Pytanie:
Jak naprawić zepsuty kołnierz śruby w odpływie?
dcp
2020-04-02 16:32:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W moim odpływie z prysznica mam złamany kołnierz śrubowy, więc tylko jedna ze śrub utrzymuje pokrywę odpływu na miejscu. Powoduje to, że pokrywa odpływu łatwo się przesuwa, gdy stopa uderza w nią podczas kąpieli. Druga śruba zgubiła się jakiś czas temu z powodu tego problemu. Czy jest jakiś łatwy sposób na ponowne zamocowanie tego kołnierza? Zanim się zepsuła, nici są zerwane, a materiał kołnierza prawie się kruszy.

Myślałem o użyciu jakiegoś silikonu, aby po prostu przytrzymać pokrywę odpływu na miejscu po złamanej stronie kołnierza, ale muszę można od czasu do czasu zdjąć pokrywę odpływu, aby wyczyścić włosy itp.

Innym pomysłem byłoby wykonanie spoiny JB lub jakiejś żywicy epoksydowej w celu ponownego zamocowania kołnierza, ale nadal mam problem z odciętymi nitkami.

Naprawdę nie chcę wymieniać odpływu, ponieważ jest to łazienka na piętrze, więc musielibyśmy wyciąć sufit w salonie, aby uzyskać do niego dostęp.

Próbowałem użyć szpachli hydraulicznej, ale nie utrzymuje jej na miejscu i powoduje również niezły bałagan.

enter image description here

druga strona też wygląda na gotową do złamania,
@Jasen - Zobacz moją odpowiedź poniżej, odnosi się do twojego punktu
Pięć odpowiedzi:
#1
+7
Kris
2020-04-02 17:09:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprawdź, czy niektóre osłony, które nie używają śrub, będą działać dla Ciebie.

Na przykład ta owata pokrywa ma wypustki, które chwytają wewnątrz otworu spustowego.

enter image description here

Istnieją inne osłony odpływu po rynku, które wykorzystują bezśrubowy mechanizm mocujący, a nawet zamontowany pułapka na włosy. Użyj hasła „zatrzaskuj pokrywę odpływu”, aby znaleźć odpowiednią. enter image description here

Dobra sugestia, po prostu nie jestem pewien, czy to zadziała, ponieważ na moim drenu jest trochę pod kątem w górnej części odpływu (patrz zdjęcie), więc nie sądzę, aby zaczepy były w stanie go złapać.
#2
+5
JACK
2020-04-02 17:11:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jesteś blisko, ale nie masz cygara. Wyczyść powierzchnię i wewnętrzne pęknięcia najlepiej jak potrafisz. Weź trochę kleju JB Weld lub żywicy epoksydowej i sklej części z powrotem, usztywniając lub zaciskając zerwaną część. Wypełnij również otwór na śrubę i bądź bardzo obfity w spoinę epoksydową. Po całkowitym wyschnięciu, wywierć mały otwór na śrubę w kołnierzu. Powinieneś być gotowy.

Jaki typ JB Weld polecacie?Są takie, które przychodzą w patyku, a ty po prostu szczypiesz to, czego potrzebujesz i pocierasz palcami, a są inne, w których miesza się razem żywicę epoksydową na kawałku tektury za pomocą małej plastikowej łyżki.
Użyłem ich obu, a epoksyd lepiej radzi sobie z zapadaniem się w pęknięcia.Szpachlówka świetnie nadaje się do wypełniania ubytków.
#3
+5
Ecnerwal
2020-04-02 17:32:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpływ jest trudnym miejscem dla żywicy epoksydowej, ponieważ trudno jest go wystarczająco wyczyścić i prawdopodobnie jest również plastikowy, ponieważ został rozebrany i pęknięty, a wiele rodzajów plastiku jest trudnych do przyklejenia żywicą epoksydową.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość czarnych plastikowych rur i kształtek spustowo-kanalizacyjnych w USA to ABS, więc wybierz klej rozpuszczalnikowy kompatybilny z ABS. Zacznij od wyczyszczenia i wysuszenia bałaganu, co może wymagać całkowitego usunięcia pękniętego kawałka, aby go prawidłowo wyczyścić.

Możesz przykleić pęknięty kawałek z powrotem i wypełnić otwór z nadmiarem kleju (lub kleju i wiórów z tworzywa ABS), odczekać dzień lub dłużej, aż rozpuszczalniki wypłyną (wypełniony otwór będzie powolny - delikatne ciepło może przyspieszyć proces, zbyt duże ciepło spowoduje inne problemy) następnie wywierć i wybij otwór, aby wykonać nowe gwinty.

Innym podejściem byłoby znalezienie rury lub kształtki o takim rozmiarze, aby można było przykleić z niej krótki pierścień (lub fragmenty pierścienia) we wnęce, w której otwory na śruby są w celu wywiercenia i wybicia dwóch nowych otworów na śruby w solidnie przyklejonym nowym plastiku. W przypadku pełnego zaangażowania może to obejmować usunięcie obecnych otworów w celu przyklejenia pełnego pierścienia lub usunięcie reszty złamanego w celu przyklejenia pierścienia z segmentem wyciętym na dobry otwór. Bardziej minimalistycznym podejściem (ale będziesz potrzebować trochę kreatywnego mocowania - być może wbity uformowany kawałek drewna) byłoby przyklejenie dwóch krótkich segmentów pod kątem 90 stopni od obecnych otworów.

