Pytanie:
W mojej piwnicy jest woda, a zewnętrzna pompa ściekowa uległa awarii. Co ja robię źle?
Eric Palakovich Carr
2010-08-13 01:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój dom ma problemy z wodą w piwnicy. Oto jak wygląda wejście do mojej piwnicy. Kiedy mam naprawdę ulewę, woda podnosi się i zaczyna wnikać pod drzwiami. Biorąc pod uwagę godzinę, mam prawdziwy bałagan na rękach (jak dzisiaj)

Mam pompę ściekową podłączoną pod czarną pokrywą na zdjęciu. To prosta automatyczna pompka, którą kupiłem w domowej zajezdni. Znajduje się w 5-litrowym wiadrze z wywierconymi otworami i żwirem na dnie. To wiadro znajduje się w dole wypełnionym żwirem. Oto, jak wygląda po podniesieniu pokrywy

Do pompy podłączony jest wąż ogrodowy. Wąż biegnie następnie przez rury PCV i na podwórko. Kabel zasilający biegnie do domu. Obecnie jest podłączony do przewodu zasilającego, ale planuję dodać gniazdko obok drzwi, do którego będzie podłączony. Oto zdjęcie..

To moja konfiguracja, która działa wystarczająco dobrze przy regularnych opadach deszczu. Ale oto dwie sytuacje, w których moja konfiguracja kończy się niepowodzeniem:

  1. Poziom ostrzegawczy przed powodzią błyskawiczną.
  2. Przerwa w zasilaniu.

Więc oto moje pytania:

  1. Co robię źle?
  2. Co mam zrobić, aby wszystko naprawić?
Czy zalewa tylko deszcz padający bezpośrednio na niego? A może okolica wpada do niego? Jeśli tak, czy możesz przekierować spływającą do niego wodę?
Cztery odpowiedzi:
#1
+7
Joe
2010-08-13 07:20:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku przerw w dostawie prądu istnieją zasadniczo dwie opcje -

  1. UPS lub inna bateria zapasowa do pompy ściekowej. (co pomaga tylko tak długo, jak długo wyczerpie się baterie)
  2. pompa miski olejowej zasilanej wodą

Co do problemów z gwałtownymi powodziami - - możesz albo zmienić obszar, aby zmienić obszar zlewni, który spływa w kierunku drzwi, i ewentualnie dodać chudy dach, aby zmniejszyć ilość deszczu w tym obszarze, lub zwiększyć rozmiar pompy, aby poradzić sobie z zwiększony przepływ.

Studzienka zasilana wodą może również pomóc w przypadku gwałtownych powodzi, ponieważ będziesz mieć zarówno zwykłą pompę, jak i pompę rezerwową, o ile będzie nadal włączone zasilanie (i poprowadzisz je oddzielnie, więc nie współużytkują trasy odpływu).

Ta napędzana wodą pompa miski olejowej wygląda całkiem fajnie.
pompy wodne są niesamowite, chyba że masz dobrze wodę. Po wyłączeniu zasilania studnia nie będzie działać i nie będziesz mieć stałego dopływu wody do napędzania rezerwy.
@mohlsen: doskonała uwaga, nie rozważałem takiej możliwości; działają tylko w przypadku wody miejskiej (lub być może jeśli używasz systemu zbiorników magazynowych, ale opróżniłby się tak szybko, że prawdopodobnie nie jest tego wart)
#2
+6
Eric Petroelje
2010-08-13 03:01:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że woda może spływać po Twojej kratce do drzwi. Jeśli chodnik jest nachylony w kierunku kratki po obu stronach, prawdopodobnie pomogłoby to, gdy deszcz jest lekki, ale gdy jest ciężki, będzie go otaczał.

Zainstalowałbym kratkę, która biegnie w poprzek całą szerokość chodnika. Pod rusztem miałbym wykop o głębokości około stopy z około 6 "żwirem. W środku wykopu wykopałbym kolejny otwór o głębokości 24" lub więcej i umieściłbym tam twoje wiadro z pompą ściekową.

Pomocne byłoby również przesunięcie rowu bliżej drzwi lub nachylenie chodnika, tak aby kilka stóp od odpływu do drzwi opadało w kierunku odpływu. Jeśli go przesuniesz, powinien przynajmniej znajdować się w „linii kroplówki” od wigilii / nawisu domu.

Inną opcją, jeśli to możliwe (trudno to stwierdzić na zdjęciu), byłoby zakrycie chodnik.

#3
+5
mohlsen
2010-08-13 17:33:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz innych uwag problem może powodować wąż ogrodowy. Może nie pozwolić na wystarczający przepływ wody, aby opuścić basen wystarczająco szybko. Mamy 1,5-calowy pcv opuszczający pompę ściekową, a ta rura jest odprowadzana na podwórko. Czy możesz użyć PVC, o którym powiedziałeś, że idziesz na podwórko, zamiast mieć wąż w PVC?

#4
+1
nstenz
2010-08-22 22:52:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście pompa nie nadąża za ilością wlewanej wody.

Jak powiedział Mohlsen, wąż odpływowy jest zdecydowanie za mały. Nigdy nie widziałem < o średnicy 1,5 cala. Musi być dużo większy niż jest. Jeśli to nie rozwiąże problemu, prawdopodobnie będziesz musiał wymienić pompę na większą.

Jeśli masz częste przerwy w dostawie prądu podczas deszczu, potrzebujesz pompy ściekowej z podtrzymaniem bateryjnym. Nie UPS - te nie są zaprojektowane do obsługi obciążeń silnika. Potrzebujesz pompy combo z pompą dodatkową z akumulatorem / ładowarką combo. Jedynym problemem jest to, gdzie zlokalizować baterię, ponieważ pompa znajduje się na zewnątrz. Zwykle skrzynka baterii & elektronika jest montowana na ścianie nad pompą, gdy jest ona zainstalowana w piwnicy. Wiadro o pojemności 5 galonów może nie przeciąć jej w celu dopasowania obu pomp tam - być może będziesz musiał ulepszyć do odpowiedniej studzienki ściekowej (co i tak powinieneś zrobić).

Ponadto upewnij się, że zrzut jest na tyle daleko, aby woda nie mogła tam spłynąć.

Czy mógłbyś polecić dobrą pompę ściekową i rezerwową pompę ściekową zasilaną bateryjnie?
Nie mam z nimi doświadczenia - chociaż niedługo sam kupię. Myślę, że powinniśmy poszukać informacji.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...