Pytanie:
Przechowujesz farbę lateksową w gorącym garażu?
James Sulak
2010-09-06 23:01:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak dobrze lateksowa farba do wnętrz wytrzymuje w czasie przechowywania w gorącym garażu? Malowałem kilka miesięcy temu i nie myśląc o tym zbyt wiele, zostawiłem resztki farby w garażu. Temperatury zewnętrzne czasami sięgają 90+. Czy mam się martwić o zmianę koloru itp.?

Aktualizacja: Kolor lakieru był nie do odróżnienia od oryginału. W rzeczywistości użyłem tej samej farby ponownie ponad rok później.

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Niall C.
2010-09-06 23:27:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostateczny kolor farby zależy od proporcji różnych pigmentów w farbie i proporcje te nie ulegną zmianie po wymieszaniu farby. Instrukcje przechowywania na wszystkich farbach do wnętrz, nie wspominam o wysokich temperaturach, tylko po to, by chronić je przed zamarzaniem, które moim zdaniem mogłoby spowodować demulgowanie farby.

To powiedziawszy, pokrywa puszki z farbą nie Tworzą idealne uszczelnienie, a wyższe temperatury spowodują, że lotne chemikalia (w tym woda) z farby będą odparowywać szybciej niż zwykle. (Zauważyłem, że farba pozostawiona przez chwilę otwarta i rozcieńczona wodą zachowuje się inaczej niż puszka świeżej farby - nie potrafię dokładnie określić, jak , ale po prostu nie malować). Jednak biorąc pod uwagę, że pełne utwardzenie warstwy farby może zająć tygodnie w normalnych warunkach domowych, jeśli puszka jest dobrze uszczelniona, mój SWAG mówi, że miną lata, zanim zauważysz zmianę w farbie.

+1, aby dodać do powyższej odpowiedzi, im bardziej farba jest osadzona, tym większa szansa, że ​​mieszanina się rozdzieli.
#2
+1
Doresoom
2011-09-02 08:52:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu poszedłem naprawić kilka łatek, które wykonałem na moich ścianach, i napotkałem najstraszniejszy smród, kiedy otworzyłem puszkę (wyobraź sobie mieszaninę zgniłych jaj i zapach mokrej farby). Postanowiłem nie używać farby w obawie, że mój dom będzie pachniał tak samo. Kolor wyglądał dobrze, a farba dobrze się wymieszała, chociaż była grubsza niż zwykła farba.

Dla przypomnienia, była to farba jajeczna do wnętrz firmy Behr, która była przechowywana w moim garażu przez 13 miesięcy. Zamknąłem puszkę, mocno wbijając młotek dookoła krawędzi.

W nowej farbie Behr wyczułem zapach zgniłego jajka; najbardziej widoczne w płaskiej farbie. I tak malowałem, a po wyschnięciu farba w ogóle nie miała zapachu.
#3
  0
James
2015-08-08 19:28:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja ciemnoczerwona farba, której użyłem na naszych drzwiach wejściowych, zamieniła się w płynny majenta na solidnym zwitku lub kępie twardej farby poniżej. Nie sądzę, żeby jakakolwiek ilość mieszania to uratowała. :( To od przechowywania przez około 1 rok w czasami gorącym, a czasem zimnym garażu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...