Pytanie:
Jak mogę obliczyć przewidywane obciążenie prądem szczytowym?
steros
2019-12-11 17:49:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Preambuła

To pytanie dotyczy Japonii.

W Japonii naliczana jest opłata za krajowe usługi elektryczne, ale istnieje również miesięczna opłata, która zwiększa o większej wydajności usług. Jednostki są okablowane do (zazwyczaj) usługi do 60 A, ale zainstalowany wyłącznik jest ograniczony do planu taryfowego, za który płaci klient. Usługa 30 A jest tańsza niż usługa 40 A, a przejście na wyższy plan taryfowy odbywa się za pomocą prostej wymiany wyłącznika, którą można wykonać najwyżej raz w roku.

Plany taryfowe zaczynają się od 10 A i przesuwaj się o 10 A do typowego maksimum 60 A. Zasilanie jest jednofazowe, tylko 100 V, więc 10 A = 1000 W itd.


Pytanie:

Jak mogę obliczyć rozmiar usługi, którego potrzebuję? Chciałbym wybrać możliwie najmniejszy plan natężenia prądu.

W moim domu jest zainstalowany główny bezpiecznik 30 A. Maksymalny dodatkowy bezpiecznik wynosi 40 A. Tak więc aktualizacja do 40 A wydaje się logiczna, ale tak naprawdę chciałbym obliczyć maksymalny bezpiecznik potrzebny, gdybym uruchamiał (wszystkie / wiele) urządzeń. prąd napisany na ich ciele. Inne urządzenia mają po prostu maksymalną moc i napięcie.

Czy miałbym rację, wykonując poniższe czynności?

 1. obliczyć maksymalny prąd z napięciem i mocą każdego urządzenia
 2. zsumowanie prądu wszystkich urządzeń (tj. 10 A + 20 A + 7 A + 5 A)
 3. znalezienie maksymalnego prądu głównego bezpiecznika
30A główne?Nigdy nie widziałem tak małej usługi.Czy mógłbyś podać jakiś kontekst, a może zdjęcie?Czy to możliwe, że masz rozdzielnicę z sześcioma głównymi odłącznikami, a bezpiecznik oznaczony jako 30 zasila zestaw bezpieczników 15 i 20 amperów?
@ThreePhaseEel Nie, w ogóle nie przypomina NEC220.Pytanie OP będzie miało inną odpowiedź w zależności od tego, kto mieszka w mieszkaniu.NEC220 nie dba o to, czy planujesz na przykład tostować i suszyć włosy w tym samym czasie.Jednak w Japonii możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, jeśli nie musisz robić obu tych rzeczy jednocześnie.Nie chodzi o oceny usług, ochronę przewodów ani spełnienie jakiegokolwiek rodzaju przepisów elektrycznych - jest to ściśle kwestia budżetowa dotycząca przewidywanego szczytowego obciążenia danej osoby.
Jeśli nie ma opłaty za montaż większego bezpiecznika, wybierz następny rozmiar w porównaniu z tym, co masz.Jeśli nadal się wyzwala, ponownie zwiększ następny rozmiar.
@Harper-ReinstateMonica To wcale nie jest pytanie o kod.Chodzi wyłącznie o wykorzystanie, a nie o infrastrukturę.
@J ... Och, rozumiem.Pomyślałem, że może podwyższona opłata dotyczy tylko posiadania większego bezpiecznika, bez dopłaty za montaż większego bezpiecznika.
@AndrewMorton Ach, rozumiem, co masz na myśli.Tak, prace związane z aktualizacją usługi, będące prostą wymianą wyłączników, są zwykle wykonywane za darmo, ale oznacza to konieczność planowania nowego spotkania za każdym razem, gdy próba i błąd się nie powiedzie.Wykonanie szybkich obliczeń i wykonanie ich dobrze za pierwszym razem jest dość trywialne.Wyższa opłata to po prostu większa opłata miesięczna za większą usługę, więc OP próbuje znaleźć najmniejszą usługę, z jaką może żyć, aby zaoszczędzić pieniądze.
Powiązane: [Japan Times - How to save energy] (https://www.japantimes.co.jp/news/2012/07/04/business/breaker-breaker-how-to-conserve-energy-without-thinking-zbyt wiele/)
@J ... Ostatni akapit tego artykułu zawiera tekst „Tepco mówi, że możesz zmienić wyłącznik tylko raz w roku, ponieważ jest to minimalny okres obowiązywania umowy rozliczeniowej”, więc myślę, że wygrała metoda „spróbuj i zobacz”nie współpracuję z Tepco.
Pytanie, jak obliczyć szczytowe obciążenie mieszkania, wydaje się być tematem.Skorzystaj z komentarzy, aby wyjaśnić pytanie, i użyj [meta] (https://diy.meta.stackexchange.com/) do dalszej dyskusji na temat tego, co jest na temat w witrynie.
hmm nie mogę zobaczyć tej zmiany do zatwierdzenia.prawdopodobnie za mało punktów czy coś.
Bardzo pouczające pytanie.Nigdy o czymś takim nie słyszałem.
Sześć odpowiedzi:
#1
+22
J...
2019-12-12 19:30:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby odpowiedzieć na aktualne pytanie tutaj:

