Pytanie:
Jaki rodzaj materiału ściennego należy zastosować w wilgotnych miejscach w łazience?
tnorthcutt
2010-08-23 20:22:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamieniam jednoczęściową wannę z włókna szklanego na dwuczęściową (wanna + ramka). W tej chwili w łazience jest tylko płyta gipsowo-kartonowa, bez specjalnego materiału. Czy powinienem wymienić płytę gipsowo-kartonową na greenboard, czy na materiał z płyty cementowej (np. Durock)? Ile nóżek sąsiaduje z, ale należy je wymienić na jeden z tych dwóch materiałów? Czy powinienem również zastąpić materiał za toaletką jednym z tych dwóch?

Zobacz także: http://diy.stackexchange.com/questions/521/what-is-the-practical-difference-between-cement-board-and-greenboard
Trzy odpowiedzi:
#1
+5
kkeilman
2010-08-24 05:01:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tablica zielona (lub jakakolwiek płyta gipsowo-kartonowa pokryta papierem) jest niedopuszczalnym podłożem do wszelkich zastosowań na mokro (kabiny prysznicowe lub wannowe). Niezależnie od powierzchni kabiny wanny (płytki, włókno szklane itp.), Dostaniesz trochę wilgoci przez wkładkę prysznicową, co w końcu spowoduje większe problemy.

Musisz zainstalować Hardibacker lub Durock (lub dowolną płytę cementową) jako podłoże do Twojej wanny / kabiny prysznicowej. W rzeczywistości w wielu gminach wymaga tego prawo budowlane. Musi być zainstalowany tylko w obszarze wanny / prysznica, ale nie ma potrzeby przedłużania go dalej.

Resztę łazienki można jednak wykonać w zielonej tablicy (i to nie jest zły pomysł ).

#2
+4
ChrisF
2010-08-23 22:12:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O ile możesz upewnić się, że powierzchnia jest uszczelniona wodoodporną warstwą, nie musisz wprowadzać żadnych specjalnych modyfikacji. Najważniejszą rzeczą, którą musisz upewnić się, jest to, że nie ma możliwości przedostania się wody na niezabezpieczone ściany lub podłogi.

W Wielkiej Brytanii wanny są montowane w pomieszczeniach, które mają zwykły tynk, a ściany wyłożone kafelkami, aby zapewnić wodoodporność. .

Jeśli musisz wymienić którąkolwiek z istniejących płyt kartonowo-gipsowych, warto wybrać specjalny panel wodoodporny (np. Aquapanel), ale są one droższe.

#3
+4
auujay
2010-08-23 22:45:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pobliżu prysznica / wanny użyłbym płyty cementowej, ponieważ pleśń na niej nie będzie rosła. Jeśli martwisz się o inne obszary łazienki, możesz użyć „zielonej” deski, chociaż kosztuje trochę więcej niż zwykła płyta gipsowo-kartonowa.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...