Pytanie:
Rozwiązanie dla linii odprowadzania kondensatu klimatyzacji, które nie wymaga codziennego opróżniania wiadra wody?
ProgrammerGirl
2014-07-02 22:22:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam dzielony system klimatyzacji w pomieszczeniu, które pracuje z niską temperaturą 24 godziny na dobę w okresie letnim, którego niestety nie można podłączyć do żadnego odpływu ani rury i dlatego wymaga użycia wiadra na zewnątrz do zbierania kondensatu z przewód odprowadzania skroplin w jednostce zewnętrznej, która znajduje się na moim balkonie w moim budynku mieszkalnym.

Jest to dość frustrujące, ponieważ wiadro musi być opróżniane każdego dnia (raz dziennie), więc szukam lepsze rozwiązanie.

Wiadro jest już dość duże i robi się dość ciężkie pod koniec dnia, kiedy jest pełne, więc może coś, co sprawia, że ​​woda wyparowuje szybciej niż zwykle, więc nie muszę go opróżniać, więc często?

Czy takie rozwiązanie istnieje, czy jestem skazany na całe życie opróżniania wiadra każdej nocy w okresie letnim?

** 14 maja 2015 EDYCJA **

Nie udało mi się jeszcze rozwiązać tego problemu.

Bez wchodzenia w szczegóły, podłączanie przewodu spustowego kondensatu do dowolnego odpływu , przewód odpływowy, otwór odpływowy, ziemia, pompy, rury itp. NIE są opcją, więc potrzebuję rozwiązania zewnętrznego.

Kondensat klimatyzacji Wydaje się, że przewód spustowy opróżnia się o około 3 galony / 12 l na 24 godziny .

Potencjalne rozwiązania:

Nawilżacz

  • Czy istnieją nawilżacze przystosowane do warunków zewnętrznych, które mogą pozbyć się 3 galonów / 12 litrów dziennie? Zbiornik nie musiałby utrzymywać tak dużo, ponieważ przewód spustowy po prostu stale kapałby wodę do zbiornika.

  • ROZWAŻANIA: Czy musiałbym użyć więcej niż 1 nawilżacza i nadać numer seryjny im? Czy nawilżacz może działać 24 godziny na dobę przez 4 miesiące? Czy nawilżacz może poradzić sobie z elementami (np. Deszcz mógłby wpłynąć na obwody lub spowodować jakiekolwiek problemy elektryczne)?

Ogród roślinny / trawiasty

  • Mój balkon ma 37m2 / 3,4m2 powierzchni do zabawy, ale tylko 1 godzinę bezpośredniego światła słonecznego (chociaż dużo światła pośredniego) dziennie, czy mogę stworzyć ogród z roślinami / trawą do wchłaniania wody?

  • ROZWAŻANIA: Ile ogrodu będę potrzebować? Które rośliny mogą spełniać te kryteria? Czy balkon poradzi sobie z ciężarem gleby + roślin + wody?

NOWOŚĆ: Taca ociekowa + Knot nawilżacza

  • A co z czymś takim jak to i kilka z tych, czy to może wyparować 3 galony / 12 litrów dziennie?

  • ROZWAŻANIE: Czy zostałyby zatkane przez brudne powietrze w mieście? Ile knotów potrzebowałbym, aby odparować całą tę wodę?

Jakieś inne nieszablonowe rozwiązania?

Czy którekolwiek z powyższych rozwiązań zadziała? Jeśli tak, jakich szczegółów potrzebuję, aby to zadziałało? Czy są jakieś inne rozwiązania?

KLIMAT:

W najgorętszych miesiącach letnich średnia wilgotność względna wynosi około 72%, przy średnim dziennym nasłonecznieniu około 9 godzin, 1-2 cale miesięcznego deszczu i dzienna średnia temperatura około 76 F / 24 C (ze średnimi wzlotami 84 F / 29 C). Pamiętaj jednak, że balkon jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych tylko przez około 1 godzinę, chociaż przez wiele godzin pośredniego nasłonecznienia.

enter image description here

Jak widać, BARDZO brudzi się ze względu na to, że znajduje się w centrum miasta, obok dużej alei, przez którą przejeżdża wiele samochodów, tworząc wiele bezpośredniego zanieczyszczenia powietrza, więc wszelkie rozwiązania, które mogą zatykać, muszą to wziąć pod uwagę. To kolejny powód, dla którego chcę uniknąć konieczności otwierania drzwi balkonowych w celu opróżnienia go każdej nocy. Jeśli to pomoże, model jednostki zewnętrznej to Mitsubishi MXZ-18TV .

