Pytanie:
Lodówka nie chłodzi, jeśli w domu jest ciepło
Stephanie
2020-04-30 14:34:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy na zewnątrz jest zimno (jak w zimie), a temperatura w moim domu wynosi około 65 °, moja lodówka działa dobrze. Ale kiedy nadejdzie wiosna / lato (tak jak teraz) i wpadniemy w cieplejsze dni, a temperatura w moim domu osiągnie 72 ° lub więcej, moja lodówka nie będzie chłodzić. Zamrażarka unosi się wokół 40 °, a lodówka ma 60 ° (Byłoby wspaniale utrzymywać mój dom w 65 ° lub niżej przez cały czas lol, ale nie mam centralnego klimatyzacji ani pieniędzy, aby to zrobić) Wszelkie pomysły na temat tego, jaki może być problem ?

Ile lat ma Twoja lodówka?Czy masz to ustawione na najniższym i najzimniejszym poziomie?
Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dokładne odkurzenie pod i za urządzeniem, aby usunąć jak najwięcej kurzu i kłaczków.
W zależności od konstrukcji może być konieczne „rozmrożenie” jednostki.Nawet jednostki „bez szronu” czasami potrzebują tego przy wilgotnej pogodzie.
Jaka lodówka, gdzie mieszkasz i ile masz centymetrów prześwitu na górze i po bokach?
zaizoluj go dużo większą wyściółką.zobacz wskazówki dotyczące izolacji lodówki.Jeśli to nie zadziała, kup nową lodówkę.
Cztery odpowiedzi:
#1
+22
GdD
2020-04-30 15:06:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lodówki są chłodzone za pomocą pompy ciepła, na której działają wszystkie klimatyzatory. Zasadniczo czynnik chłodniczy jest pompowany przez zimną stronę i pochłania ciepło, a następnie ciepło jest wypromieniowywane do domu. Im cieplejsze jest powietrze w Twoim domu, tym trudniej systemowi chłodzenia lodówki wypromieniowywać ciepło. Lodówka, która działa poprawnie, nie będzie miała z tym problemu, po prostu wymaga trochę więcej energii, ale twoja lodówka ma problem.

Nie mogę powiedzieć na pewno, co jest nie tak z twoją lodówką, ale może to być kilka rzeczy:

  1. Zabrudzony grzejnik: z czasem grzejnik z tyłu lodówka może zostać pokryta kurzem i brudem, co zmniejsza jej wydajność. Jeśli jest wystarczająco źle, lodówka nie będzie działać. Jest to łatwe do rozwiązania, odciągasz lodówkę od ściany i odkurzasz grzejnik. Jeśli tłuszcz przylgnął, wyczyść go szczoteczką i / lub środkiem czyszczącym, ale nie używaj żadnych materiałów ściernych ani elektronarzędzi. Upewnij się, że wszystkie kratki są wolne od kurzu i nie są zablokowane, aby elementy wewnętrzne również mogły się ochłodzić. Po ponownym włożeniu upewnij się, że zostawisz wystarczająco dużo miejsca na krążenie powietrza wokół chłodnicy.
  2. Niski poziom czynnika chłodniczego: z czasem czynnik chłodniczy z lodówki może wyciekać i wymagać uzupełnienia. Może również wystąpić powolny wyciek. Oczywiście masz jakiś czynnik chłodniczy lub w ogóle by się nie ochłodził. Konieczne byłoby zatrudnienie specjalisty w celu uzupełnienia czynnika chłodniczego, który również przeprowadzi kontrolę ciśnienia pod kątem wycieków
  3. Problem mechaniczny: są sprężarki i pompy, które przemieszczają czynnik chłodniczy w układzie, jeśli problemy mogą nie nadążyć za popytem. Potrzebowałbyś specjalisty, który zdiagnozuje i naprawi te problemy.

Więc wyciągnij lodówkę i dokładnie wyczyść jej tył, a następnie upewnij się, że ma dobry przepływ powietrza i zobacz, jak to działa. Jeśli to nie rozwiąże problemu, będziesz musiał kogoś wciągnąć.