* (Odpowiadając na komentarz, który został usunięty, stwierdzając, że kołnierz spustowy był w rzeczywistości metalowy) * W takim przypadku pęknięcie jest zaskakujące, ale czyste, suche, wypełnione żywicą epoksydową, wiercenie i gwintowanie powinno zapewnić solidną naprawę - chociaż jajestem zdumiony, że w ogóle się łamie;Wada produkcyjna?Hydraulik goryl i śrubka trochę za długa?NIE WIEM...
Przepraszam, usunąłem komentarz, bo po głębszym przemyśleniu może to być plastik, trudno powiedzieć, więc nie chciałem składać fałszywych oświadczeń.Wewnętrzna część kołnierza wygląda na plastikową, ponieważ widać tam trochę bieli.W każdym razie, myślę, że może spróbuję epoksydu i zobaczę, jakikolwiek typ, który polecisz, lub jakikolwiek klej rozpuszczalnikowy ABS, który polecisz?
Nie redagowałem odpowiedzi w odpowiedzi, ponieważ mogłaby być pomocna dla innych osób (lub dla ciebie, jeśli jest plastikowa). Jeśli jest to metal, większość żywic epoksydowych się nada, rekomendowanie marek jest tutaj źle widziane.Jeśli jest plastikowy, istnieją epoksydy, które twierdzą, że lepiej przylegają do plastiku.Zgadłem, że białawe to pozostałości szpachli hydraulicznej - jeśli plastik jest czarny, dowolny klej z preferowanego źródła sprzętu, który mówi, że działa z ABS - jeśli czyszczenie lub piłowanie ujawni, że jest biały, PVC - lub możesz dostać kleje, które twierdzą, żepracować z obydwoma.Kup MAŁĄ puszkę, źle się siedzi, czekając na następny projekt.
@dcp: Wykonałem naprawy w terenie na częściach plastikowych z użyciem metakrylanu "Plexus";jest to dwuskładnikowy klej, niezwykle mocny i wodoodporny, ale uwaga, jest drogi i pachnie * okropnie *.
#4
+1
Timbo
2020-04-03 01:46:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powinieneś móc odkręcić zamknięcie od góry bez wymiany całego odpływu od dołu. Większość wanien i zlewozmywaków montuje się umieszczając umywalkę na zespole odpływowym, następnie nakładając kit, a następnie wkręcając górne zamknięcie przez otwór odpływowy umywalki do zespołu odpływu. Poszukaj „zestawu do przycinania wanny” w swoim ulubionym materiale do majsterkowania.

Tak, myślałem o tym, ale nie mogłem znaleźć na nim żadnego dobrego youtube'a i to jedna z tych rzeczy, w których jeśli schrzanisz, jesteś w świecie bólu.Więc spróbuję epoksydu.Dzieki za sugestie.
#5
+1
dcp
2020-04-04 19:55:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo dziękuję osobom, które odpowiedziały i skomentowały, naprawdę to doceniają. Skończyło się na tym, że zdecydowałem się na inne rozwiązanie i chciałem je tutaj szczegółowo opisać w nadziei, że może to pomóc innym.

Wypróbowałem rozwiązanie Krisa z odpływem łapacza włosów (kupiłem dokładnie to od zdjęcie), ale tak jak się obawiałem, ze względu na swój kształt nie pasował do mojego odpływu, więc musiałem go zwrócić.

Próbowałem też rozwiązania firmy JACK polegającego na wykonywaniu gwintów za pomocą żywicy epoksydowej, ale śruby nie trzymaj, ponieważ żywica epoksydowa nie była wystarczająco mocna do gwintowania śrub.

Wcześniej znalazłem gwint na reddicie, gdzie ktoś zasugerował użycie łączników sześciokątnych, a następnie przymocowanie łącznika z boku odpływ z żywicą epoksydową. To jest rozwiązanie, z którego korzystałem (ogromne podziękowania dla redditora, który zasugerował to rozwiązanie).

  1. Oto materiały, które kupiłem do naprawy. Jak wspomniał redditor, koniecznie zaopatrz się w śruby ze stali nierdzewnej, aby nie martwić się o rdzewienie. enter image description here

  2. Po pierwsze, ja wywierciłem stare kołnierze i zrobiłem nacięcia na łączniki sześciokątne. Wskazówka: wepchnij do odpływu kilka ręczników papierowych, aby złapać wióry wiertnicze, aby nie dostały się do odpływu enter image description here

  3. Następnie, ja użyłem szpachlówki epoksydowej (upewnij się, że używasz typu, który jest wodoodporny) i zamocowałem łączniki sześciokątne w nacięciach. W tym momencie chcesz się upewnić, że łączniki sześciokątne prawidłowo pasują do otworów na śruby pokrywy odpływu i wyregulować w razie potrzeby. Zepsułem to za pierwszym razem i musiałem wywiercić nacięcia nieco głębiej, ale uważaj, aby nie wiercić zbyt dużo, aby spowodować wyciek. Po zamontowaniu łączników epoksydowych i sześciokątnych po prostu zostawiłem pokrywę odpływu przymocowaną do połowy wkrętami, podczas gdy żywica epoksydowa wyschła. enter image description here

  4. Pozostaw szpachlę epoksydową do wyschnięcia na kilka godzin, a następnie wkręć śruby do oporu. Gotowe!

enter image description here

  1. Z perspektywy czasu powinienem był wyregulować tylne złącze sześciokątne nieco wyżej, ponieważ jedna ze śrub nie dociera do odpływu, jak widać na zdjęciu. Ale mogę z tym żyć. W każdym razie powodzenia i mam nadzieję, że to pomoże!
Najlepiej byłoby użyć wkładek gwintowanych, ale łączniki ze stali nierdzewnej są dość dobrym zamiennikiem.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...