Pytanie:
Jaka jest zalecana technika renowacji podłóg drewnianych?
Paulo
2010-08-10 06:17:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam w domu stare drewniane podłogi, które chciałbym samodzielnie naprawić. Nie przeszkadza mi wiele rodzajów pracy ręcznej, ale chciałbym poznać preferowaną metodę ich odnawiania bez uszkodzenia ścian lub listew przypodłogowych.

Cztery odpowiedzi:
#1
+5
cori
2010-08-10 10:22:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pasowe szlifierki do podłóg były obecne lata temu, ale ostatnio najlepszym rozwiązaniem jest szlifierka mimośrodowa, taka jak szlifierka Varathane ezV. Varathane ezV sander
(źródło: rustoleum.com)

Szlifierki mimośrodowe nie mają prawie ryzyko rowkowania, które robią szlifierki taśmowe, a te mają również wbudowaną próżnię, która zbiera dużą część kurzu, w przeciwieństwie do szlifierek z mojego dzieciństwa.

Szlifowałem obie podłogi mojego domu korzystającego z tego systemu; każde piętro trwało około 3 dni weekendu od początku do końca przy użyciu procesu podobnego do tego. Zauważyłem, że muszę użyć ręcznej szlifierki taśmowej do krawędzi, a ponieważ nasze podłogi to nie wszystko, nawet użyliśmy jej, aby uzyskać istniejące wykończenie również z niektórych głębszych miejsc w podłodze. Jeśli wyciągniesz listwę i zachowasz ostrożność, powinieneś być w stanie dotrzeć bezpośrednio do krawędzi bez konieczności robienia czegoś więcej niż poprawiania farby na wykończeniu.

Właśnie użyliśmy poliuretanu na bazie wody i byliśmy całkiem zadowoleni z wyników, ale absolutnie warto odłożyć jak najwięcej płaszczy - skończyło się na tym 4.

-1 więcej niż 3 warstwy jest gorsze, a nie lepsze! [Ref 1] (http://www.naturalhandyman.com/iip/inffloor/infrefinpoly.html), [Ref 2] (http://www.woodflooringguy.com/2006/01/09/229/), [ Ref 3] (http://www.brownstoner.com/forum-archive/2010/12/how-many-coats/)
#2
+2
aphoria
2010-08-10 06:31:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wynajmij szlifierkę bębnową, ale najpierw ćwicz na uboczu! Możesz łatwo szlifować rowki w podłodze.

Szlifierką bębnową powinieneś być w stanie dostać się na odległość kilku cali od listew przypodłogowych, wtedy będziesz musiał użyć jakiejś ręcznej szlifierki.

Robią mniejsze szlifierki do podłóg, które są przeznaczone do szlifowania w pobliżu ścian. Jest większy niż typowe narzędzia ręczne. Nie jestem pewien, jak nazywa się ta klasa szlifierki, ale znalazłem jednego producenta, więc możesz zobaczyć zdjęcie i sprawdzić lokalną wypożyczalnię narzędzi: http://www.werkmaster.com/
@Joe Masz rację. Przez „szlifierkę ręczną” nie miałem na myśli narzędzi ręcznych, ale jakiś rodzaj ręcznej szlifierki mechanicznej.
Szlifierka bębnowa jest do zrobienia, orbital trwa wieczność!
#3
+2
SchwartzE
2010-08-14 01:41:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypożyczyłem szlifierkę Varathane, jak wspomniano w innym poście od Lowes. Kupiłem również wykończenie na bazie wody i tarcze szlifierskie. Była instrukcja obsługi szlifierki, która przeprowadziła cię przez ten proces. Do szlifowania narożników użyłem ręcznej szlifierki oscylacyjnej. Cały proces kosztował około 150 $ i trwał dwa dni. Pierwszego dnia zeszlifowałem do gołego drewna, wyczyściłem i nałożyłem jedną warstwę lakieru. Następnego dnia nakładam kolejne 4 warstwy, delikatnie szlifując przed ostatnią.

#4
  0
keshlam
2015-12-30 10:23:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do użytku amatorskiego sugerowałbym rozważenie jednej ze szlifierek podłogowych, która używa czterech 6-calowych krążków mimośrodowych zamiast jednej dużej. Wynajem jest nieco droższy, ale są prawie odporne na idiotę. w porównaniu ze starymi wersjami szlifierki taśmowej, chociaż widziałem, że początkujący też odnoszą sukcesy.)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...