Oprócz tej doskonałej rady - może się zdarzyć, że po prostu nie zapewni on wystarczającego przepływu powietrza do chłodnicy z tyłu.Jeśli jest pod blatem, naprawdę powinien znajdować się otwór wentylacyjny z tyłu, aby umożliwić cyrkulację powietrza, chyba że między górną częścią urządzenia a blatem jest duża szczelina.
Miejmy nadzieję, że cewki skraplacza są dostępne.Niestety, wiele lodówek (takich jak nasza wyprodukowana w 2012 roku) jest wykonanych tak, że wężownice skraplacza znajdują się pod dnem i są bardzo trudne do czyszczenia.Warto jednak wyczyścić jak najwięcej kurzu i kłaczków.
* zaprosić kogoś do środka * - najlepiej osoby, które mają ze sobą nową lodówkę.Części, robocizna i wciąż stara lodówka: yay!: \ - Wolę bezpłatną dostawę * i * usunięcie przez osoby, które odejdą od Ciebie drzwi wejściowe bez namysłu lub dodatkowej opłaty, ponieważ znajduję się w promieniu 100 mil od Glenview, IL: [ABT] (https: //www.abt.com/help/shipping-and-delivery) - Prawdopodobnie * nie * brakuje czynnika chłodniczego, jeśli trwa to latami.
Tak, jak sugeruje Trussell, w niektórych jednostkach cewki skraplacza znajdują się pod jednostką.Ale ich czyszczenie zwykle nie jest takie trudne, ponieważ zwykle przednia płyta palcowa jest zdejmowana, aby umożliwić dostęp.
#2
+15
Harper - Reinstate Monica
2020-04-30 20:06:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli podstawowe sprzątanie nie pomoże, następne wezwanie należy skierować do lokalnego zakładu użyteczności publicznej i władz lokalnych.

Ponieważ wielu z nich ma programy rabatowe umożliwiające dotowanie lub nawet całkowite opłacenie wymiany lodówki. Losowy sklep z urządzeniami niekoniecznie będzie o tym wiedział; musisz wytropić te programy.

Większość lodówek ma urządzenia chłodnicze, które są uszczelnionymi jednostkami i nie nadają się do naprawy. Co więcej, zapłacenie za naprawę starej lodówki to zwykle dobre pieniądze po złej: nowsze lodówki są DUŻO bardziej wydajne i zwrócą się po kilku latach. Więc to jest podwójna wygrana. (Oczywiście niemożliwe jest zmapowanie tych oszczędności, więc wiele osób traktuje je jako nierealne.)

Rządy robią to, aby zmniejszyć smog w elektrowniach. Powodem tego jest fakt, że budowa nowej elektrowni kosztuje 5 USD / wat. Taniej jest pomagać konsumentom w zakupie nowej, wydajnej lodówki, niż budować zdolność zakładu do obsługi starej lodówki. To ma sens na poziomie społecznym; sztuczka polega na tym, aby pieniądze działały, co robią te programy rabatowe.

W dawnych czasach była to „nowa elektrownia kosztuje 5 USD / wat”.Ale teraz wiele przedsiębiorstw użyteczności publicznej nie posiada nawet swoich elektrowni.Bardzo często są w posiadaniu oddzielnej (powiązanej ...) spółki podatkowej / giełdowej / itp.powodów.To tak naprawdę: przyrostowy zakup energii (kWh) z sieci / sieci w godzinach szczytu w dni szczytu ”kosztuje więcej, niż mogą obciążyć klientów, więc obcięcie ogólnego szczytu (* spłaszczenie krzywej *, jak mówią) jest kluczem doObejmuje to zachęty dotyczące lodówek i żarówek, ceny w szczycie zapotrzebowania (jeśli rząd na to zezwoli), zdalne wyłączanie klimatyzacji w dni szczytu itp.
Jeśli chodzi o sklepy ze sprzętem AGD, podejrzewam, że wielu z nich nie będzie reklamować dotacji, ponieważ nakładają na rzeczy mentalną górną granicę.Jeśli dotacja to „koszt lodówki do 500 USD”, to ** nawet jeśli 500 USD liczyłoby się jako kredyt na droższy model **, wiele osób „pomyśli” (z wyjątkiem, że nie myślą ...)nie powinni wydawać więcej niż kwota dofinansowania.Powinni powiedzieć „Chcę mieć tysiąc dolarów obok maszynki do lodu, teraz mogę je dostać za połowę tego, co ** zamierzałem ** wydać”, a zamiast tego mówią „dlaczego mam cokolwiek wydać” inastępnie zdobądź model, którym nie są
bardzo zadowolony (ponieważ ich poprzedni miał kostkarkę do lodu itp.), a następnie złożyć skargę do sklepu AGD, który mówi im (słusznie), że nie mogą udzielić pełnego kredytu ze względu na wyrzuty sumienia kupującego, ponieważ nie mogą sprzedaćobecnie używana lodówka jak nowa.A gdybym prowadził sklep z urządzeniami AGD, prawdopodobnie pomyślałbym, że unikanie problemu jest warte utraty sporadycznej sprzedaży z niższej półki - ponieważ duże / fantazyjne / drogie modele i tak są tam, gdzie marża zysku jest.
#3
+2
Hackman22
2020-05-01 22:57:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam tytuł Associates w zakresie konserwacji przemysłowej. Poszedłem do innej dziedziny, ale czekając na odpowiedź na moje własne pytanie, pozwól mi zobaczyć, czy mogę Ci pomóc.