Maksymalny bezpiecznik pomocniczy to 40A. Więc aktualizacja do 40A wydaje się logiczna.

Nie, urządzenie 40A, na które patrzysz, to prawdopodobnie to:

enter image description here

Jest to wyzwalacz typu GFI / RCD i jego głównym celem jest zapewnienie ochrony mieszkania od zwarć doziemnych. Ma ocenę 40 A, ale w żaden sposób nie wpływa to na obliczenia obciążenia użytkownika. Musisz wziąć pod uwagę tylko aplikacje, których będziesz używać, i harmonogram, w którym będziesz ich używać.

Na marginesie, wyłącznik usługi tutaj jest zielony po lewej stronie - to jest TEPCO wyłącznika ulegnie zmianie po uaktualnieniu usługi. Podejrzewam, że jeśli poprosisz o aktualizację usługi do czegoś większego niż 40 A, wymienią również jednostkę zwarcia doziemnego, aby pasowała do wartości znamionowej usługi.

Czy miałbym rację, wykonując poniższe czynności? >

obliczyć maksymalne natężenie prądu z napięciem i mocą każdego urządzenia
sumując natężenie prądu wszystkich urządzeń (tj. 10A + 20A + 7A + 5A)
znajdując w ten sposób maksymalne natężenie prądu głównego bezpiecznik

Możesz to zrobić, jeśli przewidujesz, że będziesz używać wszystkich urządzeń elektrycznych w tym samym czasie. Jeśli jednak próbujesz lepiej odgadnąć swoje szczytowe obciążenie, powinieneś rozważyć wszystkie swoje urządzenia i określić, które ich kombinacje prawdopodobnie będziesz używać w tym samym czasie , a następnie wybierz przypadek użycia z największym obciążeniem, jaki możesz spotkać.

Na przykład, jeśli nigdy nie planujesz używać kuchenki mikrofalowej podczas suszenia włosów, nie musisz brać pod uwagę obciążenia obu tych urządzeń jednocześnie. Jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić na planie taryfowym, możesz również opracować codzienną rutynę, która celowo umieszcza określone czynności w różnym czasie, aby zmniejszyć szczytowe zużycie energii elektrycznej. Jeśli na przykład możesz wyłączyć klimatyzację, gdy używasz innych urządzeń o dużym obciążeniu do krótkich czynności, może to naprawdę zmniejszyć rozmiar usługi (i koszty) dla twojej energii elektrycznej w Japonii.