Nie możesz po prostu pozwolić mu spłynąć na ziemię?
Dlaczego nie można go podłączyć do jakiegoś odpływu? A dlaczego nie kapie na ziemię?
Dwie rzeczy, które zwiększą parowanie, to większa powierzchnia (patelnia zamiast wiadra) i zwiększony przepływ powietrza. Zakładam, że nie możesz dokonywać żadnych modyfikacji w mieszkaniu, ale prawdopodobnie możesz uciec z podłączeniem węża do odpływu i przepuszczeniem go przez balkon.
@Tester101: Jest na balkonie wynajmowanego mieszkania, więc nie mogę niestety dokonywać żadnych modyfikacji. Nie wolno pozwolić, aby kapała z balkonu na przechodniów poniżej. Dlatego szukam rozwiązania, które przynajmniej spowolni gromadzenie się wody, aby nie musieć jej codziennie opróżniać. Jakieś pomysły, produkty lub rozwiązania, które mogą pomóc?
@SpectralGhost: Proszę zobaczyć moją odpowiedź powyżej do Tester101.
@diceless: Proszę zobaczyć moją odpowiedź powyżej do Tester101.
Jeśli jest to wynajem, a oni nie pozwalają na dokonywanie modyfikacji i nie możesz pozwolić, aby kapała, czy nie możesz skontaktować się z konserwacją budynku i poprosić o rozwiązanie problemu? Osobiście, jeśli kapanie na przechodniów nie wchodzi w grę (co nie jest dla mnie wielkim problemem; to czysta woda), to podłączałbym elastyczną rurkę do kranu na misce klimatyzatora i pozwalał jej spłynąć przez wąż do ziemia. Może to wymagać długiej rurki.
@SpectralGhost: Niestety żadna z dwóch wymienionych opcji nie jest możliwa ze względu na przepisy obowiązujące w moim mieście i budynku. Miałem nadzieję, że istnieje jakieś superchłonne urządzenie typu szybkiego parownika, które pomogłoby mi rozwiązać ten problem, ale wydaje mi się, że nic nie mogę znaleźć ...
Gdzie mieszkasz? Klimatyzator zainstalowany na stałe, który nie ma odpowiedniego, stałego spustu, nie spełniałby norm w większości jurysdykcji USA.
@longneck: To nie jest problem tam, gdzie mieszkam.
Czy wiadro jest w mieszkaniu czy na zewnątrz?
AilingrqwsCMT Outside.
Umieszczę to w komentarzach od czasu, gdy zacząłeś powyższy pomysł: Użyj nawilżacza „zimnej mgły”, aby pozbyć się wody. Mam małe jednopokojowe, które mogą z łatwością przejść przez galon dziennie, gdy są ustawione na wysokie, a większe z pewnością mogą zrobić 3 galony / dzień przy minimalnym zużyciu energii. Kluczem jest to, że używają parowania ultradźwiękowego, więc nie ma knota, który mógłby się zatykać i będą odparowywać znacznie powyżej punktu rosy, ale wnętrze stanie się PRAWDZIWE dla glonów, jeśli używasz tego na zewnątrz, więc nie zaglądaj do środka z pełnym żołądkiem. Po prostu czyść wentylator odkurzaczem co tydzień, aby usunąć kurz i powinno być dobrze.
@JeffMeden: Jakie są przykłady większych, które mogą robić 3 galony dziennie?
Ja również jestem zdezorientowany co do tego, w jaki sposób przepisy pozwalają w Twoim budynku zainstalować system mini-split, ale nie uwzględniają odprowadzania skroplin. FYI, większość systemów typu mini-split już raczyła mieć zewnętrzny odpływ. Wydaje się, że jest to problem z zarządzaniem budynkiem.
Jeśli chodzi o wewnętrzny nawilżacz / parownik ... to zniweczyłoby cały cel klimatyzacji - czyli osuszanie pomieszczenia. Jeśli chodzi o opcję zewnętrzną, to nie działałoby zbyt dobrze, ponieważ większość nawilżaczy jest przeznaczona tylko do użytku wewnętrznego, a na zewnątrz jest już dość wilgotno, więc nie działałoby tak szybko.
„Bez wchodzenia w szczegóły” nigdy nie dowiemy się, dlaczego to urządzenie nie jest / nie może być poprawnie zainstalowane. Gdzie mieszkasz? Czy pobrałeś swoje lokalne kody? Czy Twoja umowa najmu mówi, że to ty musisz opróżnić wiadro, a także, że nie możesz po prostu pozwolić mu się przepełnić? Zostawiłeś nas z przypadkiem przepełnienia kontekstu; * Jak mogę odparować wodę z miski na skropliny? * Myślę, że wystarczy. Twoja dzierżawa może pociągać Cię do odpowiedzialności. Jeśli * kod * mówi, że nie możesz kapać na chodnik, to Twój właściciel jest odpowiedzialny za stworzenie takiej sytuacji, IMO.
Trzynaście odpowiedzi:
#1
+6
gbronner
2015-05-14 19:22:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż nie możesz go kapać z balkonu, możesz zamienić go w drobną mgiełkę i zdmuchnąć. Nawet dobry opryskiwacz działałby dobrze, ale będziesz potrzebować wyłącznika pływakowego, aby go automatycznie aktywować, i pompy. Z drugiej strony, spowoduje to również klimatyzowanie balkonu.