Najczęstszą przyczyną twojego problemu jest brudna cewka skraplacza. Zwykle znajduje się na dnie lodówki i jest dostępny z tyłu urządzenia.

NAJPIERW ODŁĄCZ Z GNIAZDA! Bardzo ważne!

Wężownica skraplacza jest wyposażona w wentylator skraplacza, który nadmuchuje powietrze nad wężownicę, pomagając ją schłodzić. (to jest ciepło, które usunęło z lodówki!) To mocny mały wentylator, niektóre z mocnym aluminiowym ostrzem. Gdy Twoja lodówka wyzwoli potrzebę chłodzenia, ten wentylator włączy się bez ostrzeżenia.

Jeśli nie masz instrukcji konserwacji / pielęgnacji swojej lodówki, sprawdź w Internecie, powinieneś mieć dostęp do kopii. (numer modelu z tyłu lodówki lub na drzwiach wewnętrznych) Producent powinien mieć również kopię online. To da ci szczegółowe instrukcje, ale oto kilka ogólnych.

Zwykle musisz zdjąć osłonę płyty dociskowej, aby uzyskać dostęp do cewki. Znajdziesz go w pobliżu kompresora na większości lodówek z tyłu, na dole. Nie odrywaj go, ważne jest, aby go ponownie założyć, aby system działał prawidłowo. (W starszych lodówkach skraplacz może być ogromną, zwykle czarną, płaską kratką pokrywającą większość tylnej części lodówki. mają ogromną powierzchnię i nie wymagają wentylatora, ale są bardziej podatne na uszkodzenia.)

Wężownica przyciąga kurz, który może zatykać żebra ograniczające przepływ powietrza. Czyszczenie za pomocą odkurzacza (węża) i miękkiej nasadki do tapicerki działa najlepiej, ponieważ zwykle jest bardzo suche. Bądź delikatny, nie chcesz zerwać żadnej metalowej linii biegnącej do / z niego. Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku połączeń lutowanych. Jeśli otworzysz jeden, stracisz cały czynnik chłodniczy.

W urządzeniach bez szronu zazwyczaj na dnie lodówki znajduje się miska, w której gromadzona jest woda wytwarzana podczas cyklu rozmrażania. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał go opróżnić, masz problem z zatkaniem cewki lub najprawdopodobniej z wentylatorem skraplacza. Projektują tego typu jednostki, aby również wydmuchać część tego powietrza na tę tacę i spowodować, że odparuje szybciej, niż może ją wypełnić. Zwykle na dnie nie powinno być więcej niż kubek wody.

Jeśli wężownica jest czysta lub nic się nie poprawia, spróbuj tego ...

Gdy jest nadal odłączona , fizycznie sprawdź łopatki wentylatora pod kątem uszkodzeń. Ostrożny! Może mieć ostrą, postrzępioną krawędź, która cię zrani, jeśli w coś uderzy. Upewnij się również, że obraca się swobodnie i faktycznie obraca się z wałem (nie jest rozebrany). Silnik wentylatora może pracować przez cały dzień, ale nic nie da, jeśli bade się nie obraca! Jest to bardziej powszechne w przypadku plastikowych ostrzy.

Podłącz go z powrotem ze zdjętą pokrywą. Ponieważ byłeś odłączony na chwilę, wentylator skraplacza powinien się uruchomić. Jeśli tak się nie stanie, otwórz drzwi lodówki i poczekaj 5 minut. Jeśli do tego czasu się nie włączy, Twój wentylator jest uszkodzony. (Lub nie ma prądu) Przetestuj go lub zleć przetestuj przed wymianą, ponieważ może to być problem z okablowaniem. Jeśli jesteś poręczny, to praca zrób to sam nawet dla najbardziej niedoświadczonych. Zwykle wentylator jest zamontowany na wsporniku i utrzymywany w miejscu za pomocą 3 małych śrubek i „wtyczek”. Może być tam ciasny, więc małe dłonie są plusem. Uzyskaj pełny numer modelu (zwykle wewnątrz drzwi) i zamów go od Twoje ulubione strony internetowe z rabatami za około 25,00 USD lub od producenta (jeśli sprzedają części bezpośrednio) za 100,00. Wentylatory psują się i są prawdopodobnie drugim najczęstszym powodem twojego problemu.

