Pytanie:
Jak przygotować uszkodzony tynk do malowania?
Simon P Stevens
2010-08-16 16:11:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odświeżamy naszą halę. Zdjęliśmy całą tapetę i odkryliśmy, że tynk znajdujący się za nim nie jest w dobrym stanie.

Jakie sugestie mają ludzie, aby przygotować lekko zniszczoną ścianę do malowania? (Zobacz zdjęcia poniżej)

Nasz budżet jest dość niski. Myślę, że nie ma mowy o profesjonalnym ponownym tynkowaniu.
Czy papier podszewkowy to rozsądna opcja?
Czy są jakieś inne produkty lub techniki odpowiednie?

Dom jest ~ Lata 20.

Aktualizacja: Otrzymałem wycenę od tynkarza - 400 £ za całkowite ponowne otynkowanie schodów w holu &. Wiem, że jest to trudne, nie widząc rozmiaru, ale czy brzmi to rozsądnie w przypadku krótkiego korytarza i schodów? Jest to również znacznie powyżej mojego budżetu, więc wszelkie inne tańsze sugestie lub porady byłyby mile widziane.


80% ściany jest przejezdne. Tynk jest dość gładki, chociaż jest wiele małych nierówności. Zakładam, że tutaj wystarczy zeszlifowanie w celu usunięcia nierówności i polyfilla do wypełnienia pęknięć. Następnie normalny proces gruntowania (50/50 farba / woda).

Most of the plaster looks like this
Wyższa rozdzielczość

Około 15% ściany ma gorsze uszkodzenia. Brakuje fragmentów wierzchniej warstwy (~ 1 mm) tynku. Nie sądzę, by polyfilla się tutaj sprawdziła, ponieważ w końcu nakładałbym ją na duże obszary.

There are some areas like this
Wyższa rozdzielczość

Wreszcie około 5% ściany ma duże pęknięcia:

There is a small bit with large cracks
Wyższa rozdzielczość

Trzy odpowiedzi:
#1
+4
ChrisF
2010-08-16 17:24:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robienie rzeczy w odwrotnej kolejności:

W przypadku dużych powierzchni najpierw usuń pozostały luźny tynk. Próba aktualizacji bez tego jest stratą czasu. Następnie z dużymi obszarami będziesz musiał wykonać replaster. Możesz to potraktować jako okazję do nauki lub zapłacić komuś. Nie powiem ci, jak tynkować, ponieważ tak naprawdę jest to umiejętność, którą musisz pokazać lub samemu ćwiczyć, chociaż mam kilka rad. Nie próbuj tynkować całej ściany za jednym razem. Wykonuj to etapami i pamiętaj, aby zwilżyć ścianę, na której tynkujesz, ponieważ pomaga to przyklejać tynk.

W miejscach, w których brakuje warstwy wierzchniej tynku, będziesz musiał reskim. Należy to zrobić po zamocowaniu warstwy bazowej. Możesz znaleźć tynkarza, który zechce pogłaskać Twój podkład - omów to przed rozpoczęciem. Zapewni to dobre wykończenie, ale powinno kosztować mniej niż zatrudnienie tynkarza do wykonania całej pracy. Uzyskanie dobrego wykończenia wymaga dużo praktyki.

Na koniec miejsca z tylko drobnymi pęknięciami i nierównościami należy wypełnić i przeszlifować przed kontynuowaniem.

Jeśli jeśli uda Ci się uzyskać dobrą powierzchnię, najlepszym rozwiązaniem jest malowanie. Jeśli nie, to przyklej ścianę dwoma warstwami papieru podszewkowego. Pierwsza biegnie poziomo, a druga pionowo. To wygładzi większość pozostałych nierówności w ścianie. Przed tapetowaniem umyj ściany słabym roztworem kleju, dzięki czemu cały klej z papieru nie zostanie wchłonięty przez tynk, a papier oderwie się od ściany.

Powinienem był dodać, że musisz zostawić tynk całkowicie wyschnąć przed malowaniem lub tapetowaniem. To mógł być jeden z powodów niepowodzenia poprzedniej naprawy.

AKTUALIZACJA

Cytat, który masz, nie wydaje się nierozsądny, ale bez znajomości dokładnego obszaru, w którym chcesz wykonać replastering lub Twojej lokalizacji, trudno jest powiedzieć na pewno. Nie powinniśmy jednak angażować się w komentowanie dokładnych cytatów, ponieważ zawsze będą one zbyt zlokalizowane (w czasie i przestrzeni). Uzyskaj kolejną wycenę, aby ją porównać - to zawsze będzie najlepsza opcja. Również, jak powiedziałem powyżej, sprawdź, czy możesz dostać tynkarza tylko do ostatniego przeszlifowania - powinno wyjść taniej.

