Pytanie:
Jak wyczyścić bardzo brudną lodówkę?
Joseph
2010-09-13 23:03:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie dostałem nowy dom i odziedziczyłem bardzo spleśniałą i spleśniałą lodówkę. Po raz pierwszy pomyślałem, że muszę kupić spray do czyszczenia z wybielaczem i po prostu pojechać do miasta, ale martwię się, że wybielacz może w jakiś sposób uszkodzić lodówkę. Jest wystarczająco blisko zewnętrznych drzwi, żebym mógł je wynieść na zewnątrz i również wyprowadzić. Zastanawiam się, czy inni mieli podobną sytuację i uzyskali dobre wyniki z określonym zestawem środków czyszczących.

Osiem odpowiedzi:
#1
+4
Chris W. Rea
2010-10-24 01:37:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest tutaj wiele dobrych rad dotyczących czyszczenia wnętrza lodówki. Chciałbym jeszcze dodać jedną rzecz:

Nie zapomnij o okresowym czyszczeniu cewek lodówki . Cewki zwykle znajdują się pod lub z tyłu lodówki i mają za zadanie rozpraszać ciepło. Z czasem cewki zostaną zablokowane przez kurz itp., A lodówka będzie działała mniej wydajnie w wyniku takiego nagromadzenia. Chroń cewki przed kurzem, a zaoszczędzisz pieniądze i przedłużysz żywotność lodówki. Używaj odkurzacza z odpowiednimi złączami i zachowaj ostrożność podczas przenoszenia lodówki, odkurzania cewek itp.

Oto dobra referencja: Jak oszczędzać energię - czyszczenie cewek lodówki

Świetna uwaga. Sprawdziłem cewki w mojej lodówce mniej więcej miesiąc temu i to był MESS! Sprzątanie zdecydowanie pomogło.
#2
+3
chris
2010-09-13 23:54:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyczyściłem drobne pleśnie i pleśń za pomocą Windex, ale jeśli jest tak źle, czy naprawdę chcesz przechowywać w nim żywność?

Każdy agresywny chemiczny środek czyszczący może mieć zły wpływ na każdą gumę / plastikową uszczelkę, chociaż używanie jej od czasu do czasu i nie pozwalanie jej usiąść, minimalizuje efekt.

#3
+3
nportelli
2010-09-15 20:22:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wystarczy użyć octu i wody

#4
+2
user45
2010-09-13 23:52:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przeszłości używałem wybielacza, ale musisz go BARDZO dobrze wypłukać. W zależności od tego, gdzie jest lodówka (i jeśli uda ci się poprosić przyjaciół o pomoc), możesz ją wyjąć na trawnik lub podjazd, wyszorować z niej światło dzienne wybielaczem i wodą, a następnie spłukać wnętrze ogrodem wąż ... w ten sposób bałagan jest na zewnątrz i możesz rozpylać zawartość do swoich serc bez brudzenia kuchni (lub pomieszczenia, w którym się znajduje).

Może to być szkodliwe dla Twojej trawy, jeśli dostanie się do niej spływ wybielacza.
@Tester101 rzeczywiście bardzo prawdziwe… może trzymaj się podjazdu lub użyj czegoś w rodzaju „Simple Green”
Przenieść lodówkę, żeby ją wyczyścić? Rodzaj przesady. Wiadro i woda wystarczą.
@nportelli zależy od tego, jak zły jest i gdzie aktualnie się znajduje. Jeśli jest tak paskudny, jak twierdzi, może być prostszy, wyjmij go i posprzątaj w pokoju, w którym się znajduje.
#5
+2
Mike B
2010-09-14 00:15:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto moje 0,02:

Na początek skontaktuj się z producentem lodówki, aby uzyskać oficjalne instrukcje dotyczące czyszczenia. Niektóre mają wyraźne instrukcje / ograniczenia dotyczące czyszczenia.

Najpierw wypróbuj podstawowe czyszczenie (dobry poradnik jest dostępny tutaj: http://www.ehow.com/how_92_clean-refrigerator.html).

Zakładając, że to nie zadziała, możesz spróbować wybielacza, ale bądź ostrożny. Inne przydatne instrukcje są dostępne tutaj: http://www.associatedcontent.com/article/2489239/how_to_clean_a_moldy_refrigerator.html

-M

#6
+2
kkeilman
2010-10-22 04:02:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy prawie 2 lata temu przeprowadziłem się do naszego „nowego” mieszkania, napotkałem podobny problem - w lodówce panował obrzydliwy bałagan, pełen pleśni, pleśni i rozmaitych plam z jedzenia. To było bardziej obrzydliwe, ale udało nam się to uratować - używając mojego odkurzacza parowego do czyszczenia / dezynfekcji wnętrza. Mój odkurzacz parowy

Najwyraźniej mój odkurzacz został wycofany, ale coś podobnego do tego będzie działać doskonale. O wiele lepsze niż używanie chemikaliów do czyszczenia - i usuwa prawie wszystko, co paskudne można znaleźć w brudnej starej chłodni.

Odkąd kupiłem odkurzacz parowy - praktycznie wyeliminowałem potrzebę używania chemikaliów do większość mojego czyszczenia twardych powierzchni.

#7
+1
Joe
2010-09-16 00:33:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po wykonaniu wszystkich pozostałych czynności związanych z wyczyszczeniem twardych powierzchni możesz sprawdzić, czy możesz kupić zestaw do wymiany uszczelek do swojego modelu lodówki - czasami łatwiej jest wymienić bardziej miękkie części niż spróbować je wyczyścić.

(szczególnie jeśli są postarzone / popękane / podarte / itp.)

...

och ... i nie używaj płynu do płukania ust. To było rozwiązanie mojego brata, aby spróbować użyć do dezynfekcji (po wypłukaniu i wyszorowaniu) lodówki w podobnym stanie, w jakim kupiłem ... wszystko przez kilka miesięcy miało lekko miętowy smak.

Czy twój brat jest członkiem serwisu?
#8
+1
user12208
2013-03-24 11:14:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie rzecz biorąc, do czyszczenia i dezodoryzacji lodówki zaleca się stosowanie sody oczyszczonej. Nie chcesz używać ostrych środków czyszczących, ponieważ mają tendencję do pozostawiania zapachu w środku i mogą uszkodzić plastik i gumę. Mój przyjaciel używa detergentu do prania, ale trudno jest całkowicie spłukać mydliny, więc trzymaj się sody oczyszczonej. Zostaw go na zewnątrz z otwartymi drzwiami na dzień lub dłużej, a następnie zamknij za pomocą pudełek po sodzie oczyszczonej w środku i wytrzyj ściany. Następnie spłucz. Ta da !!! Brzmi zbyt prosto, ale działa.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...