Pytanie:
Jak zabezpieczyć podłogę laminowaną obok cegły?
Mike B
2010-09-06 23:50:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę ułożyć podłogę laminowaną w pokoju rodzinnym z ceglanym kominkiem. Część laminatu znajdowałaby się bezpośrednio przy ceglanej podstawie kominka. Jakiego rodzaju listwy lub podstawy użyłbym, aby zabezpieczyć krawędź laminatu przed kominkiem?

-M

Cztery odpowiedzi:
#1
+6
chris
2010-09-07 04:55:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy to zrobiliśmy, kupiliśmy obrzeża pasujące do laminatu. Krawędź zatrzaskuje się w kanale, który można przymocować do podłogi - przyklejonej lub przykręconej, w zależności od ślepej podłogi.

Po kilku latach okazało się, że krawędź nieco się podniosła, ale trochę kleju w kanale naprawiło to.

#2
+5
gnovice
2010-09-07 07:22:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli jest to pływająca podłoga laminowana (tj. nie jest przyklejona do podłogi, ale po prostu spoczywa na piankowej podkładce lub wyściółce), to nie należy mocować od podłogi do ścian w dowolnym miejscu. Możesz zakryć przestrzenie wokół krawędzi ścian listwą przypodłogową, ale powinna ona leżeć na podłodze, a nie być z nią w żaden sposób połączona. Dzieje się tak, ponieważ podłoga pływająca może się rozszerzać, kurczyć lub nieznacznie przesuwać z powodu zmian temperatury lub wilgotności, a jeśli jest przymocowana w dowolnym miejscu, elementy podłogi laminowanej mogą się rozdzielić z powodu naprężenia. na podłodze, wokół kominka i blisko drzwi prowadzących na zewnątrz były szczeliny, więc po prostu użyłem przyciemnianej masy uszczelniającej, aby je wypełnić. Zwykle można znaleźć uszczelkę barwioną w celu dopasowania do różnych kolorów drewna, więc powinna łatwo komponować się z podłogą. A ponieważ uszczelnienie nieco się rozszerzy i skurczy, działa dobrze z podłogą pływającą.

O! Dzięki za ostrzeżenie ... film instalacyjny Lowes, który oglądałem na youtube, wspomniał o przymocowaniu listew przypodłogowych do ściany, ale nie wyjaśnił, dlaczego.
#3
+4
Mike Powell
2010-09-07 07:17:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest podcięcie cegły i wsunięcie podłogi pod spód. Dwie zalety to to, że cegła ostatecznie przytrzymuje podłogę pływającą, a otrzymasz bardzo czyste przejście między cegłą a laminatem.

Aby to zrobić, potrzebujesz oczywiście czegoś, co może cięta cegła. Możesz potencjalnie użyć szlifierki kątowej lub piły do ​​ościeżnic z diamentowym ostrzem, ale każda z nich byłaby dość zakurzona. Aby nieco zmniejszyć ilość kurzu (lub przynajmniej zmniejszyć stopień, w jakim jest on dmuchany po pomieszczeniu), polecam wielofunkcyjne narzędzie oscylacyjne. Fein robi oryginał, ale kosztuje ~ 300 USD. Mam zestaw od Rockwell, który jest o połowę mniejszy i bardzo mi się podoba. Możesz dostać wersję z Harbor Freight za około 35 USD, ale ma trochę niepewnych recenzji i wygląda na to, że nie zawiera diamentu ostrze do cięcia kamienia. Jako dodatkowy bonus jest to niezwykle przydatne narzędzie, które prawie na pewno przydałoby się w innych częściach pracy związanej z podłogą (przycinanie ościeży itp.), A także w innych projektach.

Dzięki. Ze wszystkich opcji myślę, że ta najbardziej mi się podoba, ponieważ wyglądałaby na czystą.
To działało świetnie na moim płaszczu kominka. Użyłem 4,5-calowej szlifierki kątowej Milwaukee z pozostawioną osłoną jako miernika wysokości. Użyłem 4,5-calowego diamentowego ostrza rozstawionego na trzpieniu za pomocą starej ściernicy, która była prawie na dole. Dało mi to idealną szczelinę 3/8 "po tym, jak użyłem zimnego dłuta 3/8" do czyszczenia między podłogą a cegłą. Uwaga, wióry w kierunku środka masy cegły, a nie na zewnątrz w przypadku cegły narożnej. Nie pytaj.
#4
+2
shirlock homes
2010-09-10 03:48:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo łatwym i niedrogim rozwiązaniem jest przymocowanie 1/4 okrągłej lub łóżkowej listwy bezpośrednio do cegły, ale spoczywającej na podłodze. Możesz użyć dobrej jakości kleju budowlanego, aby przymocować listwę do cegły, wolę PL do muru w przypadku takim jak twój, ale każdy dobry klej na bazie uretanu wystarczy. Przyklej wszystkie zeszlifowane rogi listwy klejem do drewna Titebond II. PowodzeniaTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...