Ten rodzaj uważnego równoważenia obciążenia jest bardzo zalecany w Japonii, a wysokie ceny większych usług mają na celu promowanie tego rodzaju zachowania polegającego na zmniejszaniu szczytów. Zmniejsza maksymalne obciążenie sieci, jeśli wszyscy uważają, aby nie suszyć ubrań i nie robić ryżu w tym samym czasie, więc ten rodzaj hakowania stylu życia jest bardzo normą w Japonii, zwłaszcza od czasu setuden push po utracie Fukushimy.

W Japan Times jest dobry artykuł omawiający tego typu strategie.


Typy usług

Należy również pamiętać, że w Japonii istnieją dwa typy powszechnych usług elektrycznych. Tablica na powyższym obrazku (która, jak teraz wiemy, wygląda „dokładnie” jak Twoja) przedstawia dwubiegunowy kanał usługi, czyli tak zwaną w Japonii usługę „pojedynczą trójkę” (単 3). „Trzy” odnosi się tutaj do liczby przewodów - dwa gorące i jeden neutralny. Usługa 単 3 przy 30 A zapewnia dwie gorące nogi przy 100 V, czyli 6 kW całkowitej mocy lub efektywnie 60 A przy 100 V. Ten typ usługi pozwala również na obciążenie 200 V dla większych urządzeń, klimatyzacji itp. (Zwróć uwagę na przykład na wyłącznik 200 V w prawym górnym rogu). Obciążenia 200 V są pobierane z obu nóg, więc należy je oddzielnie budżetować.

Innym popularnym typem usługi jest usługa „jedno-dwuprzewodowa” (単 2) lub usługa jednobiegunowa, dwuprzewodowa. Ten rodzaj usługi zapewnia tylko jedną gorącą nogę i tylko zasilanie 100 V. Usługa 30 A 単 2 może zapewnić tylko 3 kW, a nie 6 kW, jak usługa 30 A 単 3, więc obliczając, jakie powinno być natężenie prądu, musisz mieć pewność, jaki typ usługi masz. Doskonała odpowiedź Harpera poniżej zawiera więcej szczegółów na temat obliczania obciążeń w obu sytuacjach.