Home Depot ma wentylator z funkcją mgiełki na górze, który wygląda na to, że rozwiąże Twój problem. Trzeba by było podłączyć go do baterii lub zasilacza.

Gdzie mogę znaleźć „dobry opryskiwacz”, który jest przyjazny na zewnątrz? Co to jest przełącznik pływakowy? Czy pompa byłaby naprawdę potrzebna, gdyby klimatyzacja była powyżej tego, co ustawię na balkonie (np. Grawitacja popychałaby wodę)? Proszę o wyjaśnienie, dziękuję.
Zasilane rozpylacze mgły są przeznaczone do pracy przy ciśnieniu wody w gospodarstwie domowym (60 psi lub więcej), więc nie będą bezpośrednio kompatybilne z twoją sytuacją. Jeśli znalazłeś taki ze zbiornikiem (tj. Nie wymagał podłączania do węża), możesz sprawić, że zadziała.
Zobacz edycję. Wydaje się, że istnieje wiele zatapialnych pomp zęzowych, które byłyby przydatne w tym scenariuszu
@gbronner: Wentylator zraszający typu kubełkowego faktycznie wygląda na jedno z najbardziej obiecujących rozwiązań. Czy istnieje wersja, którą można podłączyć? Ile wody / energii zużywa dziennie?
Niewiele mocy - 30 watów / godz. Nie jestem pewien, ile wody zużywa, ale najwyraźniej na tyle, że konieczne jest 5g. Możesz zdobyć lub zrobić adapter, który powinien działać - to nie jest szalone obciążenie elektryczne. Zasilacz sieciowy Google Ryobi a zobaczysz dużo, sprawi, że Twój deck będzie znacznie wygodniejszy.
Aby uzyskać bardziej automatyczną konfigurację: podłącz ten panel słoneczny do wejść akumulatora: http: //www.tmart.com/60W-18V-Solar-Panel-Photovoltaic-PV-Poly-crystalline-Solar-Module_p207304.html Teoria jest taka że w nocy klimatyzacja nie będzie działać tak ciężko, a ty będziesz gromadzić wodę w wiadrze. W ciągu dnia panel słoneczny spowoduje, że wentylator / pan opróżni wiadro, a okablowanie jest bardzo proste.
@gbronner: Rozwiązanie solarne jest niestety zbyt drogie i nie znajduję zasilacza A / C do wymiany tego rodzaju baterii. Znajduję tylko ładowarki do tego typu ciasta. Jedyny zasilacz, który wydaje się pasować do rachunku, w rzeczywistości nie jest zalecany: https://www.youtube.com/watch?v=TSrn6GCX2BU Czy możesz mi pomóc znaleźć taki, który jest renomowany? Musiałbym również wiedzieć, ile watów to wszystko by zużyło, aby mieć pojęcie, ile to rozwiązanie dodałoby do mojego miesięcznego rachunku za prąd, gdy działa 24 godziny na dobę. Dziękuję Ci.
Maksymalna to około 30 watów / godz. X 24 godz. = 2 kWh / tydzień lub mniej niż 1 USD / tydzień. W rzeczywistości mniej Ten adapter + adapter 18 V a / c 3,5 z laptopa by działał. Ale wtedy musiałbyś znaleźć wtyczkę sieciową i zapobiec zamoczeniu całości, dlatego uważam, że rozwiązanie solarne jest lepsze. Http://www.powerpayless.com/ex-one-converter-yellow- tip-for-ryobi-18v-cordless-tools.html? ___ store = default & gclid = CKSw99zpw8UCFQiQaQodzA0A8A
#2
+4
Netduke
2015-05-14 19:27:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ustaw wentylator i skrop kondensat na obracające się łopatki wentylatora. Niech wentylator wydmuchuje mgłę wodną z balkonu. Optymalnym wentylatorem do tego celu byłby wentylator o wysokiej prędkości obrotowej i wysokiej CFM małej średnicy. Jest wiele wodoszczelnych wentylatorów w obudowie komputerowej IP52, które mogą to zrobić ... na przykład ten.

