe, więc zakładam, że dostarczone z nimi śruby również są cynkowe. Czy to jest w porządku, czy powinienem używać innych śrub i / lub śrub?

Jeden odpowiedź:
#1
+13
Vebjorn Ljosa
2010-08-18 23:27:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W rzeczywistości nie są to cynk, ale stal ocynkowana, znana również jako stal ocynkowana.

Przemysł drewna poddanego obróbce zaleca stosowanie elementów złącznych ocynkowanych ogniowo lub ze stali nierdzewnej do stosowania z impregnowanym drewnem . Powłoki galwaniczne / ocynkowane galwanicznie i ocynkowane mechanicznie nie powinny być uznawane za ocynkowane ogniowo. (Cynkowanie mechaniczne klasy 55 lub wyższej zapewnia cynkowanie równoważne cynkowaniu ogniowemu stosowanemu na łącznikach i elementach złącznych.)

Źródło: Często zadawane pytania dotyczące drewna impregnowanego ciśnieniowo firmy Strong-Tie, który zawiera dodatkowe informacje na temat różnych rodzajów drewna impregnowanego ciśnieniowo, stali ocynkowanej i stali nierdzewnej.

+1 zdecydowanie stal ocynkowana ogniowo. Jeśli tego nie zrobisz, śruby rdzewieją i gniją. Właśnie to zrobiłem, kiedy zbudowałem swój dodatkowy pokój.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...