Pytanie:
Jak wybrać kolor do malowania różnych pomieszczeń w moim domu? Jakie przewodniki kolorów są najlepsze?
Aristos
2010-08-27 13:29:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem gotowy pomalować moje „stare” pokoje w domu, żeby je posprzątać.

Ale nie wiem, jak wybrać kolor do pomalowania mojej sypialni, pokoju dziecięcego i innego salonu .

Ten dom nie miał zbyt dużo światła, ponieważ jest na parterze otaczającym budynki i chciałbym mieć jasne kolory, które sprawiają, że ludzie relaksują się w sypialni.

Czy są jakieś ogólne wskazówki dotyczące pomóż mi w tym? Lub dowolne witryny z pomysłami lub propozycjami.

Można to łatwo zamknąć jako subiektywne - ponieważ preferencje kolorów ludzi są właśnie takie. Warto zmodyfikować pytanie, aby było jasne, że faktycznie szukasz przewodników itp. (Jak wspomniałeś), a * nie * konkretnych porad dotyczących kolorów.
Zmieniam pytanie, aby nie było obiektywne. Naprawdę jestem nowy w tej dziedzinie i nawet nie wiem, że jest w tej kwestii zbyt wiele wyborów, które mogą być obiektywne.
Osiem odpowiedzi:
#1
+7
awithrow
2010-08-27 17:13:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z komentarzem ChrisF, że jest to subiektywne. Wątpię, czy podzieliłbyś moją miłość do jasnej fuksji z zielonymi wykończeniami, które mam we wszystkich moich pokojach.

Biorąc to pod uwagę, „Paint Your Place” firmy Behr to narzędzie, które pozwala wybierać kolory i dodawać je do przesłanego zdjęcia, aby uzyskać lepszy obraz tego, jak wyglądałby gotowy pokój.

Sherwin Williams ma to samo. Ale farba Behr jest prawdopodobnie (marginalnie) tańsza ... :)
#2
+5
chris
2011-02-11 19:49:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektóre sklepy z farbami (w przeciwieństwie do sklepów wielkopowierzchniowych) przy minimalnych kosztach wyjdą i przygotują dla Ciebie plan - przejdą po domu, obejrzą Twoje meble, dzieła sztuki, itp. i przedstawię plan.

Dla kogoś bez umiejętności dekoratorskich są to dobrze wydane pieniądze.

#3
+4
Jim G.
2011-07-03 02:11:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink
#4
+3
wdypdx22
2011-02-11 07:35:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto internetowe narzędzie do projektowania graficznego, które pomaga w wyborze schematów kolorów. Oczywiście to RGB, ale może dać ci pomysły na kolory, które dobrze ze sobą współgrają. http://colorschemedesigner.com/

Pobaw się tym, a potem idź do sklepu z farbami i spróbuj znaleźć pasujące do siebie żetony. Użyłem projektanta schematów kolorów, próbując znaleźć dobre przejście między moją jadalnią a sąsiednią kuchnią. Narzędzie zaprowadziło mnie do parku z piłkami i mogłem udoskonalić za pomocą odprysków farby ze sklepu.

#5
+2
Vebjorn Ljosa
2010-08-27 17:50:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli (tak jak ja) nie masz wyczucia koloru, wybierz kolory, które były „standardowe” przez ostatnią dekadę, przynajmniej tutaj w Ameryce: różne jaśniejsze odcienie szarości z odcieniem innych kolorów dla ciepła. Chociaż nie są strasznie ekscytujące, te kolory przynajmniej poprawią wygląd Twojego domu. Użyj błyszczącej lub półbłyszczącej farby do wykończenia i płaskiej farby do ścian, może z wyjątkiem kuchni i łazienek.

Kolory będą prawdopodobnie wystawione w sklepie z farbami. Można je również zobaczyć w czasopismach i ogłoszeniach o nieruchomościach. Aby zobaczyć je w akcji, przejdź do domów otwartych dla nowych domów torów / McMansions (jeśli masz te w Atenach).

#6
+2
gregmac
2010-08-29 08:21:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Idź do dowolnego sklepu z farbami lub dużego pudełka i odbierz kilka broszur / broszur od firm lakierniczych. Mają różne schematy kolorów, które są w nich zawarte (w tym rzeczywiste wióry farby), więc tak naprawdę to tylko kwestia wyboru tego, który ci się podoba.

#7
+1
Papo
2010-08-30 05:35:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

lepiej, co musisz zrobić, to pobrać próbkę koła kolorów, a następnie łatwo połączyć je w wybranym kolorze.

#8
  0
Jeremy W. Sherman
2012-10-24 01:54:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój proces selekcji wyglądał następująco:

  • Zdecyduj, co malować.
  • Przyjrzyj się, jaki niewyraźny kolor może być dobry. „Jasnoniebieski”.
  • Odwiedź sklep, daj się ponieść wyborom, weź milion próbek farby.
  • Wróć do domu, trzymaj próbki obok obiektów, które pomalowana powierzchnia będzie następna do. Przejrzyj wybory w oparciu o to, co wygląda dobrze / źle obok innych kolorów w pomieszczeniu.
  • Wróć do sklepu, pobierz próbki farby pozostałych wyborów.
  • Pomaluj część powierzchni, najlepiej tam, gdzie można ją zobaczyć obok innych obiektów o innych kolorach w okolicy.
  • Poczekaj, aż wyschnie. Wybierz ulubioną.
  • Poczekaj dłużej. Farby często wyglądają inaczej po wyschnięciu, szczególnie te matowe, które na początku życia wyglądają na znacznie bardziej błyszczące.
  • Przetestuj farbę w różnych warunkach oświetleniowych. Jak to wygląda w porannym słońcu? Niedługo wieczór? W południe? A co z oświetleniem sztucznym? W ciemności?
  • Wybierz ulubiony produkt, wróć do sklepu, kup go w dużej kadzi i pomaluj wszystko.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...