To nie cewka czy wentylator?

Następnym krokiem byłoby sprawdzenie wężownicy parownika i wentylatora. Ten zwykle znajduje się w zamrażarce. Prawdopodobnie słyszałeś, jak działa wiele razy, kiedy kupujesz niektóre z twoich bardzo miękkich lodów. Czy fan ostatnio wydawał jakieś śmieszne dźwięki?

Podobnie jak w przypadku cewki skraplacza, wykonaj ten sam test, otwierając drzwi zamrażarki na 5 minut (prawdopodobnie znacznie krócej). Powinien się uruchomić. Kiedy to zrobi, połóż dłoń w pobliżu jego otworów wentylacyjnych. Powinieneś poczuć przyjemną, chłodną bryzę, która powinna przebiegać stosunkowo cicho i płynnie. Upewnij się, że zamrażarka nie jest tak pełna, że ​​powietrze nie może krążyć. Następnie sprawdź, czy możesz zlokalizować przejście między zamrażarką a lodówką, ponieważ wdmuchuje ono również zimne powietrze do części chłodzonej. Niektóre lodówki będą miały regulowany „otwór wentylacyjny” na dachu chłodzonej przestrzeni, zwykle w jednym z odległych tylnych rogów (lub pośrodku). Duży dzban lub dzban, który uderzył w ten otwór wentylacyjny, może spowodować jego przejście do stanu „zamkniętego” lub „niepełnego” otwarcia. Zwykle wpływa to tylko na temperaturę w lodówce (może również spowodować, że zamrażarka będzie zbyt zimna). Kiedy pracuje wentylator parownika, poczuj chłodny powiew wydobywający się z tego otworu. Czasami zatykają się lodem i blokują przepływ.

Ktoś wspomniał o braku czynnika chłodniczego. To właściwie nie jest problem. Jest to problem w samochodowych jednostkach klimatyzacji, ponieważ używają gumowych węży, z których ostatecznie wycieka czynnik chłodniczy. Twoja jednostka domowa jest systemem USZCZELNIONYM. Nie straci ŻADNEGO czynnika chłodniczego, dopóki nie zrobisz dziury w jednej z cewek lub przewodów. Jeśli tak się stanie, stracisz CAŁY czynnik chłodniczy i nie będzie on w ogóle chłodzić.

Prawdę mówiąc, twoja lodówka niczego nie chłodzi! Chłodzenie to proces usuwania ciepła. Więc oto jesteśmy ... miejmy nadzieję, że już rozwiązałeś problem, ale jeśli nie, zajrzyjmy trochę dalej.

Czy Twoja lodówka znajduje się w miejscu, w którym jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych? Jeśli świeci słońce, nawet przez kilka godzin, może dramatycznie wpłynąć na temperaturę lodówki i zamrażarki, zwłaszcza jeśli jest ciemna. (Kąt padania słońca będzie różny zimą, więc może nie wyglądać tak, jakby był na słońcu). Twoja lodówka jest w pomieszczeniu, więc może się to zdarzyć o każdej porze roku, ale gorzej w miesiącach letnich. równa się Twoim rachunkom za prąd i odcedź lodówkę, ponieważ działa o wiele ciężej, próbując wykonać swoją pracę.

Zakładam, że sprawdziłeś pokrętła regulacji temperatury w lodówce i zamrażarce? Muszę spytać. lol Jeśli obrócisz każdą z nich, znajdziesz całą drogę w jednym kierunku, a potem w drugim. wentylator powinien się włączyć. Czasami pokrętła są wyrywane lub sama kontrolka jest zamarznięta (nawet w sekcji lodówki) i po prostu przekręcasz pokrętło.

Wierz lub nie, ale niektóre gałki są fałszywe! Naprawdę nie ma powodu, abyś to dostosowywał. Jest w optymalnej temperaturze, ale ludzie wcześnie wyrazili potrzebę „dostosowania się”. Wielu producentów po prostu zamontowało pokrętło na obracającej się śrubie, ale nic nie zrobiło. Nie sądzę jednak, że nadal to robią.

