Pytanie:
Jaki jest najszybszy sposób na usunięcie farby z kawałka zainstalowanej listwy / listwy?
jlpp
2010-08-24 18:13:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Załóżmy, że masz szczegółowe listwy wokół kilku drzwi wewnętrznych i chcesz usunąć farbę przy jak najmniejszym nakładzie pracy (pod względem czasu)? Jak byś się do tego zabrał? Opalarka, chemikalia, zdejmowanie wykończenia i ponowna instalacja itp. To wszystkie opcje.

Trzy odpowiedzi:
#1
+4
ChrisF
2010-08-24 18:40:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najkrótszą trasą czasową byłaby z pewnością trasa „usuń przycięcie i zastąp nową”.

Jednak byłoby to zależne od możliwości znalezienia odpowiedniego zamiennika.

Opalarka jest dość szybka, ale należy uważać na a) chemikalia uwalniane podczas podgrzewania farby ib) nie przypalać drewna. Opalarki nie powinny być używane, jeśli masz farbę na bazie ołowiu.

Chemikalia będą przydatne, gdy masz delikatne / skomplikowane wypraski, ale prawdopodobnie zajmie to najwięcej czasu, ponieważ możesz potrzebować kilku aplikacji, jeśli masz dużo warstw farby.

Na pewno będziesz musiał przeszlifować listwy, jeśli używasz opalarki, być może będziesz musiał, jeśli używasz chemikaliów. Może to być niewykonalne w przypadku delikatnych / skomplikowanych listew.

Nie rozumiem, jak opalarka jest szybsza od chemikaliów - moje doświadczenie z opalarkami jest takie, że nadają się one do płaskich powierzchni, ale zaczynają mieć problemy, gdy masz jakąkolwiek ulgę, ponieważ musisz zeskrobać rzeczy i może mieć różną grubość farby w różnych obszarach, co powoduje problemy. (ale może robiłem to źle)
@Joe - to tylko moje doświadczenie, ale przy chemikaliach, które ludzie mogą kupić, trzeba je pomalować, zostawić na chwilę, a następnie zdjąć, a następnie powtórzyć, jeśli masz dużo warstw. Tak, opalarki są łatwe na płaskich powierzchniach, ale mogę dość łatwo dostać się do dolin listew - wystarczy użyć rogu skrobaka lub śrubokręta.
#2
+1
Niall C.
2010-08-24 20:20:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Namówienie do tego kogoś innego jest zawsze najmniej pracochłonne: jeśli masz w pobliżu firmę zajmującą się usuwaniem lakieru, poproś o zrobienie tego. Będą mieli dostęp do silniejszych chemikaliów niż ty, a także będą mieć fizyczną konfigurację do usuwania oparów i toksycznych odpadów. Usługa, z której skorzystałem, zanurza kawałki w kąpieli z rozgrzanym rozpuszczalnikiem, który rozpuszcza farbę: bez skrobania, więc nie ma możliwości uszkodzenia jakichkolwiek skomplikowanych szczegółów.

Drzwi zrobiłem jakiś czas temu; IIRC, ładują według powierzchni obrabianego elementu i za te drzwi (80 "Hx30" Sx1,5 "D) kosztowało około 100 USD. Kiedy je odzyskałem, musiałem tylko lekko przeszlifować, aby odzyskać powierzchnię do stanu po frezowaniu.

Tak, powinieneś to rozważyć, ale słowo ostrzeżenia - jeśli drzwi są mocno zanurzone, mogą się wykręcić i wypaczyć, dając Ci drzwi, które już nie pasują do ramy.
#3
+1
Scribblemacher
2012-11-24 22:54:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To naprawdę zależy od wieku i rodzaju farby, liczby warstw i stopnia skomplikowania drewna. Testowałbym jedną lub wszystkie metody na małym obszarze, aby zobaczyć, która działa najlepiej.

Zdecydowanie, zdjęcie drewna ze ściany, rozebranie i odłożenie jest szybsze i bezpieczniejsze. Znacznie łatwiej jest go złomować, gdy nie jest przymocowany do ściany. Wtedy użycie chemikaliów jest o wiele łatwiejsze.

Ciepło działa bardzo dobrze, ale należy bardzo uważać, aby przetestować je podczas podróży i nie spalić. Gdy tylko zacznie bąbelkować, wyrzuć go. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ciepło nie było przydatne, gdy na starej farbie nałożono nową farbę lateksową; po prostu sprawiał, że górna warstwa była lepka i trudniejsza do zdjęcia. Zwykle przed użyciem ciepła staram się jak najwięcej wyrzucić. Farba lateksowa czasami odchodzi w ładne, długie paski. Używałem już ciepła na farbie ołowiowej, ale nosiłem maskę respiratora i dobrą wentylację w pomieszczeniu. Jeśli zdejmiesz stolarkę, jest to mniejszy problem, ponieważ możesz to zrobić w garażu lub w czymś podobnym.

Opalarka i ostry trójkątny skrobak działają bardzo dobrze w starym młynie i rogi. Możesz również kupić kwarcowe grzejniki, które mogą ogrzać dużą część wykończenia naraz i są bardzo skuteczne (ale drogie).

Dobry ostry szpachla dobrze sprawdza się na farbach lateksowych i płaskich powierzchniach. Na pchlim targu można kupić dobre, tanie skrobaki wszelkich kształtów i zaostrzyć je do tabaki. Często wyzwaniem jest uderzanie farby pod odpowiednim kątem, więc wypróbuj różne skrobaki, jeśli okaże się, że to, co robisz, nie działa.

Jeśli używasz chemikaliów, szczotki druciane działają naprawdę dobrze. Sąsiad powiedział mi, że aceton działa dobrze przy usuwaniu nadmiaru szlamu, który utknął w stolarce, ale jeszcze tego nie próbowałem. Staram się unikać chemikaliów, ponieważ zawsze spędzam więcej czasu na usuwaniu szlamu niż po prostu złomowaniem farby!

Powodzenia. Renowacja drewna jest bardzo uciążliwa i nie ma na to „łatwego” sposobu. Jednak wyniki mogą być warte bólu!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...