Pytanie:
Jakie są zalety / wady modernizacji w porównaniu z nową konstrukcją podczas wymiany okna?
csmba
2010-08-09 23:58:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamieniam stare okno Garden na nowe „płaskie” okno.

Dostałem wycenę za opcję "Retrofit", a następnie 400 $ więcej za opcję "nowej konstrukcji".

Mam ścianę sztukaterie

I rozumiem, że przy modernizacji muszą umieścić pręt w kształcie litery Z, a przy nowej konstrukcji jest więcej pęknięć zewnętrznej sztukaterii. Ale to wszystko, co rozumiem.

Czy warto, czy nie, dopłacać 400 dolarów za nowe konstrukcje? dlaczego miałbym i dlaczego nie?

Jeśli zdjęcie pomoże, daj mi znać.

Dwa odpowiedzi:
#1
+6
kkeilman
2010-08-10 02:32:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Główną różnicą między nowym oknem a oknem zmodernizowanym jest sposób mocowania nowej ramy okiennej do domu.

Aby zainstalować nowe okno konstrukcyjne, instalator będzie musiał odłupać oryginalny sztukaterie, odciąć część wewnętrznej płyty gipsowo-kartonowej, zdjąć okno, usunąć papierową podkładkę za sztukaterią, a następnie, gdy nowe okno jest już zamontowane, upewnij się, że okno jest prawidłowo rozświetlone i ponownie owinięte, aby zapewnić wodoszczelność. Następnie załatają sztukaterię, która została usunięta w celu wykonania instalacji okna.

W przypadku instalacji modernizacyjnej okna zawierają listwę Z lub płetwę Flush, która umożliwia instalatorowi zmniejszenie i ponowne użycie istniejąca rama okienna, do której można zamontować ramę okna do modernizacji. Płaskownik (listwa w kształcie litery Z) zakrywa szczelinę między wnętrzem istniejącej ramy a zewnętrzną stroną nowego okna i pozwala po prostu zainstalować okno od zewnątrz, zamiast wyrywać zewnętrzną sztukaterię i wewnętrzną płytę gipsową.

Jeśli Twoje oryginalne okna zostały poprawnie zainstalowane i nie przeciekają, moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby zmodernizowane okna. Utracisz odrobinę pola widzenia w oknie, korzystając z modernizacji, ale czas instalacji będzie znacznie krótszy (i oczywiście znacznie tańszy) i nie musisz się martwić o zerwanie wnętrza i zewnątrz domu. Nigdy też nie widziałem połatanego sztukaterii, który wyglądałby całkowicie dobrze. Oszczędności energii będą dostępne niezależnie od wybranej metody instalacji.

#2
+2
Liz
2014-04-05 20:33:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie zamówiliśmy wymianę okien, ale nikt nie powiedział nam, ile obszaru widzenia stracimy. Ponieważ jednym z powodów, dla których kupiliśmy nasz dom, były widoki, byliśmy zdruzgotani, gdy zobaczyliśmy okna i odesłaliśmy je. Na przykład w naszych dwóch oknach kuchennych, które mają 16 cali szkła każde, można byłoby zredukować do nieco ponad 12 cali szkła każde. To prawie 8 cali utraconego obszaru wyświetlania. Nie powiedziano nam o tym podczas prezentacji i na szczęście zdaliśmy sobie sprawę, zanim założyli okna. Upewnij się więc, że zadałeś właściwe pytania, zanim podejmiesz decyzję.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...