OK, kończą mi się odpowiedzi. Zostały trzy strzały, zanim zadzwonisz do specjalisty.

Czy Twoja lodówka ma własne gniazdko elektryczne? Jak w niczym innym się do niego nie podłączyłeś? Czy ma dedykowaną linię, czy też są inne wtyczki na tym samym wyłączniku elektrycznym? W nowszych domach tak się stanie, a nawet mogą spowodować, że połączenie elektryczne będzie niedostępne, więc nie podłączaj niczego innego. W starszym domu może być kilka gniazd na tym samym wyłączniku. Otwórz drzwi do swoich łamaczy. Zgodnie z prawem powinny być oznakowane. Jeśli jest oznaczony jako „kuchnia”, ma inne gniazda (i nie wszystkie mogą znajdować się w kuchni). „kuchnia” oznaczała w tej ogólnej dziedzinie kilka lat temu.

Czy masz jednostkę klimatyzacji okiennej na tej samej linii co lodówka? Pytam o to, że po uruchomieniu lodówka wymaga znacznego wzrostu mocy. Poza jednostką AC z pewnością ma większy pobór mocy „rozruchowej” niż cokolwiek w Twoim domu. Twoja lodówka działa średnio 12 godzin dziennie (12 włączonych / 12 wyłączonych). To nie jest dokładne, ale jest cholernie blisko. W te upalne dni twój AC i twoja lodówka będą chciały "pokonać ciepło" w mniej więcej tym samym czasie, co oznacza, że ​​twoja lodówka będzie próbowała się uruchomić, ale nie będzie, jeśli nie ma wymaganego napięcia dla kondensatora. W tym stanie będzie kontynuować próby, aż zrobi się zbyt gorąco. W tym momencie bimetalowy przełącznik wewnątrz sprężarki wyskakuje w drugą stronę, odłączając obwód. Robi to, aby chronić silnik przed uszkodzeniem. Kiedy metal ostygnie, wyskakuje z powrotem i cykl się powtarza.

W niektórych domach, najbardziej oddalonych od transformatora elektrycznego, występuje niższe napięcie, wątpliwe, że poziom ten może być zbyt niski, aby umożliwić obsługę lodówki podczas upałów dnia, ale nie jest to niemożliwe, jeśli wszyscy między tobą a tym transformatorem mają swój akcent. Elektryczny co. sprawdza, czy facet na końcu ma wystarczającą ilość woltów, ale prawdopodobnie nie w dniu intensywnego użytkowania. I odwrotnie, jeśli zamierzasz spalać dużo żarówek, prawdopodobnie w pobliżu transformatora. muszą go trochę podnieść, więc facet w Wydaje mi się, że koniec ma co najmniej 115 woltów. Widziałem wcześniej napięcia powyżej 130. Nawet około 122 V powoduje częste spalanie żarówek. Łatwo sprawdzić woltomierzem ... po prostu wbij bolec w każdy otwór!

Ostatni promyk nadziei .....

Jeśli możesz uzyskać dostęp do sprężarki, zobaczysz bardzo cienką, krótką rurkę miedzianą wychodzącą z większej rurki wychodzącej ze sprężarki. (Mniej więcej o średnicy ołówka) To jest twoja kapilara, otwór w niej jest nieco większy niż ludzki włos. Jego celem jest sprężenie czynnika chłodniczego w trakcie jego obiegu. Bez zbytniego szaleństwa i nadmiernego zginania, sprawdź dokładnie, czy nie ma żadnych uszkodzeń. Na przykład podczas ruchu mogą zostać zmiażdżone lub ostro wygięte, ponieważ są bardzo miękkie i giętkie. Bardzo delikatnie wyprostuj ostre zakręty. Jeśli znajdziesz miejsce, które jest wyraźnie zmiażdżone, możesz obrócić je na „bok”, owinąć suchą ściereczką, położyć na kawałku drewna i BARDZO delikatnie nacisnąć kilka razy. Następnie sprawdzić okrągłość. nie jest tak delikatny, że łatwo się łamie, ale jeśli przesuniesz nim kilka razy w przód iw tył, może się złamać. Jeśli czujesz się niekomfortowo, zadzwoń do profesjonalisty (i wskaż to, aby zaoszczędzić czas) Następnie weź filiżankę herbaty, usiądź i poczytaj książkę lub coś w tym stylu. Sprawi, że będzie działać szybciej, bez właścicieli domów zaglądających mu przez ramię. Mam nadzieję, że to trochę pouczające, jeśli nic innego, a jeśli zabraknie Ci opcji, możesz użyć półki w naszej lodówce :)