Wentylator może być zasilany przez coś takiego to. .

Użyłbym istniejących otworów montażowych w wentylatorach obudowy i kilku lin / drutów / opasek zaciskowych, aby bezpiecznie zamontować wentylator pod jedną z balustrad balkonowych. Następnie przymocuj przewód spustowy kondensatu do poręczy i pozwól mu ściekać przed wlotową stroną wentylatora, tak aby woda została zassana do łopatek wentylatora. Pozwól wentylatorowi pracować stale za każdym razem, gdy używasz klimatyzacji.

Wentylator dmuchający na końcu rury kondensatu byłby prostszy, ale działałby tylko wtedy, gdy prędkość powietrza z wentylatora jest wystarczająco wysoka.

Zgaduję, że jednostka klimatyzacyjna ma już wentylator, czy kondensat mógłby kapać na ten wentylator?
Ciekawe rozwiązanie! Jak więc miałbym to dokładnie ustawić? Czy mógłbyś zrobić ogólny rysunek, jak by to wyglądało i czego potrzebowałbym, aby to zbudować i połączyć to wszystko? Dziękuję Ci!
Nie mogę teraz wykonać rysunku, ale potrzebujesz zasilacza http://amzn.com/B000MGG6SC i kilku lin / drutów, aby związać wentylator z czymś.
Dokładnie tak działają jednostki okienne. Niestety, rzadko kiedy wentylator rozpyla wilgoć szybciej niż się gromadzi. Prawdopodobnie nadal będziesz mieć więcej kondensacji, niż może sobie poradzić wentylator.
#3
+3
iLikeDirt
2014-07-02 23:28:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli naprawdę nie ma możliwości podłączenia go do odpływu przy normalnym przepływie grawitacyjnym, jedyną opcją poza kubełkiem jest zainstalowanie pompy kondensatu, której zadaniem jest podniesienie cieczy na wysokość, na której może łatwo wyrzucić go do kanalizacji, na trawnik lub w coś takiego. Są one bardzo powszechne w przypadku instalacji centralnych klimatyzatorów w piwnicy, gdzie linia kondensatu znajduje się poniżej poziomu dowolnej instalacji spustowej.

Pompa kondensatu: ( zoro.com) ( diychatroom.com)

enter image description here enter image description here

Czy jest dostęp do rynny z balkonu? Jeśli tak, możesz być w stanie poprowadzić wyjście z pompy kondensatu do rynny deszczowej. Jeśli jesteś w USA, możesz dostać pompy skroplin w Lowes lub Home Depot lub w sieci. Będziesz także potrzebował rurki do wyjścia i opasek kablowych, aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd.
@iLikeDirt: Znajduje się na balkonie wynajmowanego mieszkania, więc nie mogę niestety dokonywać żadnych modyfikacji. Nie wolno pozwolić, aby kapała z balkonu na przechodniów poniżej. Dlatego szukam rozwiązania, które przynajmniej spowolni gromadzenie się wody, aby nie musieć jej codziennie opróżniać. Jakieś pomysły, produkty lub rozwiązania, które mogą pomóc?
@JohnDyer: Niestety nie ma. Jakieś inne pomysły?
To jest tutaj najbardziej praktyczne rozwiązanie. Pompa nie wymaga modyfikacji mieszkania. Po prostu poprowadź rurkę wyjściową od pompy wzdłuż ściany do zlewu.
@longneck: Nie mogę nigdzie prowadzić żadnych rur.
@ProgrammerGirl Rury i węże różnią się pod względem technicznym. Teoretycznie możesz mieć wąż, który przez większość czasu odprowadzałby wodę z wiadra. Może się zdarzyć, że wąż zostanie zwinięty, a system wąż / pompa nie będzie używany. Naprawdę nie możesz tego zrobić z systemem rur.
@Dano0430: A co z porowatym wężem irygacyjnym, czy coś takiego mogłoby rozprowadzić wodę i sprawić, by szybciej odparowała, niż się gromadziła? Coś takiego: http://www.amazon.com/Raindrip-015005T-4-Inch-50-Feet-Porous/dp/B000LNSX82/
@ProgrammerGirl Nie sądzę. Ten, który mam do mojego ogrodu, zdecydowanie kapie. Dodatkowo nie możesz kontrolować, gdzie kapie. Wąż mógłbyś pobiec do zlewu i spuścić go w zlewie i zwinąć wąż, jeśli go nie używasz. Wtedy wystarczyłoby przesunąć przełącznik lub podłączyć pompę, gdy jest to konieczne. Edycja: ten wąż świetnie sprawdzi się w ogrodzie (patrz odpowiedź iLikeDirt)
Tak, wąż nie jest „rurą”. To tak, jakby uruchomić akord przedłużający. W żaden sposób nie jest uważane za „modyfikowanie” konstrukcji. I to nie jest nawet wąż. Możesz odebrać dość niepozorne małe, wyraźne linie odpływowe w Home Depot. Wystarczająco łatwe do ułożenia na obwodzie pomieszczenia.
Biorąc pod uwagę ograniczenia, ten lub ultradźwiękowy pan o dużej objętości nadal wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Rura do zlewu nie musi być dużo większa niż rurka do akwarium; Myślę, że moja pompa używa elastycznych rurek 1/2 "Id. Te same rodzaje zatrzaskowych osłon używanych do ukrycia okablowania systemu dźwiękowego mogą sprawić, że ten umiarkowanie elegancki, jeśli pomalowany, będzie pasował do wykończenia. Twarda część będzie przechodziła z pokoju do pokoju; w razie potrzeby przechodzę przez ściany i naprawiam tynk, gdy się wyprowadzam, ale biorąc pod uwagę, jak nierozsądni są twoi właściciele ....
#4
+1
iLikeDirt
2014-07-03 02:00:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OK, jeśli nie możesz tego zmienić, a oni są właścicielami klimatyzacji, a ty wcześniej zgadzałeś się z obecnym stanem rzeczy, ale teraz jesteś tym zirytowany, oto inny pomysł: posadź niezwykle spragnioną wody roślinę, która codziennie wypływa duża ilość wody. Następnie po prostu podlej go kondensatem. Trawa może mieć wysoki współczynnik transpiracji. Może mógłbyś mieć mały skrawek trawy na balkonie! Bambus również bardzo dobrze wychodzi i przyjmuje bardzo wilgotną ziemię. Istnieje wiele opcji.