Artykuł w Japan Times dał bardzo pomocne tło w tej kwestii.
@Roijan faktycznie okazało się, że jest praktycznie "zrobiony z niewłaściwego".Zasadniczo opowiada się za * celowym zaniżaniem rozmiarów usług * w wyraźnym celu powodowania uciążliwych podróży, oszczędzania ludzi.To prawda, Japonia jest zupełnie inna ...
@Harper-ReinstateMonica To tylko kwestia ekonomii - energia elektryczna jest w Japonii bardzo droga, a prace infrastrukturalne w Japonii mogą być bardzo kosztowne, przynajmniej w porównaniu z kosztami przewodów.Sensowne jest zapewnienie wystarczającej obciążalności prądowej, aby zapewnić przyszłą infrastrukturę, a następnie użycie wyłączników, aby faktycznie chronić sieć przed dzikimi szczytami, a nie przewodami.
@Harper-ReinstateMonica Tak, to wydaje się trafne.Uważam za interesujące, że w USA wyłączniki są używane do ochrony domu, ale w Japonii wydaje się, że używają ich do ochrony całej sieci.
@RoijansaysreinstateMonica Wyłączniki pełnią również tę funkcję, aby być uczciwym, a wyłączniki odgałęzień są po to, aby chronić te przewody.Tylko wyłącznik serwisowy jest najpierw ogranicznikiem obciążenia, a drugim zabezpieczeniem przewodu.
Dziękuję za świetną odpowiedź.Artykuł jest dobrą lekturą i właściwie obraz wygląda dokładnie (nie ku mojemu zaskoczeniu) jak moje pudełko.
Dzięki za wyjaśnienie z pełną odpowiedzią tutaj!
@J ... Jasne, ale to tylko powstrzymuje jednoczesne uruchamianie suszarki i pieca, a tego typu kolczaste obciążenia będą przeciętnie występować w miastach.Prawdziwym zagrożeniem na poziomie sieci jest każdy, kto ma wyłącznik 30 A, normalnie pobiera 2–10 amperów, a następnie ** każdy klient na raz ** ciągnie 20–25 A.(ponieważ jest słoneczne popołudnie i wszyscy mają klimatyzację).Z tym właśnie mamy do czynienia w Kalifornii, na Florydzie, na północnym wschodzie itd. Stany Zjednoczone postępują odwrotnie, jeśli chodzi o dostarczanie usług.miernik każe im.
@Harper-ReinstateMonica Tak, szczyty są uśredniane, ale jeśli ludzie celowo rozkładają swoje szczytowe obciążenia i unikają tworzenia super-szczytów, może to mieć globalny wpływ - szczególnie gdy zmiany zachowania obejmują optymalizację pory dnia (zmiana społeczna, którą Japonia jestbardzo dobry w organizowaniu).Zachęcanie mniejszych usług do obniżenia stawek skłania ludzi do pomocy przy równoważeniu obciążenia.
Czy powinienem czuć się winny, że w moim mieszkaniu 400 stóp mam obwody 4x 32A?Nie planuję maksymalizować wszystkich 4 jednocześnie ... mieszkanie max to 60A.
@Nelson zapomniałeś wspomnieć gdzie są też 230V zamiast 100V :) ale tak, powinieneś :) Sam mam serwis [email protected]
#2
+15
Michael Karas
2019-12-11 18:30:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Główny bezpiecznik w skrzynce elektrycznej jest umieszczony tam, aby chronić przewody doprowadzające zasilanie do panelu. Rozmiar żył drutu określa jego bezpieczną obciążalność prądową, dzięki czemu nie przegrzewa się i nie zapala się. Z tego powodu nie można po prostu zdecydować się na zmianę rozmiaru tego bezpiecznika bez uwzględnienia rozmiaru drutu zasilającego.

Jeśli te przewody zasilające mają prąd 10 awg, wówczas bezpiecznik 30 A ma odpowiedni rozmiar, aby chronić te przewody.

Więc jak widzisz, jeśli potrzebujesz więcej niż 30A jednoczesnego poboru prądu z panelu, zwiększenie rozmiaru bezpiecznika nie jest pierwszą rzeczą do rozważenia. Oceń rozmiary drutu podajnika i skąd pochodzą. Ten drut może wymagać wymiany, aby uzyskać bezpieczne zasilanie powyżej 30A.

Zaktualizowałem pytanie.Wydaje się, że aktualizacja nie stanowi problemu.
@steros - Wszystko w mojej odpowiedzi nadal obowiązuje.Możesz mieć wystarczająco duże przewody zasilające dla 40A lub nie.Najbezpieczniej jest sprawdzić przed wymianą bezpiecznika.
Przepraszamy, że mogliśmy źle zrozumieć.Można zmienić na 40, 50, 60 ... Więc najwyraźniej przewody są wystarczające.Muszę tylko wiedzieć, czego potrzebuję max.Bo im wyższa, tym większa opłata podstawowa.
@steros - Nigdy nie zakładaj.Najwyraźniej nigdy.Upewnij się w 100% przed zmianą rozmiarów bezpieczników.
Zapewniam cię, że Japończycy to robią ^^
@steros: Zakładam, że Michael Karas próbuje ci wskazać, że 1) naprawdę trudno jest mieć pewność bez dokładnego sprawdzenia przez elektryka całego okablowania i 2) _ a priori_ wydaje się mało prawdopodobne, że Twój dom zostałby wyposażonyz okablowaniem, które może bezpiecznie obsługiwać 40 A, ale tylko bezpiecznik 30 A, ponieważ okablowanie jest drogie, ale bezpieczniki są tanie.Chociaż wydaje mi się, że niedoszacowany bezpiecznik _ może_ mieć sens, jeśli lokalna firma energetyczna oparła swoje ceny (częściowo) na wielkości głównego bezpiecznika.
Popełniasz błąd, oczekując, że jest to w jakikolwiek sposób logiczne: /
@IlmariKaronen Pierwsza zasada dotycząca Japonii mówi, że wszystko, co myślisz, że wiesz, nie ma tam zastosowania w większości przypadków do wszystkiego.W Japonii powszechne jest wyposażenie jednostek w przewody serwisowe dostatecznie duże, aby obsługiwać najwyższe taryfy oferowane przez firmę energetyczną.Wyłącznik jest następnie instalowany nie w celu ochrony przewodów, ale po prostu w celu ograniczenia obciążenia klienta do poziomu usług, za który płaci.To nie jest to, do czego jesteś przyzwyczajony.Większy wyłącznik wiąże się z wyższą opłatą miesięczną.
#3
+7
MonkeyZeus
2019-12-12 19:20:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sedno twojego pytania brzmi: „Jak obliczyć moje najwyższe możliwe zużycie wzmacniacza?”

