Pytanie:
Jak mogę poprawić zapach zlewu?
Sam Harwell
2010-08-07 19:47:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój zlew ma tendencję do brzydkiego zapachu. Parę razy polałem do niej miksturę sody oczyszczonej & z soku z cytryny, która jednak ogranicza zapach tylko na kilka dni. Jakie są długoterminowe rozwiązania tego problemu?

Zapach nie przejmuje kuchni, ale jest naprawdę uciążliwy dla kogoś, kto próbuje zmywać naczynia.

To może być blokada. Czy odpływa w porządku?
Mój przyjaciel miał ten sam problem. Wezwał hydraulika, który powiedział, że to prawdopodobnie zakręt U-Bend. Nie wiem, czy miał rację, czy nie.
Drenuje dobrze.
Pięć odpowiedzi:
#1
+16
Rod Fitzsimmons Frey
2010-08-07 21:11:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy pachnie gazem kanalizacyjnym?

Jeśli tak, syfon jest prawdopodobnie nieprawidłowo zainstalowany lub, co bardziej prawdopodobne, odpływ sąsiedniego zlewu lub zmywarki nie jest odpowiednio wentylowany.

„Odpowietrznik” to część rury spustowej, która wpuszcza powietrze do rury i zastępuje wodę spływającą w dół. Jeśli nie ma łatwego sposobu na zassanie powietrza do rury (zwykle odpowietrznik po prostu idzie w górę na dach i zasysa powietrze z zewnątrz), można również zassać wodę z innych pobliskich syfonów. Bez wody w syfonie gaz kanalizacyjny może swobodnie wypływać do odpływu i sprawić, że chcesz się przenieść do mieszkania.

Aby sprawdzić problem, włącz zmywarkę lub poczekaj, aż pojawi się smród. Następnie wejdź pod zlew (z wiadrem!) I zdejmij pułapkę na pachnący zlew. Zwykle można to zrobić bez narzędzi, ponieważ zwykle jest to gwintowana rura z tworzywa sztucznego. Sprawdź, czy pułapka jest pełna.

Jeśli jest pełna, to cała ta rada jest dyskusyjna: posłuchaj innego komentatora.

Jeśli nie jest pełna, najlepszą rzeczą do zrobienia jest prawidłowo zamocować odpływ. Jeśli jest to zbyt trudne lub zbyt drogie, możesz zainstalować „zawór oszusta” tuż przed pułapką. Oficjalnie nazywa się je „zaworami napowietrzającymi”, ale nikt nie będzie wiedział, co masz na myśli, jeśli to powiesz. :) Są to jednokierunkowe zawory powietrzne, które ułatwiają niewłaściwie wentylowanemu drenażowi zasysanie powietrza przez NICH zamiast wysysania wody z pułapki. Są często używane w zlewozmywakach wyspowych, w których nie można uzyskać odpowiedniego odpowietrzenia.
alt text
(źródło: homerepairforum.com)

+1 Sprawdzę to, a jeśli to się nie powiedzie, skorzystam z odpowiedzi Tima Posta, aby sprawdzić, czy to załatwi sprawę. Dzięki! :)
#2
+5
Tim Post
2010-08-07 21:06:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam kombinacji:

  • Sól
  • Ocet
  • Gorąca woda
  • Mydło do naczyń

Z biegiem czasu dreny zaczynają cuchnąć. Może nic nie blokuje odpływu, tylko kilkumiesięczne pozostałości tłuszczu i resztki resztek, które mają tendencję do spływania do kanalizacji.

Wymieszaj około 1/2 galona tego razem z następującymi ilości:

  • 1 szklanka octu
  • 1/2 szklanki soli kuchennej (nie gruboziarnistej !!)
  • Wystarczająco dużo mydła, aby było „mdłe”

Wylej go do odpływu i pozostaw w syfonie na 10-15 minut, a następnie spłucz gorącą wodą.

Robię to mniej więcej raz / miesiąc i raczej dobrze utrzymuje zapach.

#3
+3
Paused until further notice.
2010-08-08 02:05:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Płynny enzymatyczny środek do czyszczenia rur usunie pozostałości, które prawdopodobnie powodują nieprzyjemny zapach.

#4
+3
Ether
2010-08-08 22:15:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pół cytryny zmielone w garbeuratorze działa cuda w przypadku śmierdzących zlewów kuchennych.

#5
  0
Jerry_Contrary
2019-02-24 21:27:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie na dnie Twojej pułapki P znajduje się duże nagromadzenie odpadów organicznych. Musisz użyć środka do konserwacji odpływu. Używam musujących tabletek Plink . Został wymyślony przez hydraulika.

enter image description hereTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...