Pytanie:
Jak zacząć korzystać z połączeń na jaskółczy ogon?
Nathan DeWitt
2010-08-16 09:02:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy wcześniej nie robiłem połączenia na jaskółczy ogon i chciałbym zrobić wszystko dobrze w moim następnym projekcie. Mam router, stół i to wszystko - ale nie mam przyrządu do mocowania na jaskółczy ogon. Ceny wahają się od 40 do ponad 400 dolarów. Czy muszę kupić specjalny uchwyt, czy jest sposób, żebym mógł po prostu kupić router za 10 USD i jakoś stworzyć własny szablon?

Dlaczego jaskółczy? Dzięki nowoczesnym klejom nawet połączenie doczołowe jest naprawdę mocne. W przypadku szuflad umieszczam królika w przednich tylnych częściach, a następnie używam cokołu po bokach (i dna na dno ze sklejki 1/4 cala). Czasami używam po prostu połączeń doczołowych i Dominos, aby uzyskać siłę i łatwość łączenia.
Cztery odpowiedzi:
#1
+8
JeffCren
2010-08-16 19:02:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto dobry samouczek dotyczący ręcznie ciętych wczepów. Są dwie szkoły myślenia - najpierw szpilki, a najpierw ogony. To naprawdę nie ma znaczenia, bardziej chodzi o to, jak cię uczono. Ten jest najpierw szpilki.

Jak robię ręcznie przycinane wgłębienia

#2
+7
ChrisF
2010-08-16 17:49:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli używasz routera, będziesz potrzebować jakiegoś rodzaju krawędzi / przyrządu do prowadzenia cięcia, w przeciwnym razie nie uzyskasz prostej linii. W pierwszej kolejności kupiłbym tani (ish) i zobaczył, jak sobie radzisz. Jeśli chcesz wykonać bardziej zaawansowane elementy, kup droższy przyrząd.

Swoją drogą nauczyłem się robić połączenia na jaskółczy ogon piłą na jaskółczy ogon i młotkiem &. Możesz użyć piły ukośnej, ale piła na jaskółczy ogon jest drobniejsza.

czy masz link, który pokazuje, jak wykonać połączenie na jaskółczy ogon w oldschoolowy sposób?
@Nathan - musiałbym przeprowadzić wyszukiwanie w Google ... Oto jedno - http://www.extremehowto.com/xh/article.asp?article_id=60151
@Nathan - oto wideo http://www.youtube.com/watch?v=GZ8fSSKn0Ls
Zauważysz również, że najlepsze / najściślejsze jaskółcze ogony są cięte ręcznie. Dzieje się tak, ponieważ szpilki można zmniejszyć o włos, a ogony o włos większe, aby uzyskać naprawdę ciasne dopasowanie. Uwielbiam ten film, pokazuje, że tak naprawdę nie potrzebujesz nawet miernika do cięcia na jaskółczy ogon: http://www.youtube.com/watch?v=5hlJWN4ERT8
#3
+6
GalacticCowboy
2010-08-16 18:05:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bez szczególnej staranności domowy przyrząd nie pozwoli na prawidłowe zetknięcie się kawałków po zakończeniu. Komercyjne przyrządy są dokładne z dokładnością do setnych lub tysięcznych cala i jest mało prawdopodobne, że uzyskasz ten sam poziom dokładności. To powiedziawszy, jak wspomniał ChrisF, komercyjne przyrządy i routery są dość nowoczesnym wynalazkiem, ale połączenia na jaskółczy ogon już nie. Więc używając własnego przyrządu możesz potrzebować więcej pracy ręcznej, aby je dopasować.

Jak zauważył mój ojciec (zawodowy stolarz od około 40 lat), „mistrz stolarski” to tylko stolarz z wystarczającym doświadczeniem, aby wiedzieć, jak ukryć swoje błędy ”.

#4
+4
smoore
2010-08-16 19:33:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli szukasz taniej i całkiem dobrej opcji, chciałbym sprawdzić jig Harbor Freight sprzedaje. Wiele ludzi mówi, że to naprawdę dobre w cenie 25-35 USD.

Osobiście tnąłem je ręcznie (piłą dovetail, 10 USD w Sears i dłutach), co jest dość szybkie w przypadku jednorazowych (naprawdę nie wymaga konfiguracji) i nie wymaga żadnych specjalnych przyrządów. Jeśli spojrzysz na ręcznie robione szpilki na YouTube, możesz zobaczyć, jak niektórzy to robią i zdecydować, jak łatwo / trudno to wygląda.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...