Wszystko inne w Twoim poście jest nieistotne, ponieważ będziesz mieć dyplomowanego elektryka, który wykona tę pracę.

Jeśli znasz tylko moc produktu, podziel ją przez wolty, a otrzymasz natężenie prądu. Tak więc element o mocy 600 watów, taki jak kuchenka mikrofalowa działająca na 100 woltów, to 6 amperów.

 600 watów / 100 woltów = 6 amperów 

Mała elektronika, taka jak ładowarki do telefonów komórkowych lub routery bezprzewodowe zwykle mają specjalny adapter z numerami, więc przeczytaj te liczby i zrób obliczenia.

Jeśli masz tradycyjną 60-watową żarówkę, to działa ona na 0,6 ampera.

60-watowa żarówka LED zużywa w rzeczywistości tylko 9 watów, więc to jest 0,09 ampera.

Zwróć uwagę, że elementy z silnikiem, takie jak odkurzacz lub klimatyzator będzie miał „początkową wartość ampera”, która może prawie dwukrotnie przewyższać bieżące natężenie prądu, więc jeśli używasz czajnika elektrycznego i klimatyzacji, wstrzymaj odkurzanie, aż czajnik się skończy lub wyłącz jednostkę klimatyzacyjną.

Niektóre urządzenia mogą nie wyświetlać żadnych informacji, takich jak wentylator okienny lub skrzynkowy, ale zwykle działają one przy około 50-100 watów, więc po prostu podziel przez napięcie i pamiętaj, że niski, średni i wysoki pobór mocy będą różne .

Ja Jeśli jesteś naprawdę ciekawy dokładnych liczb i nie chcesz mieszać w obliczaniu woltów, watów i amperów, kup miernik P3 Kill-A-Watt (lub odpowiednik) i przetestuj wszystkie swoje urządzenia.

enter image description here

https://www.amazon.com/P3-P4400-Electricity-Usage-Monitor/dp/B00009MDBU

OP poinformował, że przebywa w Japonii.Więc to jest 100 v. A nie 120v
@ChrisCudmore Dzięki, zaktualizowano.W pytaniu nie podano napięcia: - /
Dziękuję za Twoją odpowiedź.Niestety muszę zaakceptować odpowiedź J. w kategoriach uczciwości, ponieważ tak naprawdę odpowiedział już jako pierwszy w komentarzach i po prostu zmienił ją w prawdziwą odpowiedź.Mam nadzieję na twoje zrozumienie.
@steros Nie ma uczciwości poza odpowiedzią, która jest dla Ciebie * najbardziej użyteczna * - zaakceptuj każdą odpowiedź, którą uznasz za najbardziej pomocną.Nie musi być moje!
@steros Powinieneś zaakceptować dowolną odpowiedź, która najlepiej pomogła Ci rozwiązać problem :-)
#4
+4
Harper - Reinstate Monica
2019-12-12 11:31:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwsze zadanie !!!