Dodałem szczegóły dotyczące wielkości balkonu i ilości słońca. Biorąc pod uwagę te kryteria, które rośliny / trawa będą działać?
Dużo wody + 1 godzina słońca dziennie = rośliny przystosowane do bagien. Sprawdź http://www.aquascapesunlimited.com/index.cfm/fuseaction/plants.main/typeID/2/
Czy istnieje sposób, aby obliczyć, ile roślin przystosowanych do bagien będę potrzebować, aby móc obliczyć wagę, którą wszystkie dodadzą do balkonu?
Zastanawiasz się nad tym. Po prostu spróbuj i dostosuj w razie potrzeby. Jest bardzo mało prawdopodobne, że Twój balkon zapadnie się pod ciężarem niektórych roślin.
Cóż, to zależy. Czytałem, że na przykład trawa wymaga co najmniej 10 cm głębokości gleby, aby rosnąć. Mam około 3,4 m2 do uprawy, więc 10 cm głębokości pokrywającej 3,4 m2 to 0,34 m3 gleby lub 340 l. Jeśli gleba waży co najmniej tyle samo, co woda, to co najmniej 340 kg (750 funtów) suchego gleby, zanim jeszcze dodam wodę i rośliny. Dlatego myślę, że warto byłoby wiedzieć, ile m3 gleby będę potrzebować, zanim zdecyduję się na to potencjalne rozwiązanie.
Wkraczasz do krainy paraliżu analitycznego. Po prostu wybierz coś i daj temu szansę, w granicach bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego. Możesz spędzić całe życie na próbach zaprojektowania idealnego rozwiązania teoretycznego i nigdy nie wdrożyć faktycznie „wystarczająco dobrego” rozwiązania.
#5
+1
Jeff Meden
2015-05-14 21:50:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozwiązanie dla w 100% zamkniętych systemów chłodzenia (takich jak lodówka) jest w rzeczywistości całkiem eleganckie i proste: rura z wężownicy skraplacza (ta część klimatyzacji na „zewnątrz”, która nagrzewa się, przepływa przez patelnię gdzie znajduje się woda zebrana z wężownicy parownika (część, która jest zimna). Wentylator, który również chłodzi skraplacz, wieje nad wodą, która teraz się nagrzewa z powodu małej części wężownicy skraplacza w niej, a woda paruje do powietrze „z zewnątrz” (powtarzam to w cudzysłowie, ponieważ na przykładzie Twojej lodówki jest to całe powietrze w pomieszczeniu, tuż poza lodówką).

Ponieważ prawdopodobnie nie możesz dodać miski ściekowej, czy jesteś na najmniej wystarczająco blisko jednostki skraplacza w Twoim mieszkaniu, gdzie można by pozwolić wodzie uderzać w wężownicę skraplacza, nagrzać ją i zdmuchnąć przez już pracujący wentylator? Może to nie zająć się całą wodą, ale przynajmniej zwiększy czas potrzebny do napełnienia wiadra.