Nie mam punktów do skomentowania powyżej, ale tylko po to, aby wyjaśnić wszystkim.W Twojej lodówce nigdy nie zabraknie czynnika chłodniczego.Jest to system zamknięty (w próżni).Albo masz to wszystko, albo nic, w takim przypadku to wcale nie będzie „fajne”.Zamieszanie jest spowodowane tym, że samochodowe jednostki klimatyzacji NISKĄ.Dzieje się tak, ponieważ używają gumowych węży, które z czasem pozwalają na wycieki.
#4
+1
Joe
2020-05-01 03:23:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż jest prawdopodobne, że odpowiedzi bardziej zorientowane na naprawę mogą być tutaj odpowiednie, rozważę przyjęcie innego podejścia w oparciu o moje doświadczenie.

Moja lodówka jest całkiem nowa - ma tylko 4 lata - ale niestety ma pewne problemy, które brzmią trochę jak twoje, ale mniej ekstremalnie: zimą radzi sobie świetnie, ale latem zwykle jest trochę słaby, bardziej jak + 5- + 7 stopni zamiast +40, ale nadal - nie wydajność, jaką powinien dać.

Odkryliśmy, że jest to spowodowane wewnętrznymi problemami z przepływem powietrza. Robimy zakupy w hurtowni raz w tygodniu / raz na dwa tygodnie (kiedy i tak nie ma globalnej pandemii), a to oznacza, że ​​robiliśmy zwykle dwie rzeczy, których nie powinniśmy robić:

  • Do lodówki wkładamy naraz wiele rzeczy, które nie są w temperaturach lodówki (zresztą po wyjeździe auta ze sklepu) podnosząc nieco temperaturę wewnętrzną, połączone z dużym otwieraniem drzwi w trakcie wkładania- okres nieobecności (nigdy nie zostawiaj jej otwartej, ale mimo to piętnaście lub dwadzieścia krótkich otworów w ciągu pół godziny to dużo ciepłego powietrza)
  • Napełnij lodówkę do pełnej pojemności, blokując przepływ powietrza przez komory lodówki

Prowadzi to do tego, że sprężarka musi pracować wyjątkowo ciężko w te soboty, kiedy uzupełniamy zapasy, bez nigdzie, aby (teraz bardzo zimne) powietrze mogło płynąć z powodu problemów z przepływem powietrza. Ostatecznie zdarza się, że gdzieś w systemie pojawiają się blokady lodu, które tak naprawdę nigdy nie znikają (ze względu na to, że nigdy nie osiąga pożądanej temperatury, więc nieustannie próbuje się ochłodzić).

Podczas zimą nie musi się tak bardzo starać, by móc wrócić do właściwych temperatur; latem nie może tam wrócić, więc ciągłe chłodzenie i efekt kuli śnieżnej.

Aby temu zaradzić, należy wyłączyć i opróżnić lodówkę, odczekać kilka dni, a następnie włączyć ją ponownie. Zasadniczo przypomina ręczny cykl rozmrażania. Możesz położyć ręcznik blisko dna, jeśli jest gdzieś, do którego prawdopodobnie spłynie, chociaż zwykle nie jest to bardzo dużo wody - nie jest to pełna blokada ani nic takiego, co miałoby znacznie poważniejszy wpływ na chłodzenie

Następnie staraj się, aby była bardziej jak 1/2 do 2/3 wypełniona, zwracając uwagę na otwory wentylacyjne - pamiętaj, że to nie chłodzi ściany lodówki, tylko chłodzi powietrze. Najprawdopodobniej najpierw schładza się zamrażarkę, a następnie przenosi powietrze z zamrażarki do lodówki.

Najłatwiejszym sposobem stwierdzenia, czy to jest problem, czy nie, jest to, co się dzieje, gdy przez kilka tygodni jest ciepło, lodówka się psuje, a potem znów się ochładza. Jeśli w tym czasie szybko się zregeneruje, to nie jest twój problem; ale jeśli będzie źle przez dłuższy czas, nawet gdy dom jest chłodniejszy, może to być przynajmniej część problemu. Podejrzewam, że to nie wszystko - ale być może utrzymanie płynnego przepływu powietrza może pomóc skrócić długość tych problemów, przynajmniej jeśli jesteś w stanie zapobiec nadmiernemu obciążeniu kompresora i zamarzaniu już wcześniej.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...