Pierwszym zadaniem wyłączników i bezpieczników jest ochrona przewodów i sprzętu w sieci.

Aby powiększyć bezpiecznik / wyłącznik, musisz sprawdzić całe okablowanie i elementy wyposażenia, aby upewnić się, że są wymienione / przeznaczone do tego zastosowania. Na przykład weźmy amerykański panel z wyłącznikiem 100 A zasilającym panel podrzędny, którego szyny są znamionowane na 125 A, zasilane przewodem o rozmiarze 1/0 AWG. Chcesz wyłącznik 125A. To sprawdza się, ponieważ przewód i panel podrzędny mogą sobie z tym poradzić, podobnie jak drut. Jednak nie możesz zrobić wyłącznika 150A, ponieważ podpanel nie może tego obsłużyć.

Dobór rozmiaru głównego, gdy minimalny rozmiar jest cenny

Rozumiem, że w Japonii opłaty są naliczane według stawki ryczałtowej za miesiąc w zależności od rozmiaru głównego bezpiecznika / wyłącznika. Masz motywację, aby określić jak najmniejszy. (szczerze mówiąc, każdy, kto ocenia rozmiar układu słonecznego poza siecią, ma ten sam dylemat.)

Na początek musisz upewnić się, czy twoja usługa jest 1-biegunowa (100 V), czy 2-biegunowa (200 V).

W przypadku usługi 1-biegunowej jest to proste; po prostu wykonaj poniższe ogólne obliczenia. Jednak w przypadku usługi 2-biegunowej jest to bardziej skomplikowane. Musisz ustalić, na którym biegunie znajduje się obwód, i wykonać poniższe obliczenia niezależnie, dla każdego bieguna . Obciążenia 200 V liczą się na obu biegunach jednocześnie .

Tak więc na biegun:

Musisz ustalić, które obwody są na tym biegunie (raczej łatwe w przypadku usługi 1-biegunowej), a następnie określić, które urządzenia są w tym obwodzie. Następnie spisujesz wszystkie urządzenia w obwodzie i obliczasz praktyczną obciążalność każdego z nich.

A teraz najtrudniejsza część: pogrupuj wszystkie obwody według bieguna, na którym się znajdują. Teraz uwzględnij urządzenia, których nie spodziewasz się używać * jednocześnie ** z wyjątkiem (trudna część) zrób to w poprzek cały biegun, a nie na obwód . Załóżmy, że masz przypadek, w którym obwód 3 ma pralkę 13A. Nigdy nie używasz go w tym samym czasie, co 10-amperowa lampa łazienkowa w obwodzie 5. Więc skreślasz mniejsze obciążenie i rozważasz tylko obciążenie 13A - nawet jeśli nie są w tym samym obwodzie, są na tym samym Polak.

Amperów uzyskuje się albo z wartości amperów na tabliczce znamionowej urządzenia, albo z wartości „watów” lub „VA” podzielonej przez napięcie - zazwyczaj napięcie wynosi 100 V. Jednak czasami oceny urządzeń nie odzwierciedlają rzeczywistego losowania - weź komputer stacjonarny. Może mieć zasilacz 850 watów z tabliczką znamionową 12 amperów. Jednak w rzeczywistym użyciu może pobierać tylko 3 amperów. Możesz to zmierzyć za pomocą urządzenia takiego jak „Kill-a-Wat”, pokazanego w innej odpowiedzi.

Właściwie zalecam przejście do opisu obwodów, abyś mógł zaznaczyć, na którym wyłączniku / gniazdku znajduje się obciążenie. Powiedzmy, na przykład, skoro tyczki są tu tak ważne, tory na biegunie 1 mogą zostać nazwane Thor Hulk Ironman Hawkeye Cap itd. A biegun 2 nazywa się Ariel Belle Cinderella Jasmine Mulan itd. Następnie wyłącz każdy obwód i zobacz, które gniazdka poszły martwe i nazwij te wszystkie „Thor” itp. ...