Jeszcze jedna (prawdopodobnie oczywista) myśl jest taka, że ​​w W rzeczywistości wilgoć z wnętrza mieszkania skrapla się na zimnej wężownicy jednostki klimatyzacyjnej i zbiera się. Jeśli zmniejszysz wnikanie powietrza z zewnątrz (lepsze uszczelki okienne, uszczelki drzwi, korki otworów wentylacyjnych suszarki / wanny itp.), Możesz ostatecznie zmniejszyć ilość wody, którą urządzenie będzie wyciągać z powietrza.

A moja ostateczna myśl: czy możesz po prostu poczekać, aż nikogo nie będzie w pobliżu, a następnie opróżnić wiadro z balkonu? Na przykład, gdyby minutnik wyłączył się automatycznie o 4 rano i przez godzinę powoli spuszczał wodę po ścianie budynku, czy ktoś to zauważył?

Oto zdjęcie aktualnej konfiguracji: http://i.imgur.com/pGFKlgy.png Jak mogę spowodować, aby woda uderzała w cewkę / wentylator skraplacza? Czy to mogłoby uszkodzić maszynę? Opróżnianie go w nocy byłoby ryzykowne ze względu na potencjalne kary.
Celem byłoby umieszczenie wody na wężownicy skraplacza (czymś, co wygląda jak chłodnica samochodowa), która będzie ciepła i będzie przepuszczana przez nią, gdy jednostka wewnętrzna jest zimna, co jest idealnym rozwiązaniem przepis na parowanie. Jednostka zewnętrzna została zaprojektowana tak, aby była narażona na deszcz / rosę, więc dodatkowa woda nie będzie jej szczególnie przeszkadzać, po prostu staraj się nie dopuścić do kapania bezpośrednio na wentylator.
Czy masz na myśli coś takiego: http://i.imgur.com/nVeBhKT.jpg (to jest linia spustowa, którą właśnie przeniosłem z wiadra i na coś, co myślę, że jest cewką skraplacza). Jeśli tak, czy myślisz, że wystarczy to na odparowanie całej wody, zanim uderzy / kapie na podłogę?
Pomyślano, że lodówka musi chłodzić pomieszczenie zupełnie innego typu niż klimatyzator. Nie jest też naprawdę zamknięty, a kondensat nadal opuszcza zamknięcie lodówki.
@DA01 W rzeczywistości jest to bardzo podobne do tej sytuacji, kondensat opuszcza mieszkanie i należy go jakoś usunąć (najlepiej odparować), ponieważ wszystkie metody odwadniania są surowo zabronione. To tak, jakby w mieszkaniu była duża lodówka z zepsutą misą kondensatu.
Koncepcyjnie zgadzam się. Funkcjonalnie jednak zmiana skali jest dość znacząca. Dlatego w centralnych systemach wentylacyjnych zwykle nie widać „misek kondensatu”. Po prostu wyrzucają to na zewnątrz. Wyciąga się zbyt dużo wilgoci, aby patelnia była skuteczna.
@DA01 Właściwie pracowałem z systemami 1,5 tony (wystarczającymi do schłodzenia małego mieszkania), które były wbudowane w szafki komputerowe i zostały zaprojektowane dokładnie tak, aby działały bez odpływu. Powodem, dla którego większość systemów domowych nie robi tego w ten sposób, jest to, że to nie skraplacz zbiera skroploną wodę (ironia losu), jest to parownik, który jest zwykle instalowany daleko od skraplacza, w rdzeniu budynku, aby wymusić powietrze dystrybucja łatwiejsza.
#6
  0
DMoore
2014-07-03 01:48:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proponowałbym również jako alternatywę: szersze i bardziej płaskie wiadro. Jeśli użyjesz szerokiej patelni, szybkość parowania wzrośnie i może być nawet do tego stopnia, że ​​nie będzie potrzeby jej opróżniania.