Dzięki za wskazówki Chris. Otrzymałem wycenę na 400 funtów od tynkarza (patrz aktualizacja). Może trzeba będzie trochę odłożyć na to.
@Simon - zobacz moją aktualizację.
@ChrisF: Tak, masz rację, dokładne ceny zawsze będą się różnić, jutro przyjdzie inny facet. Ten facet nie wykonałby częściowej pracy, ponieważ powiedział, że czekanie na wyschnięcie lakieru bazowego na uszkodzonym obszarze zajmie mu tyle samo czasu, ile zajmie mu cały dzień.
@Simon - Nie myślałem o zdobyciu tynkarza tylko po to, aby zrobić bardzo zniszczone obszary, ale o to, aby * ty * wykonał podkład, a następnie zlecił profesjonaliście wykonanie lakieru nawierzchniowego. Nie wszyscy jednak tynkarze się na to zgodzą
@ChrisF: Och, rozumiem. Warto go o to zapytać - chociaż nie wydawał się być zainteresowany niczym innym, jak tylko pełną pracą, kiedy próbowałem negocjować koszty. Porozmawiam z nim jutro razem z moim drugim facetem. Dzięki - naprawdę doceniam rady.
Wygląda na to, że potrzebujesz kogoś innego - tynkarz może liczyć na kilka prac w biegu na raz.
#2
+3
Jeremy McGee
2010-08-17 00:48:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaproś tynkarza - zdziwisz się, ile to kosztuje i jak szybko wykonają pracę. Dobry tynkarz (w Gloucestershire w Wielkiej Brytanii; ceny miejskie będą wyższe) nie powinien kosztować więcej niż ok. 150–250 GBP dziennie; w jeden dzień powinni bez problemu obsadzić cały pokój 10 'x 10'. Mniejsze pokoje powinny kosztować mniej.

Poproś o radę i uzyskaj wiele ofert. Mieliśmy ścianę o wymiarach 30 x 7 cali w podobnym stanie do twojej, a szacunki wahały się od 250 do ponad 1000 funtów!

Kiedy otrzymasz szacunki, powiedzmy, że skończysz ścianę malując, nawet jeśli zamierzasz papier. Papier podszewkowy może ukryć drobne nierówności, więc jeśli tynkarz nie jest tak dobry, będzie ścinał rogi.

Martwiłbym się tynkiem na ostatnim zdjęciu. Co sprawiło, że to wyszło?

(Zakładam, że jesteś w Wielkiej Brytanii, przy okazji, jak wspomniałeś stary dobry polifilla.)

Dzięki za radę (i ceny). Dosłownie właśnie zaktualizowałem pytanie cytatem, który otrzymałem do tej pory. Teraz wiem, że muszę dalej szukać. 150 funtów, na które mnie stać. (Czy Twój przedział cenowy obejmuje materiały itp.)
(Ostatnie zdjęcie - odpadło, gdy zdarliśmy tapetę. To, co pozostało, dosłownie kruszy się, gdy go dotykasz. Dla mnie wygląda na naprawioną naprawę, ma inny kolor niż wszystko inne i jest tylko na dość małym obszarze . Wygląda prawie tak, jakby został nałożony bezpośrednio na oryginalny materiał pod spodem)
@Simon - Zgadzam się, że najgorszym uszkodzeniem wydaje się być poprzednia naprawa. Poza usunięciem * całego * luźnego tynku prawdopodobnie nie pozostawiały go na tyle długo, aby wyschły przed przyklejeniem.
Tynk jest tani, to praca, która kosztuje. Moja praca dotyczyła holu, a nie klatki schodowej, do której jest znacznie trudniej - Twój tynkarz najprawdopodobniej będzie spędzał większość czasu na ustawianiu platformy wejściowej, a następnie przenoszeniu jej! 400 funtów brzmi po stromej stronie, ale nie wykluczone, więc tak, szukaj dalej ...
#3
+2
Eric Petroelje
2010-08-16 21:37:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ChrisF udziela świetnych rad, jak naprawić tynk, ale mogę zasugerować coś innego. Biorąc pod uwagę, że około 20% ściany jest uszkodzone do tego stopnia, że ​​prawdopodobnie będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy, aby ją naprawić, zdecydowanie rozważyłbym po prostu umieszczenie nowej płyty gipsowo-kartonowej 3/8 cala na istniejącym tynku.

To rzeczywiście może być najprostsze rozwiązanie w tym przypadku - chociaż usunięcie pozostałego luźnego tynku nadal byłoby dobrym pomysłem.
Czy spowoduje to jednak problemy z przewieszeniem listew przypodłogowych?
Czy to coś, co radziłbyś sobie zrobić (jestem bardzo amatorem), czy też płyty gipsowo-kartonowe są czymś, co powinien zrobić profesjonalista?
@Simon - tak, jeśli masz wykończenie, prawdopodobnie będziesz musiał je zdjąć i ponownie założyć po założeniu płyty gipsowo-kartonowej. Wieszanie płyt kartonowo-gipsowych jest łatwe (wystarczy użyć dużej ilości kleju). Wykończenie jest trochę trudne, ale znacznie łatwiejsze niż wykonanie tynkowania.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...