Równoważenie usługi 2-biegunowej

Teraz możesz odkryć, że obciążenie tyczki jest nierówne - możesz znaleźć Maksymalne jednoczesne użycie na biegunie 1 wynosi 45 amperów, a na biegunie 2 tylko 13 amperów. Lub możesz odkryć, że pralka i lampa łazienkowa są na przeciwnych biegunach, więc nie możesz odrzucić lampy grzewczej. Poprawiłoby to równowagę, gdybyś mógł przenosić rzeczy z jednego bieguna na drugi .

W takim przypadku Ty (lub Twój wykonawca) możecie to zrobić. Można to jednak zrobić tylko na zasadzie na obwód , a nie na poziomie na urządzenie . Stąd dbanie o numery / nazwy obwodów.

Przepraszamy, już mamy tę odpowiedź i jest ona już nieistotna.Nic nie sprawdzę, firma to zrobi.Mam problem, aby powiedzieć im jaki poziom bezpiecznika / wyłącznika chcę.
Widziałem coś podobnego do tego, co @J ... opisuje [we Francji] (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Circuit_breaker_France.jpg).Uważam, że za drzwiami zabezpieczającymi przed manipulacją jest jakaś tarcza, którą EDF może ustawić na wyższą wartość, jeśli zdecydujesz się ulepszyć umowę (i zapłacić więcej).Jeśli dobrze pamiętam, istnieje oddzielny panel z innym głównym wyłącznikiem i oddzielnymi wyłącznikami automatycznymi, które Ty lub Twój elektryk dopasujesz do swojego okablowania.
@J ... Wybrałem to z badań Google dotyczących japońskich paneli.Na przykład jedno łącze mówiło, że jeśli masz usługę 100 V, prawdopodobnie masz 40-70 A, a jeśli masz usługę 200 V, prawdopodobnie 30 A.Ponadto, twój przedstawiony panel wygląda na 2-biegunowy, a główny i RCD są strasznie duże jak na 1-biegunowe ...
@Harper-ReinstateMonica Przedstawiony panel to w rzeczywistości jednofazowy 3-przewodowy (単 3 na wyłączniku), ale 2-przewodowe przerywacze (単 2) są prawie tego samego rozmiaru (https: //ja.wikipedia.org / wiki /% E3% 82% A2% E3% 83% B3% E3% 83% 9A% E3% 82% A2% E3% 83% 96% E3% 83% AC% E3% 83% BC% E3% 82% AB% E3% 83% BC).W porządku - nie wiemy, co jest w pudełku OP, więc dwa bieguny są możliwe.
-1
@steros Zwróć również uwagę na swój zielony wyłącznik, aby określić, czy jest to właśnie to, co Harper nazywa tutaj „jednobiegunowym” (w Japonii „pojedyncza dwójka” 単 2), czy też jest to usługa dwubiegunowa („pojedyncza trójka” 単 3).Sposób, w jaki obliczasz swoją pojemność i ładunki, będzie inny, jak wyjaśnia Harper powyżej.Usługa „pojedyncza trójka” (単 3) 30 A może zapewnić 6000 W, podobnie jak usługa „pojedyncza trójka” (2) 60 A, ale musisz uważać, aby żadna pojedyncza noga nie pobierała więcej niż 30 A.
#5
+1
Michel Keijzers
2019-12-11 17:52:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem profesjonalnym technikiem (tylko hobbystą), jednak dwie rzeczy, które należy wziąć pod uwagę:

 • Podczas włączania silnika chwilowo zużywa (znacznie) więcej mocy ( obecny skok, myślę, że to się nazywa). Musisz więc wziąć to pod uwagę. Zobacz uwagi poniżej, aby uzyskać więcej informacji:
  • isherwood: większość wyłączników i niektóre bezpieczniki pozwalają na chwilowe przetężenie, aby zapobiec niepożądanym wyzwoleniom
  • Brak iskier Proszę: bezpiecznik zwłoczny lub standardowy (odwrotny) wyłącznik automatyczny utrzyma 200% przez 2 minuty
 • Jednakże, jeśli byłbyś w stanie obliczyć lub zmierzyć wszystkie skoki prądu wszystkich urządzeń, prawdopodobnie przekroczysz cel obliczenia bezpiecznika .
 • Myślę też, że nie tylko sumowanie wszystkich prądów, ale także przepisy bezpieczeństwa w Twoim kraju decydują o maksymalnej mocy, a instalacja elektryczna i okablowanie w Twoim domu są w stanie wytrzymać ten prąd.
@NoSparksPlease To nie wydaje mi się takie bezpieczne;chyba że, oczywiście, wyzwala się natychmiast po przekroczeniu tych 200% (co prawdopodobnie wystarczy na zwarcie).dzięki .. nie wiedziałem tego;Dodałem Twój komentarz (wraz z napisami) do odpowiedzi.
W przypadku bezpieczników, strona 2, akapit drugi http://www.cooperindustries.com/content/dam/public/bussmann/Electrical/Resources/technical-literature/bus-ele-an-3002-spd-selective-coord.pdf
@MichelKeijzers To nie jest przypadek 200% = 2 minuty, 201% = 2 milisekundy.Zamiast tego wyłącznik wyłącza się szybciej, im bardziej przekracza wartość znamionową, aktualny prąd.Zauważ, że wyłączniki służą głównie do zapobiegania pożarom, a kilka dziesiątek amperów prawdopodobnie nie podpali niczego tak szybko.
Przepraszamy, ale to nie wydaje się odpowiadać na pytanie.Strona obciążenia bezpiecznika nie ma znaczenia, ponieważ nie to chroni bezpiecznik.OP musi zdecydować, jakie natężenie prądu chce obsługiwać, zaktualizować odpowiednie przewody, a potem prawie przez przypadek mogą teraz dotknąć tego bezpiecznika.
Moja uwaga dotycząca "opóźnienia czasowego" i połączenia z bezpiecznikami magistrali polegała na wskazaniu, że kolce są wbudowane w bezpieczniki.
@MartinBonnersupportsMonica Tak, teraz wiem, co masz na myśli, dzięki za dodanie
#6
  0
jpa
2019-12-13 12:57:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wcześniejsze obliczenie maksymalnego obciążenia będzie trudne, ponieważ w dużej mierze zależy od wzorców użytkowania. Jak zauważono w innych odpowiedziach, możesz zmniejszyć maksymalne obciążenie, unikając używania kilku urządzeń o dużej mocy na raz.

Moim zdaniem najbardziej praktycznym podejściem jest rozpoczęcie od planu najniższej stawki. Następnie zobacz, jak często wyskakujesz z głównego wyłącznika. Jeśli tak się nie stanie, plan jest wystarczający. Jeśli zdarza się to rzadko, możesz po prostu rozważyć unikanie tych kombinacji urządzeń.

Jeśli wyłącznik wyskakuje tak często, że jest uciążliwy, będziesz potrzebować wyższego planu taryfowego. Następnie np. jeśli włączyłeś pralkę i spowodowało to zadziałanie bezpiecznika, a chciałbyś również włączyć suszarkę do ubrań i rozpocząć odkurzanie, możesz zsumować obciążenie tych urządzeń i zsumować je z aktualną wartością znamionową przerywacza. To powinno dać dość dobre oszacowanie wymaganej szybkości, bez konieczności oddzielnego obliczania obciążenia każdego pojedynczego urządzenia o małym obciążeniu.

TEPCO zezwala na wymianę wyłącznika tylko raz w roku.Jeśli OP pomyli się, utknie z małą usługą przez cały rok, zanim będzie mógł ponownie dokonać aktualizacji.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...