Zależy od klimatu. Gdzieś podmokłe i pochmurne, jak Wielka Brytania, może to nie mieć większego znaczenia.
@DMoore:o szerokie / płaskie / duże wiadro / patelnię czy muszę odparować 3 galony / 12 litrów dziennie? Tyle wody wytwarza klimatyzacja.
@ProgrammerGirl Wiedza o tym, ile powierzchni zajmie pasywne odparowanie wody, zależy bezpośrednio od klimatu obszaru, w którym mieszkasz. Jeśli możesz określić, gdzie mieszkasz lub przynajmniej podzielić się średnią dzienną wysoką temperaturą i punktem rosy, będzie to pomocne w spekulacjach .
@JeffMeden: W najgorętszych miesiącach letnich średnia wilgotność względna wynosi około 72%, przy około 9 średnich dziennych godzinach nasłonecznienia, 1-2 cali miesięcznego deszczu i średniej dziennej temperaturze około 76 F / 24 C (ze średnimi wzlotami 84 F / 29 C). Pamiętaj jednak, że balkon jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych tylko przez około 1 godzinę, chociaż przez wiele godzin.
Czy masz zdjęcie linii i bieżącej konfiguracji? Pomogłoby nam to zrozumieć nasze opcje.
@DMoore: Oto zdjęcie: http://i.imgur.com/pGFKlgy.png Jak widać, robi się BARDZO brudny, ponieważ znajduje się w centrum miasta obok dużej alei, przez którą przejeżdża wiele samochodów, tworząc dużo bezpośredniego zanieczyszczenia powietrza, więc wszelkie rozwiązania, które mogą się zatykać, muszą to wziąć pod uwagę. To kolejny powód, dla którego chcę uniknąć konieczności otwierania drzwi balkonowych w celu opróżnienia go każdej nocy. W razie potrzeby model jednostki zewnętrznej to Mitsubishi MXZ-18TV.
#7
  0
keshlam
2014-07-03 02:04:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Te same rozwiązania, które są stosowane w osuszaczach, powinny działać: pozwól mu kapać do rury prowadzonej w odpowiednie miejsce (na przykład odpływ) lub pozwól mu kapać do pojemnika, który okresowo pompuje wodę w odpowiednie miejsce. (Mój osuszacz w piwnicy spływa do tej samej pompy, która odprowadza skropliny z mojego kotła; jej wąż wyjściowy jest poprowadzony do odpływu pralki.)

Oczywiście, wtedy masz wąż biegnący przez twoje mieszkanie.

Jedyną inną myślą, jaką przyszło mi do głowy, zakładając, że nie można połączyć jej z rynną deszczową, byłaby próba wymyślenia, jak ją poprowadzić, aby woda spływała bokiem budynku, a nie wyrzucane w powietrze. To głównie uchroniłoby go przed upadkiem na pieszych.

Czy są inni pasażerowie z klimatyzatorami? Zapytaj ich, jak rozwiązali ten problem.

Inni pasażerowie również używają łyżek. Prowadzenie węży / rur ** na zewnątrz ** balkon nie wchodzi w grę.
@ProgrammerGirl w tym celu sugerowałbym zebranie grupy innych podobnie zirytowanych mieszkańców i skonfrontowanie się z zarządem, aby po prostu pozwolić jednostkom klimatyzacyjnym po prostu kapać po ścianie budynku, jak * każdy inny @ #% $% $ apartament highrise *, ponieważ może '' Trudno będzie znaleźć dużą liczbę osób cierpiących z powodu takiej samej frustracji jak Ty.
#8
  0
Hank
2015-05-14 22:47:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co powiesz na podłączenie przewodu kondensatu do nawilżacza?

Będziesz chciał uzyskać nawilżacz ultradźwiękowy (nie „ciepłej mgły”), ponieważ chciałeś tylko odparować wodę, a nie podgrzać. Wytnij mały otwór w górnej części zbiornika i poprowadź do niego przewód kondensatu.

Pamiętaj, że ponieważ będzie to na zewnątrz, będziesz chciał go nieco zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi i zdecydowanie użyj wtyczki GFCI .

Które modele nawilżaczy mogą pozbyć się 3 galonów wody dziennie? Miałem problem ze znalezieniem ich. Poza tym, jak uczynić nawilżacz odpornym na działanie warunków zewnętrznych, oprócz używania wtyczki GFCI?
Oto przykład nawilżacza (aczkolwiek niedostępny), który wyparuje 3 galony dziennie: http://www.amazon.com/gp/product/B00005NT6B?tag=au026-20 i większość innych „zimnej mgiełki” Pełnowymiarowe jednostki Crane lub Honeywell robią około 2,3 galona dziennie.
#9
  0
DA01
2015-05-15 00:21:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest tu wiele sprytnych pomysłów, ale myślę, że wszystkie są przesadzone.

Po prostu musisz przenieść wodę. Teraz robisz to ręcznie za pomocą wiadra. Proponuję kilka alternatyw:

  1. Poproś przewód kondensatu o wyjście z budynku przez ścianę i przedłuż go do poziomu gruntu. To byłaby najprostsza i najtańsza trasa.
  2. Alternatywnie, możesz nie mieć nawet konieczności przedłużania go do poziomu gruntu, jeśli możesz go opuścić ze ściany w miejscu, które nie będzie na nikogo kapać.
  3. Kup małą pompę. Poprowadź linię od wiadra do zlewu w domu. Następnie możesz włączyć go samodzielnie raz dziennie lub wyobrazić sobie przełącznik typu miska olejowa, który włącza się automatycznie, gdy wiadro jest pełne. Tak właśnie działają pompy kondensatu na centralnych jednostkach wentylacyjnych.
  4. Kup dużego psa. Niech kondensat spłynie do jego dużej miski na wodę. To prawda, oznacza to, że teraz musisz częściej wyprowadzać psa. Nie jestem pewien, czy to łatwiejsze niż opróżnianie wiadra. :)

Re: Nawilżacze. Zwróć uwagę, że jeśli używasz nawilżacza w domu, pokonujesz posiadanie jednostki AC na początku. Dużą zaletą klimatyzatora jest fakt, że osusza przestrzeń dla Ciebie. Chcesz suchego chłodu, a nie wilgotnego chłodu. Może działać zewnętrzny nawilżacz. Chociaż nie wyobrażam sobie żadnych nawilżaczy w ogóle zaprojektowanych do pracy na zewnątrz. Ponadto masz teraz dwa urządzenia, które wymagają konserwacji.

Nawilżacz znajdowałby się na zewnątrz, gdzie znajduje się przewód odpływowy i wiadro, a nie wewnątrz.
@ProgrammerGirl Nie mogę powiedzieć, że znam żadnych nawilżaczy przeznaczonych do użytku na zewnątrz. Czy możesz pokazać nam zdjęcie zewnętrznej strony swojego budynku? To mogłoby nam pomóc.
Kilka godzin temu edytowałem swój post ze zdjęciem. Proszę, podziel się swoimi myślami.
#10
  0
DarthCaniac
2015-05-15 05:49:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W twojej sytuacji założyłbym automatyczną pompę z napędem arduino.

arduino

Zasadniczo umieszczasz czujnik poziomu wody w wiadrze. Po zadziałaniu czujnika arduino aktywuje przekaźnik, który włącza pompę. Pompujesz, dopóki czujnik nie jest zadowolony. Można dyskretnie poprowadzić wężyki od pompy do wanny / okna / na zewnątrz. Koniec z opróżnianiem łyżki!

P.S. Jeśli szukasz w określonym serwisie aukcyjnym, możesz kupić czujnik, przekaźnik i płytkę arduino za mniej niż 15 USD.

#11
  0
user91668
2018-10-02 20:46:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym z rozwiązań jest zastosowanie pompy i elastycznej plastikowej rurki biegnącej wzdłuż sufitu piwnicy do odpływu suszarki do ubrań.

#12
-1
iLikeDirt
2014-07-03 01:09:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widzę z twojego profilu, że wcześniej zadawałeś pytania dotyczące różnych konfiguracji bezkanałowych pomp ciepła typu mini-split i że masz (lub miałeś) model Daikin. Czy to jednostka, którą kupiłeś i zainstalowałeś samodzielnie? Jeśli tak, wydaje się, że już naruszyłeś zasadę „bez modyfikacji” i prawdopodobnie możesz zrobić to ponownie, aby dokonać modyfikacji obejmującej elastyczny przewód spustowy lub pompę kondensatu, z których każda może skierować przepływ w mniej niepożądane miejsce.

Jeśli, z drugiej strony, klimatyzator jest własnością mieszkania i został zainstalowany w mieszkaniu, bardzo rozsądne jest poproszenie ich o znalezienie rozwiązania. Nie mogą ustawić tego w określony sposób, a następnie powiedzieć Tobie , że ich instalacja powoduje niedopuszczalny stan. To po prostu śmieszne.

Daikiny były przeznaczone do innego mieszkania. To mieszkanie jest na wynajem, już przyjechało z klimatyzacją, wcześniej wyjaśnili mi ograniczenie drenażu, że teraz cierpię, więc próbuję znaleźć jakieś rozwiązanie, które nie wymagałoby ode mnie niczego modyfikowania, np. jako pewnego rodzaju superchłonne urządzenie typu szybkiego parownika.
Problem polega na tym, że parowanie musi być na zewnątrz ... jeśli idziesz tą drogą, ultradźwiękowy mister wydaje się najlepszym rozwiązaniem. W przeciwnym razie wracamy do pompowania wody do odpływu, namawiania go do spływania po powierzchni budynku lub szukania sposobu, aby spuścić ją do rynny deszczowej.
#13
-1
Bruce Samuelson
2017-08-01 01:44:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj stalowego garnka z płytą grzejną pod spodem, aby go odparować rozwiązany problem!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...